» »

Problem: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Problem: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Ladybug ::

Zdravo!

Vem da je bilo že precej napisanega na to temo, ampak vseeno.
1. Torej, računalnik se sredi dela ponovno zažene, v WIN me čaka obvestilo o manjkajoči sistemski datoteki, Win se ne naložijo toliko, da bi bili uporabni.
2. Poskusim Varni zagon - piše, da se bo ponovno zagnal.
3. Vstavim WIN XP CD, poskusim Repair funkcijo - no go. Računalnik hoče drug CD, vmes freezneta tipkovnica in miš.
4. Obupam in poskusim na novo naložiti WIN. Nalaga, nalaga, ... nato pa: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. 8-O

Rama je samo 1 palčka po 512, tako da ne morem poskusit če je šou v večna lovišča. Disk?

Pojma nimam kaj naj naredim. Help anyone?

LP
Mateja

karafeka ::

Skoraj sigurno RAM.

Stestiraj ga s memtestom http://www.memtest.org/

Codename_47 ::

Sem imel enak problem. Bil je RAM.

karafeka ::

Sicer sem tudi jaz imel tak problem, vendar je bil kriv fet na plati :) Nekak se je preveč smodilo iz njega :)

DOOM_er ::

bom mal tole temo ugrabu.

Dons sm dobu plato Asus A7N8X-X in dobivam IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL blue screen, probal sem z mojmu paradnmu konam Patriot 512 ramom, ki dela 100% ter enim drugim ramom, ki je delal cev cajt preh pr enmu drugmu brez problema. Zdej pa dobivam ta blue screen, še preden pridem v winse ali pa če formatiram, mi pa na koncu vrže tole vn. Nevem kaj bi bilo narobe.
Robots will steal your job. But that's OK

Ted ::

Meni je plata javljala tole napako, poleg te pa še NV4_disp in Bad_pool_caller. Ram sem testiral pa ni javil napak, grafično sem zamenjal... Ostala je plata, sem poslal v RMA.
Mah...

nastyboy ::

Tudi sam sem imel podobne težave, s tem da so se mi potem ob ponovnem resetu pojavljali novi različno errorji. Verjetno je kriv RAM ali pa plata. Kaj točno pa najlažje ugotoviš, da pač probaš z drugim RAMom.


LP

sicko ::

Pi**a jz sm meu isti problem pa sm ga odpravu tko da sm kupu nov komp hehe...ob obremenitvi racunalnika se mi je restartu pa to je pol napisal tko da sm sam karte loh spilu :(
||| Intel Core 2 Duo 6750 2.66 GHz ||| ASUS P5KC ||| Radeon X1950 Pro |||
||| SuperRigid 2GB (2x1GB) PC6400 DDR2 |||LC Power 550W |||
||| THERMALTAKE Mambo ||| WD 500GB 7.2/16M/S300 |||

Maximus ::

Mel enak problem. Izkazalo se je, da je firewall (outpost) povzročal te težave. Odkar sem zamenjal firewall, teh težav nimam več.

DOOM_er ::

pa to je deklica za vse error. :D

ma ne zaenkat mam ram v sumu, ker sm z memtestam probov in je blo 123 errorjev na eni palčki 512 tko da zdej testiram še druge, pa bom vidu en je zaenkat dav test skos :D
Robots will steal your job. But that's OK

Maximus ::

Zgleda tako :)

Če je problem software-ske narave (driverji ipd) ti lahko tukaj pomagajo: http://www.windowsbbs.com/

Kar se palčke tiče, jo probi zamenjat :)

LP!

pivo ::

ma ne zaenkat mam ram v sumu, ker sm z memtestam probov in je blo 123 errorjev na eni palčki


hehehe...ne sme bit nobenega errorja, ce je ze 1 je sigurno RAM kriv

p.s. sam sem imel enako napako in...guess what...bil je RAM :D
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

DOOM_er ::

zanimiv. zdej sm dav test usakega rama posebej in ni blo nobenih errorjev. Zdele mi je spravl skos inštalacio winsev samo z eno palčko, bom pol vtaknu še ostale 2 in bom vidu kako bo
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

DOOM_er ::

hm nabasal sm še en problem. zdej dela use lepo z usem tremi rami :D sam mal sm jih mogu premetat. No uglavn na moji asus a7n8x-x niam zvoka, ne v winsih ne v linuxu, če ima kdo podoben problem?
Robots will steal your job. But that's OK

kriko1 ::

Imaš omogočeno zvočno (če je integrirana, potem imaš v biosu posebej opcijo)

DOOM_er ::

sm mev omogočen. no sej zdej sm ruknu notr audigija SE tko da mi dela zdej use... končno :D
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171329 (667) denabiker
»

HW težave (blue screen)

Oddelek: Strojna oprema
111186 (1082) kriko1
»

nForce5 & BSOD (Blue Screen of Death) se pojavlja random med obremenitvijo

Oddelek: Strojna oprema
5955 (849) 5er-->
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182317 (2106) fictionel
»

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
171553 (1257) Bager167

Več podobnih tem