» »

Basketsim

Basketsim

joker16_7 ::

www.basketsim.com

Igra kdo? Vam je zanimiv? Kako dolgo že igrate?

Sam igram že 3 mesece in vam povem, vsem ljubiteljem košarke in simulacijskih iger kot so HatTrick, BasketSim itd, da je igra vredna svojega časa. Poskusite in komentirajte kakšno je vaše mnenje. Košarkarska ekipa vam bo od registracije posredovana v roku 24 ur.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

Rasho ::

Igram že od prve sezone in vse, kar lahko rečem je 8-O. Ni preveč zahtevna, ni pa nekaj, kjer bi se z lahkoto doseglo veliko. Super zaenkrat.
Yippie-Kai-Yay Mo*herf**ker!

Rotaidal ::

Jaz tudi igram. Super igra:)

joker16_7 ::

Heh, so se le našli igralci. Lahko zaupate ime svojih klubov?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Melanholija ::

celjebulls je moje ime ekipe , je pa res fajn samo ko denarja kmalu zmanka!

joker16_7 ::

Ufff, izredno ekipo imaš. Moj klub je BroKeRs (ID: 13126). Jaz sem šele začel, ampak lahko rečem, da imam sedaj tik pred novo sezono izredno dobro pripravljen klub, da začnem trgat s 1.1.2008.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Melanholija ::

Ja sem imel blazno srečo enega sem sicer kupil drugače so pa večinoma tisti katere sem dobil zraven z ekipo.

joker16_7 ::

Sem opazil ja. Redki imate srečo, drugače pa podeljujejo zelo slabe ekipe.:'(
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

Melanholija ::

Saj sploh nimaš tako slabe ekipe, je pa res da v nižjih ligah samo nastaviš taktiko in v 98% zmagaš!

joker16_7 ::

No ne vem če je ravno tako. Moja ekipa kar pogosto izgubi pa imam vedno nastavljeno najboljšo možno taktiko. 0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Imam eno vprašanje za vas, ki redno igrate BSA in pa tudi lahko za koga drugega. Gre pa za resno vprašanje. 0:) Če ima kdo kakšen dober predlog kako čimbolje poimenovati ime dvorane. Moja ekipa je BroKeRs, dvorana pa se trenutno imenuje BroKeRs Terriotium in se mi zdi nekako neustrezna. Vem, da gre glede tega za precej subjektivno stvar, vendar vseeno. Zaželjeno čim več predlogov. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

T-h-o-r ::

forumi so čista kopija hattricka, pa nasploh izgled...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

joker16_7 ::

Se strinjam ja. Kakšen predlog za ime dvorane? Predvsem tisti , ki igrajo bi morda vedeli. 0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

T-h-o-r ::

The Broken Arena?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

joker16_7 ::

Hm... Ni tako slabo samo verjetno nekoliko preveč navadno. Še kak predlog?

p.s. Vseeno hvala. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Kurzweil ::

No, da malce nazaj oživimo temo o tem odličnem košarkaškem managerju, ki je sicer delo slovenskega avtorja.

Igro tudi sam igram že od začetka, tako kot pišete je bil že takrat to eden boljših managerjev na spletu sploh, v vseh teh letih pa se je res razvil v najboljšega na spletu (testiral sem dejansko vse, razen če obstaja še kaj, kar se je pojavilo pred tedni) brez dvoma. Tudi sam sem se spraševal zakaj tako preprost in nič kaj iztopajoč UI (uporabniški vmesnik) a čez čaz spoznaš, da je super ker dela tako na telefonu, tabletu, kot računalniku odlično, še posebej je pomembna hitrost, ko gledaš "multiview" oz. tekmo v živo.
V vseh teh letih sem postal verjetno eden večjih odvisnokov te igra naspoh, pred slabim tednom pa se je zgodilo tisto najslabše, igra je padla, kar je vedno bolj jasno zaradi ponudnika gostovanja. Prepričan sem da je tu gor še kup takšnih, kot sem jaz v pričakovanju da se igra vrne na splet od dne, kjer je padla (upajmo da je backup). Berem pa vse mogoče zadnje dni od kraje domene od providerja, pa do tega da so šli DNS serverji, kar je pa splošno znano, gre pa za amaterki odnos od ponudnika, kar lahko razberete iz spodnjih linkov:

