» »

[visual c#] desni klik meni

[visual c#] desni klik meni

Beezgetz ::

Živijo Slo-Tech

Malo me je sram, sem pa besen na sebe da se tega nisem prej spomnil...

Desni klik miške običajno odpre nek kratki meni. No jaz tega v svojem programčku nimam, saj mi ni padlo na pamet. Zdaj mi je padla opeka... Znebil bi se en kup gumbov (open, print, dodal bi copy, paste, itn..)

To mora bit zelo enostavno, toda jaz še ne vem kako to naredim.

Torej, katera kontrola ustvari meni desne miške?


Najlepša hvala!

Beezgetz

David1994 ::

To bi bil pa ContextMenuStrip. Če ga boš uporabljal z notifyIconom ga vedno uporabljaj z desnik klikom, drugače ti ta menu odpre kot dodatno okno;)

Gandalfar ::

pobrskaj po internetu za microsoft/windows human interface guidelines. Pise notri tocno kako poimenovat razne stvari, da bodo najbolj logicne userjem (ker bodo konsistente z drugimi windows aplikacijami).

Pa tudi drugace je zanimivo branje, ker ti da par zanimivih idej kako svoj uporabniski vmesnik narest.

Beezgetz ::

Ola fanta (ne, ne, ne mislim da sta slona...)

ContextMenuStrip! Juhu juhu!!!
:D :)) :| :'( :( ;( ;((
Grah.
Ok, sem dodal kontrolo, in ni delal, pa sem se enkrat prebral kaj sta napisala.
NotifyIcon, tega nikoli nisem uporabljal, kaj je to, cemu sluzi in a ga rabim?
Sem poguglu za microsoft/windows human interface guidelines. Vrgu mi je jabolka v faco iz prve. Po krajsem casu iskanja sem naletel na tole: http://msdn2.microsoft.com/en-us/librar...
Bi bilo to to?

Uporabljam menuStrip in StatusStrip. Prosto ko pasulj. Sploh menuStrip. Iz prve sem mislil, da bo tudi z Context-om tako. Pa ni...
Imam eno Form-o, in dva tab-sa (tiste 'jezicke'). V cem je problem? kjerkoli klikam se menijcek ne prikaze...
Bi bil zelo hvalezen za crtico ali dve kode, samo da mi da vetra (zdaj ko je moje srce delno oblacno...)

Najlepsa hvala,

Beezgetz

moowy123 ::

Če boš v google vpisal samo "c# right click menu" ti bo našel ogromno uporabnih linkov.... Eden izmed najdenih linkov je tudi tale : scrollaj_na_4_poglavje.
Upam da bo zdaj šlo.

Beezgetz ::

hej moowy,

hja, saj sem odklikal ravno to. Tudi to stran sem videl. toda, a ni to mal too much kode za tri vrstice? Tudi na msdn-ju sem gledal in nasel... nasel sem ravno to kar rabim - za 200+ dolarjev...
sem nasel tudi to, predno sem odpru to temo tu...:
http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPo...
http://www.codeproject.com/KB/printing/...

off topics:

Me pa zelo zanima kaj se bo zgodilo s forumi? Hocem rec, za vsako drugo stvar me posiljate na google. (pa ne samo mene). Tudi jaz bi se lahko pridruzil VSAKI temi in dopisal: "kaj nisi vprasal najboljsega prijatelja Googla? Ja fant, ne smetit nasih cistih forumov"

Lej, ce ne znas (ravno tako kot jaz) napisat vrstico ali dve kode se ne pridruzuj debati. To naj bi bil forum za programerje, kjer naj bi se kode teple med sabo katera je boljsa. Razumem da expertom zadostuje da se rece 'rabis to knjizicio, pa pol serialzibile' in kaj je takih izrazov, in se ze zna obrnit v pravo smer.
Smo pa tudi zacetniki, ali bolje receno amaterji, ki brez primera pac ne znamo razumet za kaj gre, ali pa nikoli ne bomo razumeli. Rabim pac meni desnega klika.

Sam sem tu odpru kar nekaj tem, na katere nisem dobil tu odgovora. Ko sem drugje dobil odgovor sem se toliko potrudil, da sem tu na tem forumu na svoje vprasaje sam odgovoril, zato da je tudi tu odgovor na zastavljeno temo. Da naslednjemu Slovencu ni treba brskat okrog, predvsem pa mislim da s tem delam ta forum mocnejsi.

Odgovori tipa 'pogugli' so v najboljsem primeru smesni. Degradirajo avtoraja (ki ocitno obvlada guglanje) najhuje pa je, da degradirajo in dajo v nesmisel forum v katerem so napisani.

Lep Google-ovski pozdrav

moowy123 ::

Lej kode je cca 15 vrstic.... Od tega take, ki jo ti potrebuješ cca 5... torej: ustvari nov contextmenu, potem dodaj elemente notri in jim v argumentu podaj ime funkcije, ki handla pritiske in pa še končna vrstica: ime_kontrole_ki_bo_imela_desni_klik.ContextMenu = ime_tvojega_context_menuja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

c# undo, redo, paste

Oddelek: Programiranje
5887 (787) japol
»

[ ASP.NET ] Vprašanje glede podajanja parametrov

Oddelek: Programiranje
151483 (1214) salesky
»

[visual c#] inštaliranje aplikacije iz interneta

Oddelek: Programiranje
151244 (975) Beezgetz
»

[visual C#] kaj vse rabi imeti, recimo, Šved, da mu dela moja (Slovenska) aplikacija

Oddelek: Programiranje
121866 (1446) Beezgetz
»

[Visual Studio 2005] Visual Inheritance problemi

Oddelek: Programiranje
101698 (1538) dmok

Več podobnih tem