» »

PHP univerzalna stran

PHP univerzalna stran

Tito ::

Se vam že na začetku opravičujem, ker mam tok glupa vprašanja!

Mam pa vprašanje, ki presega moje znanje programiranja (ki ga je zelo malo), zanima me kako naredit index.php, ki bo nosil vse informaciji za zgradbo strani: (nevem kako bi se izrazu, ker tole se sliš full butast :) )
naj razložim:

Mam več strani, ki so razdeljene na še več strani. Zdej bi vmesni člen odstranil in bi ga nadomestil z enim samim php-jem!

npr: stran1, stran2, stran3 sestavljajo eno stran (glava, noga, roka :) ) potem pa še ena stran, ki pa ima dve komponenti enaki: stran1 in stran2, a ma tretjo drugačno!

to sem naredil čisto enostavno z ukazom: ...

zdej me pa zanima, kako bi za 10 strani lahko dal include v enem filu. npr. Index.php in pol nasledni index.ph¨p????? nevem kako to gre!!!

Če me razumete kaj mislem, če mi ni pomoči mi to lepo povejte. Samo prosim vas ne spravljajte se name, ker nimam tok cajta, da bi se php-ja nauču! To bom mogoče skapčil čez čas, zdaj pa mi pomagajte če vas je volja!

Ziga Dolhar ::

Po pravici ti povem: ne sanja se mi, kaj želiš.

Če pa bi rad to, da bi v bistvu oblikoval eno samo stran, ampak bi se spreminjala le vsebina tele, pa naredi takole.

1. Oblikuj "predlogo" index.php. Ne vstavljaj "vsebine", zgolj sestavi ogrodje in vstavi navigacijsko vrstico.

2. Sedaj pa naredi za vsako StranX "include" datoteko: torej filetek s SAMO vsebino, in jih spravi v recimo mapo "contents".

3. V navigavijski vrstici naredi takele elemente, da bo HREF podoben temu:

index.php?r=StranX

V index.php tam, kjer bi rad imel vstavljeno vsebino, vstaviš tole...

include("contents/$r.html");
?>

Za vsak slučaj preveri sintakso, ker tole sem jaz (z kodo za preverjanje, če dotična stran obstaja, pa 404 stran pa to...) delal nekaj mesecev nazaj, tako da je čisto možno, da sem zgoraj naredil kakšno napako v kodi... ne me tepst...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP, povezava, _SESSION

Oddelek: Izdelava spletišč
9779 (604) Lion29
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766870 (5877) Jackass
»

vstaviti phpbb na statično strani

Oddelek: Izdelava spletišč
211464 (1319) Tody
»

[php] Problem z dinamično stranjo

Oddelek: Izdelava spletišč
111472 (1317) Iskraman
»

Več strani v eni!

Oddelek: Izdelava spletišč
191256 (1073) rc-car

Več podobnih tem