Prvo log Adiega
Nekaj besed o tem zloglasnem hostingu

Res upam, da še kdaj vidim tole stran ponovno, po možnosti od točke, kjer je se je "ustavilo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

T-h-o-r ::

na začetku je bil čista kopija hattricka
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Kurzweil ::

Kolikor sem jaz igral oboje, bi rekel da nisi obojega konkretno probal oz. nisi basketsima dovolj igral. Pa četudi je bila kakšna stvar, ki je bila ista ali podobna jo je povečini tudi hattrick skopiral od predhodnikov. Če še bolj jasno povem vsi žanri, kar se iger tiče so dejansko od leta 95' po istem kopitu, tako simulacije, FPSji, RPG, strategije,... sistem basketsima je naravnost fanrastičen, igralnost je res na vrhunskem nivoju, tako treningi, kot market, kot tekme, kot vse reprezentance, do nekih mini-gameov, do razvoja mladih in stvar se zares aktivno razvija! Igral sem številne online igre vseh žanrov, in nobena me ni tako zasvojila, pa pustimo to, da nebo izpadlo da delam reklamo, če po pravici povem dejansko iščem somučenike pri nedelovanju basketsima.

Res upam, da je bil backup narejen nedavno in da nebo prevelikih izgub, upam da nebo tudi prevelik izpad uporabnikov. upam da na tega ponudnika gostovanja pade kakšna tožba, ker da skoraj en teden ni gostovanja je skrajno neodgovorno, navsezadnje je to edina stvar katera se od njih pričakuje da bo delovala brezhibno.

Kurzweil ::

Tore, na grobo, rusi (nexpoint) so kupili ameriškega hosting providerja, od takrat naprej gre stvar samo še na slabše. Prav privoščim jim čimveč tožb, ker se sploh ne odzivajo, ko se, se lažejo in še ko ne dobiš skriptnega povratnega (generičnega) emaila v polomljeni "ruski" angleščini, ti ta nič ne koristi, ker se nič ne razume.

Obstaja pa tudi chat, kjer se dobijo zadnje novice (tudi adiego/gazda pride gor), gor se najdejo tudi feedbacki od tega podjetja in tako naprej, če bo komu sotrpinu lažje, naj se malce vmeša v debato.

Kurzweil ::

Zadnji post s strani adiega danes:

The lack of communication is a sad fact, because it's not impossible to communicate through basketsim or basketsim emails in any way. To make it even worse, I was with no internet for 2 days due to lightning strike, however I'm just back now for under an hour and I'm answering all the emails and I also used my google plus account to send some kind of a mass mail to Basketsim gmail users.

BTW your link is much appreciated and I will look at it immidiately and see if it's anything valid. Right now I'm prepared to work on just about anything that would help. For Basketsim it's all about data, so domain transfer itself is perhaps not a solution, unless the data can be fully transfered as well. The amount of data for Basketsim is extremely huge, so that could be a problem, I still have an earlier promise about data being intact, however I'm starting to doubt about anyt
hing that nexpoint has to say :/ But it seems just unimaginable to me that a rather large host would go just down with absolutely no prior notice and without offering any data transfer to their customers.

Also, I'm trying to follow all news regarding nexpoint/xibig situation, however if you should find anything that you believe is useful in any way, let me know and I'll check it at once!

Regards!
adiego


Upajmo na najboljše, nikdar si nisem mislil da sem tako addicted :|

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Je še kdo tu, ki ima upanje, da se slovenski basket manager Basketsim spravi nazaj v delujoče stanje? Kar malce boleče je ko po dobrih sedmih letih ostaneš brez vsakodnevne rutine. Zadnje kar nam je adiego (game master napisal) je:

"22.00 CET: Working downtime. Active transfers will be moved forward."

