» »

GeForce 8800GT Passive

GeForce 8800GT Passive

damjanll ::

Sparkle je izdal pasivno hlajeno 8800GT, pa me zanima ce se komu sanja a se da to zadevo dobit v Sloveniji ali kje blizu cez mejo ali po posti..?

GeForce 8800 GT Series - SF-PX88GT512D3-HP Cool-pipe 3
http://www.sparkle.com.tw/product_detai...
http://www.sparkle.com.tw/News/SP8800GT...

A imas se kak proizvajalec pasivno 8800gt?
Gigabyte je ponavadi imel kaj ampak tokrat izgleda da nimajo...

Grey ::

Huhuhuuuuh...tole se bo grelo ko prasica.

damjanll ::

btw trenutno imam 8600 gts passive od gigabyte in dela ok.
zaradi mene naj se kar greje, samo da dela in je tiho ;)

Kato ::

Huhuhuuuuh...tole se bo grelo ko prasica.


Tole zna biti najboljša navijalka od 8800GT serije, sicer bo treba pogledat kakšna je zgornja stran hladilnika samo po moje bo vredu. Drugače sem pa videl ,da so jo kmalu po izidu imeli na pixmaniji (zdej ne več) za 230€. Ideal pa Geheize jo pokažeta v dveh trgovinah ,samo je cena občutno dražja kot ostale GT-jke.

OZZY ::

Naučte se linke limat...
Go with the flow.

Grey ::

Ah, dvomim, da bo tole izključno heatpipe hlajenje. Sem imel 6800GT s heatpipom od Gigabytea...žvau je bla glasna ko sam satan...pa je bil heatpipe. Te high-end se ne bodo nikol hladile samo s heatpipom brez ventilatorja. Malo pomislite...kartica se segreje do 90C na ventilatorju...zakaj bi heatpipe brez ventilatorja deloval bolje, če so ponavadi še bolj vroči?

damjanll ::

Hmm, ja zanimivo da se heatpipe ob loadu tudi slisi, najbrz je to posledica vretja tekocine v heatpipe-u?

Ja heatpipe z slabo zraceno kisto zagotovo ni dovolj. Hladilna rebra na pasivnih karticah so veliko boljsa (vecja) kot na ostalih kartah z ventilatorji na katerih so tudi ventilatorji majhni in glasni. Tako da velika hladilna rebra in velik ventilator za celo kisto bo ziher tisje kot pa serijsko vgrajen ventilatorcek.

Grey ::

Ne, damjanll...bila je heatpipe verzija (vse cevke itd so se lepo videle in stvar je bila masivna), ampak je imela gor še ventilator (tovarniško), ker je bila kartica drugače prevroča. Me prav zanima, zakaj ne pokažejo druge strani Sparklove kartice...se nemara skrivajo zadaj ventilatorji? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

VASkO ::

po nekaj reportih raznih uporabnikov se obnese AC Accelero S1 ali pasivno ali pa aktivno s kakim 12cm ventilatrjem. hladilnik kosta pri nas okoli 25€, severneje pa od 13€ naprej.

damjanll ::

Vasko: hmm, izgleda kul! Kje pri nas se pa to dobi?
Jaz sem sicer to ze pocel z zalmanovim pasivnim hladilnikom in geforce 5800, ampak mi je ljubse ce je zadeva ze tovarnisko namontirana, pa mogoce zna bit ceneje...

>>><<< ::

AC Accelero S1 se dobi pri Cool-pc, če pa hočeš hladiti z ventilatorjem je pa pomoje boljši Zalman Zalman VF1000.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

damjanll ::

Hmm, VF1000 izgleda kul :)
Pa Thermalright HR-03 Plus tudi..
Samo ni ravno poceni :s

Kato ::

Zalmanček zgleda kul, drugače bi pa tudi ta znal pasat gor.

VASkO ::

na S1 cisto lepo gor pripnes en 12cm ventilator in je ucinkovit kot omenjene 2x drazje resitve.

Kato ::

Na geizhaltz.at se je pojavila ena zanimiva grafa Geinward BLISS , zadeva ima večji hladilnik, ki je zelo podoben Zalmanu VF1000, ima pa tudi najvišje frekvence kar sem jih zasledil pri teh grafah.

# GPU-Takt: 700+ MHz
# Speichertakt: 2050+ MHz

damjanll ::

Evo tukaj je review tele 8800GT Passive kartice:

http://www.anandtech.com/video/showdoc....

Samo izgleda da bo to draga zadeva, baje naj bi stala $319
to pomeni da bo pri nas najmanj 319 eur, najbrz 350... :(

Kato ::

Čisto dobro se je odrezala kljub temu ,da ohišje ni imelo pretoka zraka ,pa še precej slabe komponente. Samo cena je pa 8-O , me čedalje bolj mika Sapphire 3850 pasivna.

damjanll ::

Evo pa ena kartica se je pojavila ki uporablja kar AC Accelero S1:

ECS uses Arctic Cooling for 8800GT

VASkO ::

ali pa naredis sam. AcceleroS1 se dobi ze za 13€, hladi pa odlično.

Kato ::

Kje ga dobiš za 13?

damjanll ::

Mene tudi zanima kje ga dobis za 13? :)
A ni 25 v cool-pc?

Urc ::

Sosedje maybe ? ;)

Kato ::

Ne vem ,če st že videl review-je za 8800GT 256Mb ,ampak mene resno mika da bi preklical svoje naročilo za 3850 512Mb fanless. Hudo samo ne da se mi čakat do Januarja

VASkO ::

sosedje ja, v bistvu so ze od 11€ dalje

PaX_MaN ::

Zakaj se mi zdi, da je ventilator narobe obrnjen?

VASkO ::

ker je bil :8) tnx za opombo
sem povrsen zadnje cajte


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje dobiti nizko grafično kartico

Oddelek: Kaj kupiti
81407 (1188) Yoxi
»

Hladilni sitem za grafične kartice z 92 ali 120 mm ventilatorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6925 (877) st0jko
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
202249 (1805) Toxic
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539666 (7950) jebesemeni
»

Kater hladilnik za 8800GTS

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381536 (1012) wooted

Več podobnih tem