» »

Q6600 - nikjer ga nimajo

Q6600 - nikjer ga nimajo

Spc ::

Zanima me kje Intel Core 2 Quad Q6600 kupiti v Mariboru.
Bilo kam pokličem ga noben prodajalec nima.
V Jae so mi prejšni petek obljubili da ga bodo imeli v do četrtka (včeraj) a ga še danes nimajo .. prav tako drugje tudi ne.. kot je recimo rolan in comtron.
A mogoče ve kje bi se dal novi SLACR (box verzija) zrihtat v Mariboru ?

:\
 
  • spremenil: Spc ()

Edi999 ::

Spc ::

Vsi se zgovarjajo, da uvoznik noče uvozit SLACRja.
Bomo vidli kaj mi bodo rekli pri elektronika.si.
 

Edi999 ::

In-kaj so ti povedali?

Horsechoker ::

Jaz sem ga kupil v Funtech-u
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

jype ::

Jaz sem ga včeraj dobil pri mlakomu. Box je bil 245€ z davkom vred. Ni bil najbolj poceni, je pa bil na zalogi :)

>>><<< ::

Kolikor vem Funtecha v MB ni. V PcPlus si že bil? Na tej strani ,bolj proti koncu, imaš lokacijo.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Spc ::

Majo ga.
Šel sem tja in kupil.
Vsaka jim čast.

:)

V Jae pa mi govori že 1 tedn kak mi ga bojo naročili.
 

>>><<< ::

Nekam hitro si ti to kupil, v pičlih devetih minutah >:D. Kje si ga zdaj kupil, v PcPlus?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Spc ::

Kupil sem ga tam kjer mi je svetoval Edi999. elektronika.si (prvič slišim za njih).




:) >:D
 

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

TokioGangsta ::

sam osebno ne bi nič kupil pri elektroniki.si, saj so potem pri reklamaciji pogosto prisotni problemi, in tu je še kratka garancija(za določene artikle) pa dobavljivost:\
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

kmetek ::

važno da ima poceni.

Edi999 ::

TokioGangsta:

Star si 15let! Kdaj si kaj kupil in imel kakšen problem tam z garancijo?
Ne govori neumnosti!!!!

Jaz pri njem kupujem že sigurno 5let in NIKOLI ni bilo problema z garancijo.

Karkoli ni več delalo, mi je samo zamenjal z novim, če je imel na zalogi. Če ni imel, pa mi je v roku 5dni dobavil drugo (novo). Ob nakupu cca 5ih racunalnikov in en kup komponent, sem imel samo 4X reklamacijo na garancijo. Saj vse tudi ne more večno brezhibno delat!

Ko boš kaj kupil tam in imel probleme z garancijo, potem se oglasaj-dokler pa ne, pa raje bodi tiho in ne govori bedarije.

Spc ::

Gospod mi je dal 3 letno garancijo na BOX varjanto.
Processor je čisto nov v škatli tako, da ne vidim zakaj bi sploh rabil garancijo saj sem sedaj imel intela e6600 in mi je delal brez problemov na 3.5GHz 1 leto in pol.

:)

Tukaj so ga vsaj imeli .. drugje pa mi ga že naročajo 1 teden in pol pa ga še vedno nimajo.
 

Spc ::

Po 5 dnevnem testiranju mi ni jasno v čem je finta.

Konfiguracija:
MSI 975X Platinum Power Up Edition (zadnji bios)
3GB Rama DDR-2 800 MHz
Radeon X1950 Pro 512MB
LC Power 6550 - 550W
3x sata diski

Če laufam navitega e6600 (dual core) imam stabilnega pri 3.5GHz (390MHz x9) z vsemi programi vključno z vegas video.
Če pa laufam q6600 na default frekvenci pa mi samo v vegas videu pri renderiranju vide-a resetira pc v 2. minutah in pojavijo se blue screeni:
Memory_management, irq_less_or_equal .. itd..


Laufal sem prime na quad core-u pri 2.4GHz in je bil stabilen 22 ur (en dan maximum heat, drugi dan maximum ram test) .. sem ga tudi malo navil na 3.4GHz za par testov temperatura je bila max 44°C (vse stabilno .. tudi z mem test x86) 22 ur ali več.
Čim pa grem v vegas video pa se konča .. v 3. minutah se pc resetira (vsi drugi programi delajo 100% normalno) (pri 2.4GHz).
Na novo sem inštaliral OS, Windows XP, Windows Server 2003 na testni disk .. isto samo pri vegasu štekne .. vseeno katera verzija je ali je 6,7,8 (Sony Vegas Video) adobe premiere dela 100% normalno in prav tako vsi drugi programi .. north bridge sem dal hladit z ventilatorjem tako, da sedaj ni niti malo topelj in še vedno se pojavljajo restarti..
Ko pa menjam in dam nazaj mojega starega e6600 pa dela vse stabilno tudi vegas pri 3.5GHz ...

Ali mogoče ve kdo kaj bi še lahko tukaj bil vzrok ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

>>><<< ::

V špilih in 3D Marku je vse ok? Napetosti na napajalniku so stabilne?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Spc ::

Ja sem tudi drugi napajalnik sprobal.
Ugotovil sem tudi da če raram 12GB + crysis na max detaile se tudi resetira.
 

Avby ::

Možno da kakšna komponenta deluje slabo. Je pa res, da ATI kartice imajo mnogo bugov v gonilnikih in iz lastnih iskušenj za ati karticami vem, da lahko zaradi gonilnikov sistem postane nestabilen.

Ne toliko da bi dobival modre zaslone ampak, da dobi se error ali sistem da zašteka.

Pri modrih zaslonih pa je 99% nekaj z ramom ali procesorjem. Se pravi na tej relaciji - rami - procesor se kaj zalomi in vrže ven modri zaslon.

Razlogov pa je lahko več, od napajanja, do bugov na matični plošči, ali pa okvarjeni rami morda tudi proceor. Najdi test kjer ti računalnik vdno zašteka. Potem pa menjuj komponente. Eno po eno. In testiraj. Tako boš določil okvarjen del.

>>><<< ::

Kakšne pa imaš latence na ramih? Probaj nastaviti na 5-5-5-15.

Edit: typo
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Spc ::

Pomojem je chipset ali pa je napajalnik 550W premalo.
Finta je da mi je najbolj stabilno (najdalje brez reseta) delalo na 365x 9.
Raralo je file 5 ur nato se je resetiralo..

Pomojem napajalnik da premalo moči na trenutke ko procesor zahteva več.

E6600 pa sem spravil na 3.5GHz (novi rekord za mene) in je zadeva stabilno v 11. urah encode-ala mpeg-2 brez restarta in napak.
(Vse isto samo drug processor).
Kar pomeni majn wattov ..
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Zgleda, da je bil processor tisti ki je crkoval.
Sem šel menjat procesor in sedaj dela normalno.
 


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za full HD obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
283807 (2858) opeter
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1446795 (5048) Dr_M
»

navijanje q6600

Oddelek: Navijanje
353241 (2421) domix
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624998 (3767) mesoreznica
»

PC po komponentih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1137015 (4818) Gutjerez

Več podobnih tem