» »

DVD na VHS

DVD na VHS

OrkAA ::

Babica mi zadnje čase omenja, da bi rada cca. 20 starih vhs kaset, polnih družinskih posnetkov, spravila na dvdje.
Ena možnost je, da kupi dvd+vhs videorekorder. Cena le teh je po mojih informacijah okrog 200eu. Se da teh 20 kaset prekopirati ceneje? Mogoče v kakšni videoteki s preveč časa? Kakšna je sploh kvaliteta kopije, ki jo izpljunejo te videorekorderji?

lazar.j ::

Za 200€ ne boš dobil dobrega snemalnika.
Boljši snemalniki (od 400€ naprej, kakršnega imam tudi sam) presnamejo sliko iz VHS na DVD direktno v enaki kvaliteti, če ne še boljši.
Drug način pa je, da pošlješ sliko iz VHS na računalnik (obdelava in montaža) preko A/D pretvornika, s katerim osvežiš barve. Ravno tako lahko barve obdelaš še s programom v montaži. Vendar sta ta dva načina precej zamudna in tudi veliko dražja.

#000000 ::

Ma nes v videoteko, no ne vem če ima vsaka, ampak mislm da metulj dela tud to. Naj ti oni presnamejo, verjetno bo stalo dosti manj kot primerna oprema. LP

Trancedeejay ::

Presnemava iz VHS na DVD v videoteki stane 13eur, lahko pa tudi meni da za presnet pa mu malo cenejs nardim.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

kurjač ::

Boljši snemalniki (od 400€ naprej, kakršnega imam tudi sam) presnamejo sliko iz VHS na DVD direktno v enaki kvaliteti, če ne še boljši.

Upam, da ti ne bo kdo verjel.:\

Spc ::

jaz ti naredim to za 10€ na kaseto.
Mam pa digitalni studio doma in VHS rekorder z digitalnimi filtri za katerega sem takrat dal 600€.

:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

lazar.j ::

kurjač citira: "Boljši snemalniki (od 400€ naprej, kakršnega imam tudi sam) presnamejo sliko iz VHS na DVD direktno v enaki kvaliteti, če ne še boljši."
kurjač pravi: "Upam, da ti ne bo kdo verjel."
Jaz pa pravim: "To je preverjeno in ni bilo govorjeno kar na pamet"

kurjač ::

@lazar.j
Pri pretvarjanju vsebine vedno pride do nezaželjenih izgub.
To je tako, kot bi filmček iz telefona 3gp pretvoril v avi z nekimi strupenimi filtri. Iz megle rata še več megle.
Hočem povedat, da je slika v osnovi boljša iz VHS kasete, kot pa digitalizirana na DVD-ju.

jan01 ::

Da se še s raznimi filtri poboljšat izgled.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Presnemavanje VHS na CD/DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
123856 (3640) geniusone
»

presnemavanje vhs-cd

Oddelek: Zvok in slika
205196 (3786) sergejevic
»

Z VHS na DVD

Oddelek: Zvok in slika
213000 (2382) KeKc7
»

DVD+VHS

Oddelek: Zvok in slika
71460 (1395) Yossarian
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185911 (5599) zavajon

Več podobnih tem