Upam, da še stvar kdaj začne delovat.

iggy ::

Zadnjič sem gledal pa je še delovala zadeva, kako je danes? Se še igra zadeva? Bi si naredil ekipico za foro, da malce svoje košarkarsko znanje prenesem na splet :D
Hey, you're fat!

Kurzweil ::

Tam nekje od decembra 2014 igra ni več ažurirana in nekatere stvari niso delovale kot bi mogle, zadnje čase je sicer večkrat GM napisal (znan po precejšni meri lenobe in počasnosti), da bo stvar uredil, sedaj pa se je stvari navidezno začela premikat, upam da se stvar uredi, ker zame osebno je Basketsim še vedno daleč najboljši basket manager v spletu. Je pa stvar sicer takšne narave, da lahko GM naredi rollback igre, recimo nazaj na začetek sezone, kjer so stvari še normalno delovale. Od vsega pa najbolj jezi dejstvo, da sem malce po tem, ko igra ni več delovala kot bi morala plačal 20€ supporterja za igro :D

@iggy, super bi bilo če bo še kdaj delovalo in če se registriraš, mislim da ni stvari na katero nebi imel odgovora, kar se celotne igre tiče ;)

WallSreet ::

Imam ekipo ki ima na računu 160M :) Sicer ne igram že 6 let ampak samo občasno na vsaka 2 meseca pogledam tako da se je denarja nabralo že v nedogled :). Dvorana pa omogoča 30K+ sedežev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

Kurzweil ::

Jaz sem imel na računu samo 8M, ker je bilo jasno da se splača kupiti igralce v rangu med 40-90M, jih povsem zbrusiti in prodati, ter zaslužiti par 10M, seveda kakšni stable organizatorji igre s pravo distribucijo skillov. To sem imel namen početi dokler nebi bil met top 5 po vrednosti na svetu. Tržno vrednost ekipa pa bi ocenil nekje na cca 400-500M. Sem bil tudi selektor v različnih državah (nazadnje sem dobil tudi največ glasov na svetu). Igral sem kakšnih 7 let, dejansko od 2. sezone dalje in res bi bilo škoda, da ne bi mogel nadaljevati mojega res dolgoročno začrtanega in uspešnega dela z mladimi. Moja dvorana je imela dobrih 40k sedežev, seveda vse v optimalnem razmerju.

Porbal sem številne druge managerje, pa Basketsimu po igralnosti žal ni nobeden do gležnjev.

Kurzweil ::

Po tem ko je igro sprogramiral in nekje 8 leto vodil Slovenec, je zaradi pomanjkanja časa igro prodal/predal in v roke jo je dobil game developer, ki že trdo dela na Basketsim verziji 2.0, kjer ne bo pogreval tople vode ali kvaril gameplay, ampak zgolj uporabil novejše tehnologije, naredil up to day user interface in popravil, kar je bilo potrebno iz prve verzije.

Po tem ko sem igral praktično vse basket managerje lahko gladko rečem po 8 letih igranja, da je Basketsim z naskokom še vedno najboljši manager. Za razliko od ostalih pa smo tu Slovenci tako po številu porabnikov, kot po številu medalj v samem svetovnem vrhu. Število managerjev je začelo ponovno rasti in veseli me, da je igra spet živa in da se spet razvija, ter popravlja in gre v smer, kot v veliki večini hoče community.

Če pa se kdo odloči, da se nam pridruži pa dobi vso potrebno pomoč, da bo njegov klub začel kot se reče.

Basketsim is a neverending basketball challenge!

BlackMaX ::

http://www.charazay.com

Meni se zdi super.

Imamo kar nekaj aktivnih userjev in admini poslušajo uporabnike.

