» »

ASUS P5B DLX crknila, kaj kupiti sedaj???

ASUS P5B DLX crknila, kaj kupiti sedaj???

T-Majo ::

Včeraj po 10min igranja crysis-a se je računalnik restartal. Že dle časa sem imel probleme z užigom računalnik in restartanjem brez razloga. Šla je matična, to vem zato, ker sem ostale komponente poskusil in delajo. Na njej je bil C2D e6400 iz 2.13ghz na 3.45ghz. Hlajenje je bilo stock. Matična je še pod garancijo vednar vem da bom čakal nanjo več kot mesec dni.

Imam namen zato kupiti novo. Ker od takrat ko sem kupoval PC nism več spremljal matičnih, nimam pojma kaj kupiti.

Najrajši bi imel Ausus, mogoče tudi Abit, pogojno pa tudi Gigabyte al DFI.
Z navijanjem sem končal, ker potrebujem PC za grafično oblikovanje in more zaneslivo delovati.

Ostale komponente ki bi imel z matično: CD2 e6400, 2xOCZ 800mhz Gold R2, radeon HD2600xt (kasneje hd3870 ali gf8800gt), sata2 disk.
Napajalnik je HKC 580W (naj bi bil podoben kol LC580)

Skrbi me, da mi pri stari matični ne bojo upošteval garacije zaradi OC.

Prosim za čimprejšno pomoč, saj imam namen plato kopiti danes, al jo vsaj naročiti, ker jo potrebujem zaradi dela in šole.

Hvala v naprej!

Razmišljam o tem: http://www.kup.si/product_info.php?prod...
  • spremenil: T-Majo ()

Ted ::

Itak da ti bodo upoštevali, menda se jim ne boš hvalil da si mel navit comp?
Mah...

T-Majo ::

Baje lahko vidijo če je bilo čipovje pregreto in navito. Torej je P5KC v redu plata?

Itq ne morem čakat na novo kao 3-4 tedne.

Ted ::

Ponavadi pokvarjene zadeve vzamejo v račun in pol doplačaš kak evro za novo. Pregreta je plata lahko zaradi 1000 vzrokov, ne samo zaradi navijanja. Plato ti lahko zamenjajo že isti dan če boš vztrajen in ne bo nasproti kak Com-shop, Comtron, Mlacom ipd., vsekakor se splača poskusit.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

T-Majo ::

hmm..plošča je kupljena na mimovrste.com


bom poskusil.

T-Majo ::

Men je ona rekla da mi oisi dolžni dati nadomestne. Pa da za to je odgovoren proizvajalec oz. pooblaščeni serviser. Kaj lahko nrdim? kaj naj jim rečem d mi bojo novo poslali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

T-Majo ::

Kot prvo bi najprej rad pohvalil mimovrste.com zaradi tega ker sem v 12 dneh dobil vrnjeno Asus P5W-DH Deluxe.


Zdej imam 2 matični.

Asus P5KC in Asus P5W DH Deluxe.

Ostale stvari so:

Intel C2D e6400, Radeon HD2600XT, 2x1gb 4-4-4-15 OCZ gold RAM 800mhz, Sata2 WD400 16MB, HKC 580W.

Všeč na P5KC mi je Quad core podpora in DDR3, na P5W DH dlx pa remote controlin 975x vezje.


Katero naj dam notri? Eno izmed teh 2 bom prodal.

Edit: sem pogledal in naj bi podpirala Quad core.

Res sem v dvomih katero notri, ne bom pa je notri na probo deval, ker potem je takoj prašna itd. in nekako ni več nova. Navijal ne bom. Bom pa še kupil 2x1GB enakega rama, in novo grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

SepoX ::

Ampak si pa res en neučakanc. Šel si kupit rezervno :\ matično, ker nisi mogel bit en teden brez igrc in neta

T-Majo ::

Zarad šole, če bi igre igral bi imel neko grafično.

Sploh sem pa lepo vprašal nekaj drugega.

BoBr ::

Če ne misliš v prihodnosti menjat proca na kak novejši 45nm napredek potem vgradiš P5W DH dlx.
Also known as "Intel-aš".

TomoSlo ::

T-majo jest sem imel pri podobnih restartih okvarjen napajalnik in ne matično. Tako,da mal napajalnik pazi za naprej..Če katero plato mal cenej ponujaš-sporoči.

T-Majo ::

Ja eno prodam. Piš mi n PM da se zmeniva.

P5KC še ima 23mesecov garancije, P5W DH dlx pa še 13 mesecov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Ted ::

Če so ti ploščo zamenjali je garancija na ploščo kot da si novo kupil
Mah...

T-Majo ::

Hmmm...napisali so mi zraven citiram:


''Garancija za nove/zamenjane artikle velja od dneva menjave naprej, za ostale se podaljša za čas garancijskega popravila (10 dni).


Edit: p5b dlx je podpirala tudi 1066 mhz rame, a ta res ne podpira več kot 800mhz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

IVo ::

Ted ne govor o čem nimaš pojma. Od vekomaj je bilo da se garancija šteje od dne ko si ti matično kupil in ne od takrat ko si uveljavljal garancijo!:\

T-Majo ::

Je kdo zainteresiran za katero izmed matičnih? Skoraj bi rajši prodal p5kc.

SepoX ::

Ivo ne zmerjaj druge, če sam nisi seznanjen. Če ti ne znajo zadeve popravit, ti dajo novo, ki ima polno garancijo. To je bilo tudi v tem primeru.

GrimReaper ::

Ampak si pa res en neučakanc. Šel si kupit rezervno :\ matično, ker nisi mogel bit en teden brez igrc in neta

Ja tako pač je, jest če bi mel zdej 100€ bi šel tud novo kupit, tako bom pa tud jest mogu čakat ene 14 dni.
Zdej moram pa životarit na P3 500 128MB laptopu. Vsaj net mam, pa filme tud dobro poganja, COD4 bo pa moral počakat.

Nočejo pa mi zamenjat za novo plato, sicer ne vem iz kje bodo dobil DS3. Če ne drugega bi morala bit vsaj rev. 3.3, FSB1333 support, pa boljša quad podpora.

Sem pa tolkokrat po en, dva tedna brez kompa da bi blo najbol si umislit še kakšno rezervno plato, Athlon 3000+ ter 7600GT že mam.

Men je ona rekla da mi oisi dolžni dati nadomestne. Pa da za to je odgovoren proizvajalec oz. pooblaščeni serviser. Kaj lahko nrdim? kaj naj jim rečem d mi bojo novo poslali?

Zato pa takih stvari ki se rade pokvarijo ne kupujem na mimovrste, nakupi.net ni nič kompliciral, plata zanič, se menja za novo, pika.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj PC in upgrade

Oddelek: Kaj kupiti
292253 (1543) klinker
»

navijanje E630o v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655106 (3210) Čmrlj
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412446 (1358) ShARk63
»

nadgradnja PCja (procesor, osnovna plošča, spomin, grafična) za resno rabo

Oddelek: Kaj kupiti
121531 (1231) SportsGuy8
»

Katere DDR2 Rame priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
71336 (1135) Robert_S

Več podobnih tem