» »

Hitrost neta BREZ limita

Hitrost neta BREZ limita

marko1000 ::

Zdravo! Mam en problem s hitrostjo linije, imam občutek, da je zelo pod limitom ali omejena in to meni ni všeč, zato bi prosil za pomoč!
Nemaram da mam pod limitom povezavo, hočem da dela tok kot je zmožna. Mogoče ve kdo kje bi se to dal mal ponastavit pa kako to nardit al kašnkoli drugi način? Linija more bit dokonca prosta in nič pod limitom.
Hvala za usak odgovor!

Matheeew ::

Pri katerem operaterju si? Kakšno hitrost imaš naročeno? Kakšno hitrost ti kaže, da imaš? Kje meriš hitrost? Ali imaš spucan računalnik? Ali si sam priklopljen na modem ali imaš router/switch vmes in vas je več?

marko1000 ::

T-2 je moj operater. Naročeno hitrost imam 5/5, kasneje sm dubu pol 4/1 ker je kao maximalno možno za ns, kot oni pravjo je to moj paket zdej. Kje pa kaj kaže kako hitrot bi imel, ne vem za to. Hitrost merim na www.speedtest.net Spucan računalnik? glede virusov? ja z nod32 skeniram in mi nič ne najde za enkrat. Ja imam ruter in 3 računalniki si delijo povezavo preko njega.

Aja pa še to, kadr odprem Bitcomet, mi prikaže to sporočilo dol:

BitComet Tips

BitComet detect that your current setting of Half-Open TCP connection limitation is too small. Click here to patch.

Kliknem in nič nimam za sprement možnga, tok za dodatn info

TaK limit me pa res mot

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marko1000 ()

Matheeew ::

Ok. T-2....4/1

Priklopi svoj računalnik direktno na modem in izklopi vse torrent programe e-mule in vse ostale programe ala net radio itd.

Potem pa še enkrat preveri:

- www.speedtest.net
- www.speedtest.si

in poročaj kakšno hitrost ti izmeri.

marko1000 ::

Takoj zdele bom...

marko1000 ::

Končano, use kilente sm zapru, druzga nism meu odprtga in prklopu direkt na moj računalnik modem in sm šu na speedtest.net in izmeril hitrost in dubu nasledni rezultat:

Download:
3816 kb/s

Upload:
795 kb/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marko1000 ()

urosh ::

Veš kaj naredi?

Pokliči na T2. Oni bodo ti dali link do ene datoeke (okrog 50mb) ki se nahaja na njihovih strežnikih. To datoteko si boš prenesel na računalnik in med prenosom boš videl hitrost prenosa. Lahko si tudi namestiš NetLimiter, ter hitrost spremljaš s tem programom.

Meni dela tako kot mora - včasih celo malo hitreje. Seveda pa pred testom odklopi vse ostale uporabnike, ki jih imaš priklopljene na router, ter direktno sam vzpostavi povezavo s T2, ne preko routerja.

Takrat boš komaj videl svojo hitrost DL. V kolikor ti DL dela ok, ti sigurno tudi UL.

Lp

marko1000 ::

sej rutr ubisvu zej ni povezan z ničemer, sam gori pa nima kabla uklučnga u noben modem, koda da ga nebi sploh blo, sj tko je tut uredu ane

zdej pa kaj naj jim rečem, datoteka da si prenesm k je velka 50 mb iz nihovih strežnikov in jo povlečm, ok.

zravn si bom namestil netlimiter sam limiter, hmmm to ime je lih tko kode bi hotu omejevati net...

urosh ::

Ne vem linka do te datoteke. Če boš poklical njihov helpdesk (in se načakal zraven) ti ga bojo dali - lahko ga za druge potem tu prilepiš gor.

Netlimiter se pa _lahko_ uporablja v namene omejevanja hitrosti za določene programe, ja. Ni pa nujno. Ima pa zelo pregledni prenos in pa še točen je - kar recimo ne morem trditi za recimu DU Meter...

Lp

Matheeew ::

Hitrost, ki ti jo kaže speedtest je čisto spodobna. Še kakšen program več da zapreš in kaj poštimaš pa bo še boljša. Po moje, da ni potrebe za klicanje na t-2.

Netlimiter ti omogoči, da sam nastaviš koliko bo tvoj comp ime max uploada in downloada. Torej se sam omejuješ, če tako želiš.

marko1000 ::

A če dam u programu Netlimiter nasledno nastavitev:

Limiter: disabled

mi bo pol delal net na pouno?

hočm se sam rešt tega da mi nau omejeval ničesar v povezavi. ko bom loudu kej, da bo loudal tok kot zmore dokraja, NIČ limita

evo dou sm pod speedtest testirat:

DL: 3832 kbs
UL: 829 kb/s

naj mi še kdo prosim lepo pove če je to primerno liniji 4/1?

Evo si dal link do datoteke in sm jo prenešaval in mi je bila hitrost 465 kb/s približno

je to primerno moji liniji 4/1?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marko1000 ()

Matheeew ::

Če je disabled te NE omejuje nikjer.

Moje mnenje je, da to je primerno in da je odstopanje minimalno.

marko1000 ::

Aha, resnično hvala za ves info do sedaj, evo tuki je pa link do test datoteke o kateri smo govorili:

http://www.t-2.net/?AUID=4D2065010D0390...
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marko1000 ()

dolenska ::

ammm to je čist kul hitrost. namreč 4/1 je hitrost katere pa nikoli ne dosežeš, ker je to odvisno od hitrosti mrežne kartice izgub na utp-ju in modemu.....modem se že poveže za to hitrost vendar vedno nekaj kb izgubiš. gre čez več serverjev zadeva in potlej hitrost pade.

marko1000 ::

sej je huda hitrost, sam šloda k neopstaja načine da bi se sejalce dal krekat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447380116 (55727) Tero
»

Počasen internet (Telemach)

Oddelek: Omrežja in internet
144716 (3018) crniangeo
»

Hitrost siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
165568 (4857) kradljivci
»

kako je mogoča taka povezava če imam paket 1/256

Oddelek: Omrežja in internet
71337 (1017) residual
»

Koko ugotoviti ping

Oddelek: Omrežja in internet
151663 (1337) imagodei

Več podobnih tem