Kurzweil ::

Med prej omenjenimi basket managerji, ki sem jih v preteklosti igral je tudi Charazay, account sicer še imam ampak je igra tako po igralnosti, kot realnosti svetlobna leta za Basketsimom. Vsak, ki je oz. oboje še vedno igra lahko pove da je Charazay malce smešen, ravno zadnjič sem gledal zgodovino tekem in imaš rezultate od 142:3 pa do 19:32 naprimer, smešno. Pa poznam enega od grkov, ki je zraven pri igri, tako kot sem poznal avtorja Basketsima in tako kot poznam litvanca, ki ja avtor igre Bballzone. Namreč sem bil kar dovolj zravren pri razvoju nekaterih stvari tako v back, kot front endu. Če bo vse po sreči bomo v bodoče dobili tudi zelo zrel handball manager. Kakorkoli iz vseh teh in še kakšnega razloga sem potestiral praktično vse managerje od pikada pa do nogometa, igral miljon online iger od Settlers online, Travian, Grepolis,... seveda da vidim kaj so dobre prakse, kaj community hoče, če je kje kakšen inovativen pristop, še najbolj pa, da vidim katere so tiste napačne odločitve, ki so jih recimo sprejeli pri e-Republik, Grepolisu itn.

V glavnem Basketsim igram še vedno zelo aktivno, Charazay pa ne, ker pa vem kako je pri teh igrah pa lahko dejansko prodam vso ekipo, imam tudi sicer precej denarja in treniram kakšnega slovenskega reprezentanta, da bom vsaj v korist, ker drugače Chazaraya nimam namen igrati, ker je rahlo smešen.

BlackMaX ::

Kurzweil je izjavil:

Med prej omenjenimi basket managerji, ki sem jih v preteklosti igral je tudi Charazay, account sicer še imam ampak je igra tako po igralnosti, kot realnosti svetlobna leta za Basketsimom. Vsak, ki je oz. oboje še vedno igra lahko pove da je Charazay malce smešen, ravno zadnjič sem gledal zgodovino tekem in imaš rezultate od 142:3 pa do 19:32 naprimer, smešno. Pa poznam enega od grkov, ki je zraven pri igri, tako kot sem poznal avtorja Basketsima in tako kot poznam litvanca, ki ja avtor igre Bballzone. Namreč sem bil kar dovolj zravren pri razvoju nekaterih stvari tako v back, kot front endu. Če bo vse po sreči bomo v bodoče dobili tudi zelo zrel handball manager. Kakorkoli iz vseh teh in še kakšnega razloga sem potestiral praktično vse managerje od pikada pa do nogometa, igral miljon online iger od Settlers online, Travian, Grepolis,... seveda da vidim kaj so dobre prakse, kaj community hoče, če je kje kakšen inovativen pristop, še najbolj pa, da vidim katere so tiste napačne odločitve, ki so jih recimo sprejeli pri e-Republik, Grepolisu itn.

V glavnem Basketsim igram še vedno zelo aktivno, Charazay pa ne, ker pa vem kako je pri teh igrah pa lahko dejansko prodam vso ekipo, imam tudi sicer precej denarja in treniram kakšnega slovenskega reprezentanta, da bom vsaj v korist, ker drugače Chazaraya nimam namen igrati, ker je rahlo smešen.


Zakaj ti je smešen razultat 140-3? Sej ni daleč od resničnosti. Sploh pa taki rezultati se dogajajo ko igrajo mladinci torej 15 letniki proti igralcem ki so 30+.

