» »

Predvajanja zvoka na drugem računalniku v omrežju

Predvajanja zvoka na drugem računalniku v omrežju

Gregorh12 ::

Konkretno me zanima, če morda že v osnovi v Winsowsih obstaja kak način, da bi predvajal zvok filma na drugem pc-ju v omrežju, slika pa bi tekla na tem računalniku? Če ni nič takega v Winsih, obstaja morda kak tak program?

Lp Gregor

5er--> ::

VLC bi to moral znat. (pošiljat zvok [in po želji tudi sliko] v omrežje)
Na končnem pc-ju pa lahko imaš samo media player classic oz. en player, ki podpira predvajanje stramov.

Še en how-to po minuti googlanja... klik [verjetno boš moral kaj prilagodit svojim potrebam]

Gregorh12 ::

Hvala za info in link. Sem poizkusil, pa mi nikak ne uspe, da bi zvok tekel na drugi mašini, slika pa na tej. VLC zna samo streamat in to pomeni, da pošilja zvok in sliko v omrežje, sam pa ne predvaja. Kakšne ideje?

lp Gregor

BluPhenix ::

Lahko probaš s Shoutcast sistemom.

NA oddajnem računalniku namestiš winamp, plugin winamp source in Shoutcast DNAS server. NA drugem imaš samo winamp. V prvem poženeš film in daš da zvok pošilja na shoutcast server. Winamp na drugem računalniku povežeš z IPjem tistega, na katerem se nahaja server.

vse dobiš na www.shoutcast.com
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

5er--> ::

Se mi zdi, da se da naštimat streamanje in hkratno predvajanje na primarnem pc-ju...

Gregorh12 ::

Sem bolj natančno pogledal. Pa dela. Samo zvok zaostaja... Zgleda, da ne bo ravni šlo tako kot bi jaz hotel...
Hvala vseeno vsem za info.

lp Gregor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526257 (17234) Hayabusa
»

Lokalni radio server

Oddelek: Strojna oprema
61749 (1431) ZGI
»

streamanje zvoka iz laptopa na desktop preko wifi

Oddelek: Zvok in slika
8981 (837) Avian
»

Osebni internetni radio

Oddelek: Omrežja in internet
283046 (2433) biasko
»

Šeranje zvoka preko mreže

Oddelek: Zvok in slika
141687 (1519) SasoS

Več podobnih tem