» »

prenos slike po internetu

prenos slike po internetu

gruntfürmich ::

torej!
zanima me, če obstaja kakšen simpl programček za prenos slike iz recimo mojga računalnika na drugega preko interneta če bi recimo snemal namizje ali pa na mojem računalniku se predvaja film preko tv kartice in bi ga na drugem kompu hotel gledat.
thx
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Valentin ::

gruntfürmich ::

ampak ta šment noče prenašat videa oz filma po mreži. jst pa bi potreboval takšen program.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Phoebus ::

Pozabi na real-time video / igre; enostavno nimaš pasovne širine in/ali procesorske moči za to v realnem času kompresirat in dekompresirat za prenos po mreži.

gruntfürmich ::

mislim da bi šlo. recimo 640×480 v mpeg2 5000kbps bi pa morda šlo v real času spravit čez, tolk tudi imam širino pipice.
al pa še to je fora, ker recimo moja tv kartica sama kodira v mpeg-2 ali -1 720×576 10000kbps brez posredovanja procesorja. procesor za to porabi cca 30%. torej bi celo to lahko njej prepustil, procesor pa bi se samo ukvarjal s prenosom teh podatkov preko IP.
rabil bi pravzaprav takšen program kot ga imajo na siol-tv ali t2 tv, vključno s sprejemnim programom. sj menda to se da naredit v javi, samo jst se na to ne spoznam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TomoSlo ::

Lahko.Uporabiš VLC player..

gruntfürmich ::

kok bi pa vlc zaposlil?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

#000000 ::

z VLC-jem stream-at sem jest probal z athlonom xp 2400+ 512 rama, in sem oddajal in čist normalno uporabljal mašino, kokr se spomnim je porabu vlc cca 20-30 mb rama in ene 02-05% cpu moči.

gruntfürmich ::

daj mi povej kako se to naredi pls z vlc-jek, ker nikjer ne znam nardit, da bi mi tv-kartico našel, katera je ključna za sliko; od tam bi prenašal sliko. našel se kot vir dvd, disk... kartice pa ne.

vendar sem ugotovil nekaj!! ta moja winfast kartica sama podpira oddajanje. in z vlc-jem sem lahko gledal njeno sliko!!!! zaenkrat mi kodira samo v windows media format, vendar bolje to kot nič. in zaenkrat sem probal to samo preko svojega računalnika; upam da bo delovalo tudi preko interneta, ker kot naslov mi napiše mojo številko od routerja. upam da bom to lahko uredil. če ima kdo s tem iskušnje naj mi sporoči.

še vedno me pa zanima prenos z vlc-jem!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Odpreš VLC / file / čarovnik / tam pol izbiraš če boš izbral directShow boš lahko kot vir izbral tv karto ( klikni na gumbek osveži, da se ti spolh pokaže kartica), drugač pa datoteka in file na tvojem disku. Za lokalno pač vpišeš lokalni IP, za čez internet pa IP mašine keri bi oddajal stream.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

gruntfürmich ::

ne gre.
hmmm, moram vpisat tudi ip kam bom pretočil pod show://....ip...? pa tudi občutek imam da vlc potrebuje digitalno kartico, jst pa imam analogno, ker mi hoče prenašat v mpeg ts signalu, kar pa jaz nimam, oz bi ga moral šele narediti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

#000000 ::

probi tkole





Pol imaš več na izbiro. LP

edit: aja pa verjetno bo treba kak port kje odpret.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Modri dirkač ::

Jaz sem svojcajt gledal prenose F1 na šihtu tako, da sem v messengerju uporabljal TV kartico (FlyTV), kot da je Webcam. Če imaš dost veliki upload bi moralo to delat brez problema.
Everybody lies!

gruntfürmich ::

ja, to sem že učiri pogruntal, sj videti je da oddaja, oz čas gre.
ampak kje bi pa lahko jst določil kvaliteto slike pod asf? je nekje okoli 300×300 resolucija, bitraža pa ne vem.
za zvok mi je prenašalo kr kot pcm.
pa spreminjanje kanalov bi še moralo priti v poštev, če že gre za zajem iz kartice! ali se to nastavi pod frekvenco pod dodatne možnosti na show okencu?
pa ni treba vpisati kakšen ip pod dsow://?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

ne, mene zanima za vlc, kako se nastavi. preko msn ne ne interesira prenosa spravljat.
za prenos pa sem tudi že malo prej oddajal kar z winfast pwr, in je bil zelo kvaliteten prenos.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

#000000 ::

Nisem še odajal z kartice ker je niti nimam, imam pa webcam, niti nisem oddajal ven iz LAN-a vse samo po lanu. Bom probal preko mreže z webcam-om, pa ti sporočim kak je rezultat. LP

gruntfürmich ::

aha, morda je to problem, ker ima webcam sami 1 kanal, kartica pa več. bom se še malo pošpilal, pa mirda frekvenco upisal.
sam drugače pa se mi zdi za zazna kartico, pa tudi da malo skenira signal.

pa še edn problem je pri vlc, da ne morem na istem računalniku oddajat in sprejemat; no, vsaj meni ne gre. tko da bom moral dobit pomoč kolega al pa si sposodil bratov notebuk - kasneje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi šlo s tem kablom zajemat video s kamere ?

Oddelek: Zvok in slika
7921 (843) #000000
»

Možni vzroki za pregrevanje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121224 (1057) #000000
»

Kje dobit tale konektor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51377 (1377) gumby
»

okvir slik

Oddelek: Izdelava spletišč
201446 (1371) zoe
»

Črni rob

Oddelek: Zvok in slika
51194 (1093) Yossarian

Več podobnih tem