Kurzweil ::

Takšna razlika ne bi bila, če bi igral ameriški All-star proti mladinski ekipi Salzburga. Verjetno še bolj smešno je, ko vidiš dve enakovredni ekipi v samem vrhu, ki imata rokometni rezultat. Bolj kot ti rezultati pa mi je zgrešen sam game engine in sama igralnost. Tu pa tam se najde kakšen feature pri Charazayu, ki bi ga z veseljem videl tudi pri Basketsimu, generalno gledano pa nista ti dve igri primerljivi, se pa strinjam, da sta pa obe verjetno še najboljša 2 basket managerja online. Se bo pa v novi verziji Basketsima, ki bo luč sveta ugledala čez kakšen mesec, še dodatno Basketsim izboljšal, tako da potem absolutno ne bo razloga za Charazay. Mimogrede vidim, da nas je na Basketsimu 250 Slovencev več kot na Charazayu, med drugim pa je tudi v igri mogoče Fantasy in podobni bonbončki, ki jih Chazaray nima. Se pa že od samega začetka sprašujem, kako lahko daš ime za basket manager Charazay, kot da bi hotel, da folk od prve registracije do 1 logina pozabi kako se igri reče.

BlackMaX ::

Kurzweil je izjavil:

Takšna razlika ne bi bila, če bi igral ameriški All-star proti mladinski ekipi Salzburga. Verjetno še bolj smešno je, ko vidiš dve enakovredni ekipi v samem vrhu, ki imata rokometni rezultat. Bolj kot ti rezultati pa mi je zgrešen sam game engine in sama igralnost. Tu pa tam se najde kakšen feature pri Charazayu, ki bi ga z veseljem videl tudi pri Basketsimu, generalno gledano pa nista ti dve igri primerljivi, se pa strinjam, da sta pa obe verjetno še najboljša 2 basket managerja online. Se bo pa v novi verziji Basketsima, ki bo luč sveta ugledala čez kakšen mesec, še dodatno Basketsim izboljšal, tako da potem absolutno ne bo razloga za Charazay. Mimogrede vidim, da nas je na Basketsimu 250 Slovencev več kot na Charazayu, med drugim pa je tudi v igri mogoče Fantasy in podobni bonbončki, ki jih Chazaray nima. Se pa že od samega začetka sprašujem, kako lahko daš ime za basket manager Charazay, kot da bi hotel, da folk od prve registracije do 1 logina pozabi kako se igri reče.


Haha se ze pa zelo zavzel proti Charazay-u :D

Seveda nebi, če bi trener Salzburga igral s dokaj primerljivimi igralci. Potrebna je celotna slika za neko zaključno mnenje. To, da je rezultat 140-3 ima veliko odgovorov. Po tem se pa le ne sme soditi igre, da je crap, ker ni. Seveda, Charazay ima svoje omejitve, game engine bi lahko bil bolj dodelan, taktika ima še veliko prostora za izboljšavo, sedaj smo dobilo nov sistem mladincev kjer sam treniraš svoje 12-15 letnike in jih potem vpokličeš v starejšo ekipo.
Glede imena je pa tako, trenutni lastniki so odkupili to igro nekaj časa nazaj, imena niso spremenili ker zgleda se je prijelo. Ampak kaj češ, je pa unikatno ime.

Glede basketsima mi pa povej, ali raje počakam ta en mesec ko bo nova verzija basketsima ali bom kaj zamudil, če ne začnem takoj?

Kurzweil ::

Ma nimam nič proti Charazayu, kot rečeno sem še vedno aktiven uporabnik, ampak me igra noče in noče potegnat po vseh teh letih. Kot rečeno ima tudi kaj dobrih featurjev, ima pa jasno tudi Basketsim kakšno napako, ampak kot celota je Basketsim neprimerljivo boljši. Ko ravno omenjaš mladinski sistem v Basketsimu ga imamo že leta, namreč star sistem, kjer pullaš igralca in dobiš 16-17 letnika, nov sistem, ki pa pravtako že obstaja leta pa je takšen da pullaš 14-15 letnika in ga potem v mladinski ekipi treniraš do konca njegovega 17. leta. Potem je tu še skavtiranje, draft, igralci s kolidžov itn.

Kar se Basketsima tiče, če si zainteresiran se registriraj čimprej. Do začetka naslednje 23. sezone, ko bo verzija 2.0 prišla si lahko že lepo poštimaš dvorano, trenerja, ekipo. Začetek je zelo pomemben, lahko ti že v naprej povem, da karkoli boš potreboval z veseljem pomagam/o.

