» »

Priklop ADSL modema-lučka utripa!

Priklop ADSL modema-lučka utripa!

BlackHole ::

Dobil sem opremo za priklop ADSL-a. Sem tudi že priklopljen za uporabo, vendar je en majhen problemček. Kabel za tel. gre iz tel. omarice, kjer pa se razcepi na tri različne konce. Ni nobenega razdelilca, ampak so žičke samo zlotane skupaj. Na srečo sem to vozlišče (križišče) lahko pri svoji vtičnici potegnil ven, tako da lahko naredim z njim kar hočem.
Torej, en kabel (dve žili) gre potem od vozlišča na telefon, ki je v sp. etaži, druga dva kabla gresta pa na dve moji vtičnici. Če priklopim modem na mojo 1. vtičnico. DSL lučka na modemu utripa, če jo priklopim na drugo, se sploh ne prižge, če pa jo priklopim na vtičnico, namesto telefona, pa lučka lepo gori (kar je v redu, kolikor vem). Je še ena fora, če jo priklopim na mojo 1. vtičnico in telefon spodaj odklopim, tudi lučka DSL lepo gori. Zdaj mene zanima zakaj je to tako.
Sem sicer našel rešitev in sicer z uporabo ADSL delilnika (samo ga ne morem porinit skozi dozo za steno-gips), vendar me zanima, zakaj se modem ne poveže na 1. vtičnici, če je tel. aparat priključen. Obstaja kak trik, morda da bi tisto vozlišče naredil kako drugače, s kakšnim posebnim delilnikom signala? Sumim, da je to preveč po domače narejeno. Upam, da ni preveč zavozlano napisano.
LP Marko

amigo_no1 ::

Tel. signal pride po 2 vodnikih, zato ti dela samo ko priklopiš na na tvojo 1. vtičnico, kamor bi po vsej logiki moral dati splitter.

Predvidevam dan imaš samo 1 tel. številko, dosedaj pa so v primeru klicanja na to tel. številko zvonili vse telefoni ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BlackHole ::

Samo eno številko imamo je. Sem zrihtal s spliterjem, tak da vse špila.
LP Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdelitev UTP kabla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10424392 (9354) Daniel
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827455 (13184) denisbegood
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813277 (3494) wexor
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4715069 (11535) mojca
»

adsl povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
81039 (974) Z-lot

Več podobnih tem