» »

VB Cat&Mouse A.I. Challenge

VB Cat&Mouse A.I. Challenge

Totscha ::

Zadeva je hudo preprosta.
Izdelal sem program, ki simulira lov mačke na miš. Program kot tak je podoben računalniku brez softvera. Nič se ne premika. Glavni point tega programa je v programiranju gibanja mačke in miši (umetna inteligenca;) ).
Kako to izgleda?
Imamo poligon (bojni >:D ) v obliki pravokotnika širine 1000 in višine 700 točk. Mačka in miš sta predstavljena z dvema krogoma premera 40 točk. Mačka zmaga, če ujame miš (oz. če se le ta zaleti v steno). Miš zmaga, če se mačka zaleti v steno.
Kako lahko sodelujem in kaj potrebujem?
Zadevo sem spisal v Visual Basicu 6.0. Zatorej bržkone potrebuješ dotični program in nekaj znanja o programiranju.
Nadaljna pojasnila bom dajal sproti.
Haters gonna hate... ;)

Totscha ::

O.K. Po začetnem testiranju sem ugotovil, da je dokaj preprosto napisati učinkovit algoritem za lovenje misi. Zatorej sem malo modificiral pravila. Miš zmaga tudi v primeru, če se uspešno izogiba več kot 30s.
Haters gonna hate... ;)

cordellbb ::

Toscha...sem napisal en screensaver, ki pocne zelo podobno stvar, kot si ti opisal...
ce hoces videt, napisi mi tu mail tvoj.
Lp
Cordell

Totscha ::

Ja dej posl. Zveni zanimivo.

totscha@volja.net

neonX ::

pozdravljena,
to bi lahko objavila na strani Pojdi.com!! Stran pojdi.com je namenjena programskemu jeziku Visual Basic (in je zdaj v fazi testiranja), omogoča pa ti da programe naložiš in jih lahko nato iščeš ter ocenjuješ. Konec meseca pa bo izrbran najboljši projekt in bo dobil tudi nagrado (nagrade so: Knjige, Visual Basic.NET, MSDN..)

za dodatne informacije mi pošlji mail:
sebastijan@pojdi.com

Totscha ::

1. Kje si pobral, da sem ženskega spola mi nikoli ne bo jasno.:\\ Zdi se mi, da mojega sporočila nisi ravno dobro prebral.
2. Ocenjevanje mojega programa me nikoli ni zanimalo, saj ni nič posebnega. Potrebujem samo nekaj nadobudnih VB programerjev s katerimi bi udarili en A.I. Kompetišn.
Haters gonna hate... ;)

Gandalfar ::

Thomas ::

Zanimivo ... res.

Problem ki ga vidim je edino v tem, da na pravokotniku lahko maček vedno ujame miš. 30 sekund je pa nekoliko za lase privlečena omejitev.

Na torusu pa miš lahko vedno pobegne ...

Ampak nekaj tole vseeno je.

Čestitam za ukvarjanje.

p.s.

Ti pojdi.com pa pojdi nekam! Povej kej, ne pa samo rekllame delat!

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letošnje miši - že mački obupujejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222672 (16725) zuz3k
»

Srednješolsko tekmovanje IJS v znanju računalništva

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
285988 (4718) minmax
»

Visual Basic strani

Oddelek: Programiranje
5823 (686) neonX
»

Visual Basic :: Sodobno programiranje

Oddelek: Programiranje
61463 (1324) cahahopie

Več podobnih tem