» »

kompatibilnost matična procesor...

kompatibilnost matična procesor...

igor2408 ::

Mene pa zanima če kdo ve a bo ok če dam amd x2 6000 procesor na biostar t550 matično, ker nekje pravjo da ja , bral sem pa že tudi da gre na to matično samo do x2 5200 procesorjev. Hvala!

nonenone ::

pri procesorju 6000+ moraš pazit ker sta dva modela, 125 W in 89 W, to je pomembno, pa še katera revizijaj je, najboljš rev3. S temi procesorji so težave, pri meni 125 W ni delal na asus plošči, čeprav na njihovi strani piše da gre, lp

ender ::

Pri AMDjih moraš biti pozoren, da ti BIOS podpira procesor, ker drugače ne bo delovalo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

dukenukem ::

zanimivo, da na uradni strani od plate, ko klikneš na cpu support list, ne dela link ;(( na evropski strani pa dela, če klikneš na nf550 klik tukaj piše da podpira do 6000 ;)samo, zakaj kupvat plato na najcenejšem čipsetu, gor pa daš skoraj najhitrej cpu,a ne bi blo boli da bi mel vsaj nf570 al pa 590 vsaj bolj orenk čipset;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dukenukem ()

igor2408 ::

zdrago dal bi not sam en večji napajalnik...

pa bral sem da je razlika med nf550 in 570 sam SLI ki ga prva nima jaz pa ga ne potrebujem, res pa da se na te stvari ne spoznam, me pa zanima kaj v resnici doprinese boljša matična, če kdo ve dobrodošel odgovor...

jest10 ::

Če ne navijaš, ti v tem primeru ne doprinese praktično nič. Pač pri boljši imaš nekaj več SATA priključkov in podobnih zadevščin, več možnosti v BIOSu in večinoma se bolje navijajo.
In navijanje pri 6000+ itak ne pride v upoštev, ker ga v nobenem primeru ne boš mogel kaj dosti naviti. Tistih 200MHz več pa zmore stisniti iz proca vsaka plata:D

igor2408 ::

Kako naj se človek odloči če so odgovori tako različni, res pa da mi še najbolj diši zadnji, mislim da bom kar dal x2 6000 na svojo nf550, ker ne bom niti navijal pa tudi diskov ne rabim pa tudi z biosem se zelo redko igram (včasih); ne vidim pa zakaj bi potem sploh menjam matično če mi kot povprečnemu uporabniku ne doprinese nič, nov procesor pa mi vsekakor bo!!:)

nonenone ::

če plata podpira 6000+ ga vgradi, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU za MB Asus M2N-E SLI?

Oddelek: Kaj kupiti
131235 (1047) patrikkc
»

Kako vgraditi nove komponente?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
302618 (1844) solatko
»

Nakup novega procesorja

Oddelek: Strojna oprema
382204 (1409) tilinho20
»

Nakup: PC

Oddelek: Kaj kupiti
71047 (1047) GLAVNI
»

Keri procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
192381 (1894) PlayTheGame

Več podobnih tem