BlackMaX ::

Kurzweil je izjavil:

Ma nimam nič proti Charazayu, kot rečeno sem še vedno aktiven uporabnik, ampak me igra noče in noče potegnat po vseh teh letih. Kot rečeno ima tudi kaj dobrih featurjev, ima pa jasno tudi Basketsim kakšno napako, ampak kot celota je Basketsim neprimerljivo boljši. Ko ravno omenjaš mladinski sistem v Basketsimu ga imamo že leta, namreč star sistem, kjer pullaš igralca in dobiš 16-17 letnika, nov sistem, ki pa pravtako že obstaja leta pa je takšen da pullaš 14-15 letnika in ga potem v mladinski ekipi treniraš do konca njegovega 17. leta. Potem je tu še skavtiranje, draft, igralci s kolidžov itn.

Kar se Basketsima tiče, če si zainteresiran se registriraj čimprej. Do začetka naslednje 23. sezone, ko bo verzija 2.0 prišla si lahko že lepo poštimaš dvorano, trenerja, ekipo. Začetek je zelo pomemben, lahko ti že v naprej povem, da karkoli boš potreboval z veseljem pomagam/o.



Super se bom prijavil.

Kurzweil ::

Super, pozabil sem dodat, da je do nove verzije lastnik dal vsem managerjem free supporter, ki je sicer plačljiv (ne, igra ni pay to win). Kar nekaj mi jih je že pisalo na privat odkar sem tule objavil, da bo igra živela dlje, BlackMaX ko se registriraš in dobiš ekipo/igralce, mi tule piši na ZS, če boš karkoli potreboval. Lepo videt, da je slovenski community, med največjimi na sveto in še vztrajno raste.

Kurzweil ::

Lepo je videt, kako se slovenski managerji vračajo v igro, tako da ostaja Slovenija ena največjih velesil v igri. Pred tedni je med drugim Slovenska U19 reprezentanca postala Svetovna prvakinja:

 Finale Svetovnega prvenstva do 19 let

Finale Svetovnega prvenstva do 19 let



Do konca sezone je še 2 tedna, nato pa prihaja nova verzija Basketsima 2.0.

Kurzweil ::

Evo, končno se bližamo 15. augustu, ko bo po 9 letih, eden največjih, gotovo pa najboljši basket manager dobil svojega naslednjika - Basketsim v2.0. Kdor zadeve ne pozna, igro je razvil slovenec, po slabih 9 letih pa jo predaja naprej. Torej od 15. augusta naprej bo mogoče za krajše obdobje tudi testirati nov interface, nov game engine in sooblikovati igro, kot je to v navadi za Basketsim.

Zaživela je tudi FB stran namenjena Basketsimu, kjer novi lastnik vedno bolj pogosto pošilja update.

www.basketsim.com

Kurzweil ::

Evo pa smo ga končno dočakali, Basketsim 2.0

Evo tokrat pa zares, sedaj ima igra nov interface in vse klučne funkcionalnosti, seveda vse ostalo sledi v naslednjih tednih, je pa spet možna registracija. Jutri se začne nova sezona, tako da je to več, kot primeren čas, da se registrirate oz. vrnete v Basketsim, kjer je slovenski community eden od top 3.

Basketsim.com
In nov Basketsim forum

Kurzweil ::

Se še najde kdo tu, ki je igral Basketsim?

Za hec bi igral kakšno basket manager igro, ki je res na nivoju... browser based seveda... igra še kdo takšne igre, kdo kaj priporoča?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202039 (1357) scipascapa
»

Zakaj se Google najbolj boji Amazona

Oddelek: Novice / Ostale najave
4611524 (9181) Jst
»

spletne igre

Oddelek: Igre
132231 (1599) subby

PC proti konzole

Oddelek: Igre
461990 (1440) Mavrik
»

Hattrick

Oddelek: Igre
71778 (1493) XxkrosistxX

Več podobnih tem