» »

nadgradnja PCja (procesor, osnovna plošča, spomin, grafična) za resno rabo

nadgradnja PCja (procesor, osnovna plošča, spomin, grafična) za resno rabo

SportsGuy8 ::

Prišel je čas za pošteno nadgradnjo sistema, ki bo v večji meri rabljen za resnejše namene ter občasno gledanje filmov (iger praktično ne igram (več)). Najpomembnejša stvar mi je čim bolj tekoč multi-tasking (precejšnje število dokaj zahtevnih aplikacij hkrati).
Na sistem bosta priključena 2 LCD monitorja, in sicer 30" ter 21". (morda kasneje 2 * 30")

Že nekaj časa nisem niti približno na tekočem s trenutno strojno opremo, tako da prosim pokomentirajte sledeče:

1) Procesor:
Procesor Intel Core2 Duo E6400 2.13GHz, 775

2) Osnovna plošča:
Don't know shiat. ;) Kakšni predlogi?

3) Grafična:
Odločam se med naslednjima modeloma:
- GIGABYTE PCI-E ATI RADEON X1650 PRO 256MB
- GIGABYTE PCI-E Nvidia Geforce 7600GT 256MB
(pomembna pogoja sta pasivno hlajenje ter dual-link DVI, ki je potreben za 30")
Kot se spomnim, so ATIjeve kartice ponavadi bile boljše pri malo bolj resni rabi, ki ne rabi toliko "brute forceja", kot ga recimo igre. Je še vedno tako?

4) Spomin (2GB):
Vidim, da cene precej variiirajo, je potrebno na kaj paziti? (navijati ne mislim)

Thanks! :)

TechBeats ::

vzemi oz. kupi raj core 2duo e6600
grafično pa kr geforce 7600gt, ker kokr vem ima boljšo oz. bolj prijazno podporo za dvo kofiguracijsko podporo monitorjev (nview)
kakšno asus al pa gigabyte s 965p čipsetom okol 200€ max
ram pa recimo ocz 2giga kit za 160€

opeter ::

Priporočam kako grafično, ki ima dva DVI-D-ja... za digitalni priklop LCD-jev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dzinks63 ::

:)) Za resno delo ti priporočam grafično
Matrox Parhelia APVe 128MB, DualHead + TV-out, PCI-e
# 512-bit GPU
# 256-bit DDR
# 128MB DDR spomina
# Kakovosten prikaz 2D, 3D in video
# Triple-RGB, Dual-DVI, TV izhod
# DualHead-HF in TripleHead Desktop
# 16x Fragment Antialiasing
# 10-bit GigaColor tehnologija
# WYSIWYG Plug-ins za DDC
# PCIe 16x
znane so po prikazovanju odlične slike.
ostalo si izberi sam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

opeter ::

Matrox se ne splača. Predrago. To dosežeš z bilokatero GeForce-ko 7600 GT.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Yoxi ::

Jst se tut odločam o dveh LCDjih :D
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()

SportsGuy8 ::

Zaenkrat sem pri:
Intel Core™ 2 Duo E6600 (2,4GHz)
Gigabyte NX76T256D-R GeForce 7600GT (256 MB) Silent Pipe II

Ostaneta še plata ter ram.

Je kakšna pomembna razlika med OCZ ter Patriot rami? (DDR2 2 x 1GB 800MHz)

Glede plate pa gledam Asus P5B (po možnosti Deluxe, ki ima nekaj meni zanimivih opcij). Mnenja?

igor0203 ::

S čim se boš pa ukvarjal? Glede procesorja, raje vzemi E6400 in za razliko v ceni raje dokupi več rama, diska ali kar boš pač potreboval. V performansah je par % razlike med E6400 in E6600, razlika v ceni pa kar precejšnja. ;)

edit: Glede os. plošče imaš kar precejšnjo izbiro. Lahko vzameš P5B Deluxe, P5B-E,...mogoče celo kakšno Gigabyte DS3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

SportsGuy8 ::

Eeemmm, večinoma poker multi-tabling. :P (na 30" gre ravno 9 miz ;)) Zato tudi niti ne rabim kakšne res hude grafične.

Je pa stvar takšna: dolgoročne finance niti niso problem, bolj trenutne, saj trenutno doma nimam ravno preveč keša. Je pa hitra nadgradnja nujna, saj mi je zatikanje začelo odžirat profit. (poleg poker miz ponavadi hkrati "laufam" kopico poker programov, ki ves čas procesirajo dokaj zahtevne podatke, da ne omenjam precejšnjega števila drugega programja, posledično se mi pa stvar seveda pošteno zatika, zaradi česar sem izgubil že precej $... :\ )

XS!D3 ::

Zdej odvisno kok dnarja si prpravlen dt, mogoče res price performance E6400 + P5B (Dlx), za mal več dnarja pa P5W DH Dlx + E6600, če gre pa za res nek uber multi tasking pa da maš dost dnarja pa lohk uzemš 4 jedrca QX6700, ram pa pomoje ni takih razlik če ni v igri navijanje, drgač pa kšni GOODRAM, CellShock, Teamgroup. Geil, OCZ, več al mn je vse ql, uzemš 2GB, če pa rabš več pa sam kot opozorilo mislm da je za 4 + GB potrebn 64 bitni OS.

SportsGuy8 ::

QX6700 je zanimiva opcija in verjetno pride na vrsto malce kasneje. (če se ne bi mudilo, bi malce počakal, pa to nabavil, tako pa ne gre)

Kakšna je pa razlika med P5B Deluxe ter P5W DH Deluxe? (vidim, da imaš ti slednje)
Ko sem gledal specifikacije na Asusovi strani, se mi je zdel P5B bolj primeren za pasivno hlajen PC...

XS!D3 ::

P5B Deluxe ima čipovje 965, ki nej bi blo bolš za E4300, E6300, E6400, ki majo nižji množilnik, predvsem pri navijanju, P5W DH Dlx pa laufa na 975 čipovju, ki nej bi blo bolš za E6600 ->>, drgač pa ni takih razlik, sploh za normalno uporabo če ne navijaš, jst sm s svojo supr zadovoln, več o P5B Dlx pa lohk povejo lastniki.

SportsGuy8 ::

Še nekaj me zanima. Na Asusovi strani sem pri P5B opisu videl nek "AI Lifestyle", ki vključuje "AI Gear" in "AI Nap", ki bi bila zame precej uporabna (večinoma spim v isti sobi s compom), pri P5W Dlx pa tega ni (vsaj ne an Asusovi strani). Se motim? (glede na to, da imaš ti P5W DH Dlx, lahko iz prve roke poveš)

P5B Deluxe
P5W DH Deluxe

Sicer mi ta "AI Lifestyle" itak deluje čista marketinška stvar, pa tudi verjetno se da z malo truda to na večini plat dosečt, ampak vseeno...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS P5B DLX crknila, kaj kupiti sedaj???

Oddelek: Kaj kupiti
17970 (970) GrimReaper
»

Katero matično ploščo za E6600?

Oddelek: Kaj kupiti
272335 (1407) Kezman91
»

navijanje E630o v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655094 (3198) Čmrlj
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412443 (1355) ShARk63
»

Katero ploščo za 775 ?

Oddelek: Kaj kupiti
5962 (840) mprox

Več podobnih tem