» »

Serial ATA PCI ADD-ON CARD

Serial ATA PCI ADD-ON CARD

bbbb ::

Nabavil sem nov disk Western-Digital, SATA II, 16mb, 7200. Ker moja plata ne podpira sata sem mogel nabavit DIGITUS Serial ATA PCI ADD-ON CARD. Sedaj pa imam probleme z instalacijo, ker zelim da je to moj primarni disk. Zanima me ce ima ze kdo izkusnje z instalacijo. Navodila sicer so zraven vendar zelo nerazomljivo pise.
citiram:
1. Power off the system. Insert the SATA host card into available PCI slot. Conect Serial ATA cable between the SATA host card and the Serial ATA device. Power up the system.
2.Copy all files from directory into the diskette. Put your Windows XP CD into the CD-ROM drive.
.......

Vse lepo in prav, a zaustavi se pri kopiranju iz direktorija na disketo. Tudi priblizno se mi ne sanja kaj naj kopiram, ker nimam kaj, zraven sem dobil le CD z driverji. Ta disketa pa naj bi bila boot disketa.

Hvala za kakrsno koli pomoc!
Nekdo na tem svetu obstaja ki 100% ve odgovor na tvoje vprašanje!

solatko ::

Instalirat moraš driverje, ki si jih dobol na tem cd-ju. Dobro preberi navodila, saj imaš tudi RAID kontroler in če boš tam nastavil narobe, ne boš mogel instalirat OS.

bbbb ::

To je meni jasno da moram inštalirat driverje, vendar jih nimam kam ce sploh ni OS. Zahteva boot disketo ki pa je jaz nimam. Pise da naj bi prekopiral vse iz direktorija na disketo, vendar kakega direktorija, jaz nimam nobenega direktorija ce je racunalnik brez OS, na cdju so pa samo driverji. Edino ce oni mislijo iz cd-ja, samo tm je pa tudi miljon enih map.
Nekdo na tem svetu obstaja ki 100% ve odgovor na tvoje vprašanje!

Modri dirkač ::

Verjetno moraš iz CD-ja narediti-prekopirati na boot disketo.
Everybody lies!

ender ::

Nekje na CDju bi moral imeti mapo za t.i. F6 disketo (ali pa programček, ki ti to disketo naredi samodejno). Najbolje, da poženeš autorun na CDju, ker je v menuju gotovo možnost, da ti naredi to disketo (ali pa da ti vsaj odpre mapo). Potem, ko imaš to disketo narejeno, bootaš Windows CD, in med zagonom pritisneš F6 (kdaj, ti napiše v spodnji vrstici), nakar te bo čez nekaj časa vprašal za to disketo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem instalacije XP - SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162369 (1375) Duhec
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
416010 (4873) fredyjetle
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261880 (1119) cpu
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122785 (2662) jELKO
»

DFI Lanparty UT nF4 ultra-D + Serial Ata = moder ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
91255 (1182) iro

Več podobnih tem