» »

En velik problem...HELP!

En velik problem...HELP!

BLzE556 ::

LP, evo taka je situacija. Jst sestavlam en star comp sam za muziko. Specifikacije:
-Abit BP6
-384 MB SDRAM
-Inno 3D Geforce 2 MX400
-250w Napajalnik
- Maxtor 80 gb

Problem pa se pojavi, ko mi ne najde trdega diska. Lepo zaženem comp in potem ko use tisto preračuna, zazna samo cdrom, in nato zalaufa naprej, nato se pa pojavi program, ki je vgrajen v matično in pokaže, da je zaznal trdi disk. Nato pa spet naprej pokaze da ni trdega diska >.< .
Če pa želim računalnik formatirati in naložit gor XP-je se pa že na začetku inštalacije pojavi težava, ko sistem ne najde diska.

SLIKE :






Pa še bios nastavitve :



Han ::

Iz opisa in s prve slike je razvidno, da imaš disk priklopljen na RAID kontroler (belo podnožje), ki ima svoj bios. Windows boš na tako priklopljen disk bolj težko naložil...

Priklopi disk tik poleg CD-ROM enote v črno podnožje tako, da bo disk 'primary master', CD-ROM pa 'secondary master'.

bastadu ::

Windows boš na tako priklopljen disk bolj težko naložil...
Zakaj že? Vse kar potrebuješ je disketa z gonilniki kontrolerja, na katerem imaš te diske priklopljene in prepoznalo ti ga bo...

Han ::

Umm, če sem prav videl, naj bi se namestil Windows 98, kjer ti disketa z gonilniki ne pomaga kaj dosti. >:D

BLzE556 ::

Ubistvo nebom naložil Win 98; takrat sem jih imel sam za nekako ''probo'' :D . Zdej pa je problem da je kabel za cdrom (z zelenim izolirjem ;)) nekako poseben ker v reži ima vse igle, tisti bel (kot pri vsakdanjih ide priklopnikih) ima eno iztopajočo. Zdej pa bo tisti kabel težko dobit :P

Han ::

Imaš pa res smolo. :D

Resno: v vsakem primeru lahko na isti kabel priklopiš oboje - disk in CD-ROM. Disk nastavi na Master, CD-ROM pa na Slave.

V kolikor bi rajši imel vsakega na svojem kablu, imaš tri možnosti:
- poiščeš IDE kabel, katerega priključek ima 40 luknjic
- zvrtaš luknjico v priključek 80-žilnega kabla, kjer je zdaj luknjica zaplombirana
- odlomiš dotični 'pin' v IDE priključku na osnovni plošči (tega rajši ne počet)

BLzE556 ::

Evo, hvala han! Comp zdaj deluje kot nov! :D
Uporabil sem metodo, da sem na isti kabel prkluču disk in rom :). TNX!
Winners do not use drugs!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585280 (4106) BorutK-73
»

Windows XP BOOT CD problem

Oddelek: Operacijski sistemi
23923 (818) cmnigel
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406208 (5529) s6c-gEL
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403304 (2582) Mesar
»

Računalnik ne boota CDja, po BIOSih utripa le črtica

Oddelek: Operacijski sistemi
7923 (822) Invictus

Več podobnih tem