» »

Hard disk nezaznava

Hard disk nezaznava

berni416 ::

Včeraj pri normalnih opravilih (internet, raziskovalec..) mi je trdi disk začel zelo glasno mlet. Ko se je utišal, je računalnik zmrznil. Resetiral sem ga in mi ni hotel iti v Windowse.

Vstavil sem inštalacijski CD XP-jev. Po loadanju kernell debuggerja..itd. itd. mi je napisal blue screen, da verjetno HDD ni pravilno priklopljen, oz. da sploh ni priklopljen na računalnik.
Odprl sem kišto, preveril kable-vseje bilo v redu. Prižgal sem ga in je bilo isto. Čisto obipan sem še probal narediti nekaj s Hirenom. Odprl sem Seagate Seatools, kjer mi je kazalo disk, naredil sm quick test, restartal comp---in je delalo. Vendar je loadalo windowse 5minut. Kišta je postala zelo glasna. Preden sem šel spat, sem naredil defragment particije, na kateri so bili windowsi naloženi. Ko sem se zbudil, me je dočakal blue screen, kjer je pisalo nek error v stilu-unboot nekaj. tega se ne spomnim, ker sem bil zelo zaspan. Resetiral sem ga-ista napaka. Odprl sem ga, pogledal kable-vse OK, prižgal-še vedno isto..samo zdaj ga še niti v Seatoolsu ne kaže.8-O

Kaj se je lahko zgodilo/kako popraviti/ ali se je prekuril(HDD)?


LP

PacificBlue ::

Po mojem ti je odpovedal..če maš garancijo ga nesi na servis..za kak disk pa sploh gre?

berni416 ::

Gre se za Seagate Barracuda 300gb 7200rpm

PacificBlue ::

A v biosu ti ga tudi ne zazna?

berni416 ::

ne

kixs ::

Odklopi disk in ga nazaj priklopi. Lahko probas z drugim kablom in drugi prikljucek na plati.

Ce ga ne po prepoznalo v BIOSu, potem je zelo verjetno crknil - se zgodi.

lp

berni416 ::

nope..gotovo je..zajebu sm ko dal defragment..sm mislu da lahk se kej popravim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene po nenavadnem hrupu (zvočni posnetek)

Oddelek: Pomoč in nasveti
372049 (1301) jukoz
»

Računalnik se resetira (forever)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291779 (1263) GTX970
»

trdi disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
324795 (4082) alkoo
»

Utripajoča lučka na monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
292503 (2049) black soul
»

Računalnik zmrzne/zatrokira

Oddelek: Pomoč in nasveti
154091 (3465) Krzzich

Več podobnih tem