» »

LAN tezava

LAN tezava

zos ::

Prijatelju moram pomagati speljati povezavo cez nekaj nadstropij. Wireless kljub dobrim antenam ne deluje. Kolega nabavi 30m UTP kabla in racunalnik v kleti povezema na njegov router nekaj nadstropij visje. Zadeva deluje, vendar izjemno pocasi, tako da je stvar neuporabna. Ker s tem nimam izkusenj, potrebujem predloge kako resiti to tezavo, ker naju priganja cas in je zadevo potrebno resiti.

Je tezava v kablu (30m je veliko, vendar ne bi smelo biti prevec)? Bi uporaba FTP kabla resila problem? Ali je mozno, da je mrezna oprema preslaba. Mrezna je integrirana na plosci, router je neka cheap varjanta.
Prosim za pomoc.

Opkow ::

Do 100 m bi morala zadeva sigurno laufat brezhibno.
Preveri kontakte konektorjev in vticev, da ni kej zapacano, skrivljeno,...
Ce sta vzela kabel na metre in je kdo sam montiral konektorje gor, potem preverita tukaj, ce so zice pravilno razporejene. Mora biti straight razporeditev...

zos ::

Ze resil tezavo, hvala.

dëych ::

..da ne odpiram nove teme...Imam en 3comov superstack 28-portni switch in gor sta tudi dva 1GB porta. Na vsak 1GB port imam gor skonektan HPjev server, eden je malo starejši drugi pa nov (DL380 G5).
In sedaj težava: če mrežna kartica na novem serverju laufa z 1GB FD Auto, potem mi na ostalih mašinah mreža dela obupno počasi (mašine imajo 100MB kartice). Ampak mreža dela počasi samo v eno smer in sicer download je problematičen, medtem ko upload proti serverju laufa normalno. Hitrost downloada pride do kakšnih 140kB/s (cca 1MB oziroma 1% pasovne širine).

Stari server ima nastavljeno mrežno da operira z 1GB in dela vse ok. Sedaj pa če na tem novem serverju nastavim da mrežna dela z 100MB Full Duplex, potem mi na vseh mašinah mreža dela normalno.

Torej 1GB no-go, medtem ko na 100MB dela. Ampak zadeva mi mora delati tudi na 1GB. Edino nisem še probal posodobit firmware na switchu. Kakšna ideja kaj bi to lahko bilo?

LP

balocom ::

mogoč se ne znata zment za 1000FD? Si probal Jumobo frames ugasent?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

dëych ::

MTU sem zmanjšal na 1300 (default je 1514) in ni blo razlike.

balocom ::

MTU pa Jumbo Fraems najbrš nimata neke skupne povezave.. ..dej MTU pusti na neomejeno, pa Jumbo frames
ugasen.

klik
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

dëych ::

Jumbo frameov ne morem ugasent ker ni nobene opcije da bi lahko to naredu. Disablov sem Flow control na switchu oziroma 1GB portu ampak ni nč boljše.



edit: Sedaj mi ne dela več normalno tudi na 100MB.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

dëych ::

No na 100MB dela, sem restartal server in deluje ker sem neke driver pa firmware nalagal..

dëych ::

Rešil problem. :D Disablov sem TCPChimney.

Hvala za namige balocom..častim pivo če se kje srečamo.


Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glista x64 -XP 1Gbit NO GO

Oddelek: Omrežja in internet
212373 (1917) Tilen
»

Nakup gigabitne mrežne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
182619 (2239) PaJo
»

1gbps mrezna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
322510 (1583) fRiK0
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484121 (2538) Spc
»

gigabit ethernet

Oddelek: Omrežja in internet
101400 (1208) Brane2

Več podobnih tem