» »

Zaščitit strani

Zaščitit strani

Janosz ::

Pozdravljeni,

Mi lahko prosim da kdo kaksen nasvet kako bi se dalo stran tako zavarovati, da ne bi mogli kopirati teksta ter slik?
hvala za odgovore

lp

#000000 ::

Pozabi in manj te bo bolela glava, če so slike in text avtorski izdelek oz. če si avtor ti, daj lepo na vsako sliko watermark če tega zaradi oblike strani ne moreš narest, daj spodaj nek copyright link kjer napiši pogoje pod katerimi se lahko kopira ipd.

Itak bo tako početje bolj malo vplivalo na kopiranje. LP in srečno

overlord_tm ::

Sizifovo delo ... se vedno ti ostane za text prepisovanje, za slike print screen.

Ce si nekdo zeli tvoje vsebine jo bo dobil ... ce pa se zelis zascititi pred 11 letnimi mulci, potem pa obstajajo javascripti, ki prepricijo desni klik. Seveda ne preprecijo ctrl+c :P. In da se jih onemogocit z klikom ali dvema.

Enkrat je bilo sicer na avto.net da karkoli sem skopiral se je prilepilo kot text Copyright material (linki isto). Samo zadeva je delovala dokaj naključno in ne izklučujem da je moj browser kaj sral =).

Za slike je pa en nacin za bol neuke uporabnike tudi da odpres sliko v novem oknu, potem pa tam za katerokoli akcijo (pritisk tipke, klik) določiš da se okno zapre :D


V tem smislu

levaky ::

Ne da se.

Matej

Gandalfar ::

edino ce das v flash. Samo potem tega tudi google ne bo videl. Vprasanje, ce se ti splaca.

Tody ::

Njabolj pomaga fora iz blogov :

Tekst je avtorsko zaščiten :

Tekst X EUR

Slike Y EUR

Vse nedovoljne objave bomo tožili :)

#000000 ::

Flash je po mojem verjetno ena najbolj odprtih zadev kar jih najdeš, še pdf je skor bolj zaprt :D Se ga pa da zaščitit, ampak pred izkušenim flasherjem ni nobene ovire da ne bi dobil ven texta in slik, celo original fla se da dobit ven iz swf-ja, pol se pa pejt.

Gandalfar ::

no ja .. bitni flash, zdej pa OCR-jaj :)

HardFu ::

Ne da se zaščitit teksta, če ga lahko oči vidijo, potem se da kopirat, če drugače ne s prepisovanjem, drugače pa se print screen gumb uporabi (v najskrajnejšem primeru), shrani sliko v kateremkoli programu, potem pa ga Adobe Acrobat OCR prepozna. To sem drugače uporabil pri kopiranju enega teksta iz analognega v digitalni format. Lepo sem skeniral dokumente in voila!
http://codeable.io


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simple Printscreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
151777 (1347) Excalibrus
»

Nedovoljeno kopiranje internet strani

Oddelek: Omrežja in internet
304539 (2915) Okapi
»

Zaščita dokumenta

Oddelek: Pomoč in nasveti
82387 (1680) VelikiTun
»

Onemogočiti PrtSc gumb

Oddelek: Izdelava spletišč
392773 (2059) darkolord
»

Avtorske pravice!

Oddelek: Omrežja in internet
281507 (1227) Uporabnik

Več podobnih tem