» »

[Java] vprašanja

[Java] vprašanja

tx-z ::

1. V nekem razredu mam podano neko spremenljivko(oz. tabelo), sedaj me pa zanima kako bi to spremenljivko lahko uporabil tudi v nekem drugem razredu? (to spremenljivko dobim šele v prvem razredu, tako da je ne morem kar vnaprej določit)

2. Kako bi naredil tabelo, in potem vstavil sledece vrednosti.


Torej k bi klicu Tabela[1] ..bi dubu vrednost (Anze, Novak).
4. bi bla prosta za kasnejsi vpis (v programu)

Zanima me pa še, če bi lahko naredil, da bi preveril if(nekaj == Tabela[1 ali 2 ali 3]) ....Torej če je v nekaj shranjeno Ime,Priimek; in da to ustreza eni vrednosti v tabeli, da nardi to.


Če ma kdo čas, se zahvaljujem za odgovore.
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

Bojevnik ::

1. s set/get metodami (narediš metodo,ki je public in vrne vrednosti, ki jo hočeš.

2. lahko narediš nov razred ki vsebuje ime in priimek in potem narediš tabelo tega razredo.
Lahko pa narediš čisto navadno tabelo stringov, s tem da prevzameš da je vsak lihi element ime, in naslednik je pa priimek, ki pripada temu imenu.

3. Mislim da bi bilo pri moji drugi možnosti manj metod (čeprav ni nujno, da bi bilo tudi manj pisanja).

5 (ot zadnje vprašanje) je odvisno na kakšen način boš delal (tista tvoja sintaksa je pa pravilna, če si slučajno to hotel vprašati).

tx-z ::

Jst sm meu trenutno tkole:

public static void IzbiraStrani() {
int IzbiraStraniIzbiraInt = 0;
System.out.println("Prosimo, da izberete vaso stran.");
System.out.println("1 ");
System.out.println("2");
System.out.print("Vasa Izbira: ");
IzbiraStraniIzbiraInt = BranjePodatkov.preberiInt();
Meni();
}
public static void Meni() {
if ( IzbiraStraniIzbiraInt != 0) {
System.out.println("Izbrana stran je: "+IzbiraStraniIzbiraInt);
} else {
System.out.println("Pritisnite 2 za izbiro strani");
int MeniIzbiraInt = BranjePodatkov.preberiInt();
if (MeniIzbiraInt == 2) IzbiraStrani();
}
public static void main(String[] args) {
Meni();
}

Tole cist tko v osnovi....Tist kr je potrebno za tist kr me zanima.
p.s.: BranjePodatkov ...Tole mamo se v soli dokler ne znamo sami narest da prebere kej...

Za tole drugo, a bi lahko mogoče kdo kšn primer naipsu? Ker edino to me zanima, sam koncept nekak razumm, sam ne znam še napisat.
Za tisto if ( ....== Tabela[1 ali 2......]) ... Pa ne vem kako bi tale ali izrazu, sm probu kr direkt Tabela[(1 || 2 || 3)] ..pa ni šlo tako
tx-z

fiction ::

Prvi indeks v tabeli je 0. Aja pa za preverjanje enakosti med stringi namesto == uporabi metodo equals().
Ne mores narediti if (a == tabela[0 || 1 || 2]) ker je || misljen kot OR za logicne operacije (vsak element locen
z || mora biti na koncu true ali false). Pravilno bi bilo if ((a == tabela[0]) || (a == tabela[1]) || (a == tabela[2])).

Je pa lepse ce uporabis neko zanko, ki tece 0 do n - 1 in potem preverjas samo se "if (a == tabela[i])".
Takoj ko je pogoj resnicen, ves da je i-ti element tabele enak a (in gres lahko recimo z "break" iz zanke),
samo da vidis da ni noben element enak a, moras pa iti (logicno) cez celo tabelo.
Najlazje bo, ce si napises neko metodo v stilu vsebuje(tabela, karisces), ki bo vracala neko boolean vrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiction ()

Bojevnik ::

za tisto if(.. ==tabela... uporabis for zanko in gres potem ven iz zank e z break. Pa v for zanki lahko tudi povecujez za 2 oz poljubno
for(int x=0; x<length; x=x+2)
.


Pri prvem delu pa sedaj nevem kaj mislis, ker tvoja koda je nima zveze s primerom ki si ga opisal zgoraj.

tx-z ::

V glavnm delu prever če obstaja IzbiraStraniIzbiraInt ...Če ne obstaja ti da na možnost da gre v "IzbiraStrani" in tm izberš kao stran....In pol kliče nazaj glavno in takrat naj bi IzbiraStraniIzbiraInt obstajala. Sam ne obstaja zto k to obstaja samo znotraj tistga classa.
tx-z

Bojevnik ::

class krneki{
int IzbiraStraniIzbiraInt = 0;

ublic static void IzbiraStrani() {
System.out.println("Prosimo, da izberete vaso stran.");
System.out.println("1 ");
System.out.println("2");
System.out.print("Vasa Izbira: ");
IzbiraStraniIzbiraInt = BranjePodatkov.preberiInt();
Meni();
}
public static void Meni() {
if ( IzbiraStraniIzbiraInt != 0) {
System.out.println("Izbrana stran je: "+IzbiraStraniIzbiraInt);
} else {
System.out.println("Pritisnite 2 za izbiro strani");
int MeniIzbiraInt = BranjePodatkov.preberiInt();
if (MeniIzbiraInt == 2) IzbiraStrani();
}
public static void main(String[] args) {
Meni();
}
}


tako, zbiraStraniIzbiraInt je sedaj globalna (inicializira se jo izven vseh metoda in je sedaj vidna povsod).
Če pa spremenljivko nareiš v neki metodi je pa lokalna in jo lahko vidi samo tista metoda.

tx-z ::

Ja hvala! ;) To sem rabil. Čeprav mora biti
static int IzbiraStraniIzbiraInt = 0;

..Mi je javlal da "non-static variable IzbiraStraniIzbiraInt cannot be referenced from a static context"...No zdej pa dela ;)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[java] Osnovna vprašanja

Oddelek: Programiranje
372484 (1491) killa bee
»

Java - dva problema

Oddelek: Programiranje
141648 (1256) nightrage
»

[Java]Pri obratu stevila mi prva cifra zgine

Oddelek: Programiranje
121045 (866) Robi182
»

Java zvezdice - malo drugače

Oddelek: Programiranje
82235 (2037) Leyla_
»

osnove v Javi - zvezdice

Oddelek: Programiranje
403388 (2610) Tutankhamun

Več podobnih tem