» »

Osebni internetni radio

Osebni internetni radio

JOKER ::

Lep pozdrav !
Po brskanju na spletu sem se odločil, da bi tako za zabavo naredil internetni radio.
Predvsem sem to zasledil tukaj na Slo Tech-u in sem se odločil probat zadevo oz. jo realizirat, ampak brez uspeha. Iskal sem tukaj, ampak nobenih odgovorov in rezultatov članov, ki so zadevo sprobali ni bilo napisanih. Bil je edino en link na Siol, kjer opisujejo postopek, kako zadevo spravit v pogon in povem vam, da mi ni uspelo, čeprav sem imel odprto njihovo stran, ter sproti nastavljal oz. se držal navodil, ki so bila napisana, ampak neuspešno, tako da sem se odločil za pomoč povprašat sedaj tukaj.
Predvsem me zanima nekaj stvari.

Ali moram za to stvar, da jo spravim v pogon imeti svoj strežnik ?
Na podlagi česa me lahko potem prijatelji najdejo oz. mojo radijsko postajo ?
Kje dobijo naslov do moje postaje in kje jaz ugotovim kakšen sploh je naslov ?

To so sedaj tri najbolj pereča vprašanja ki me tarejo. Prosil bi, da mi nekdo ki je zadevo na tako ali drugačen način sprobal da napotke ali vsaj link do kakšnega programčka, ki bi mi zadevo olajšal.
Predvsem pričakujem odgovore teh , ki so sprobali in jim je stvar delovala.
Vnaprej se vam zahvaljujem, ter vas lepo pozdravljam.

R.Š.K
________________________________________________________
Ka te češ ....

Bramac ^^ ::

ok, najprej povej če je to ta članek: klik

JOKER ::

Točno jani_ . Ne vem ali je ta članek površno napisan ali se samo meni tako zdi ?
Kot sem rekel, imel sem odprto to stran ter sproti nastavljal po navodilih in .... NIČ !
Torej, imaš kakšno idejo ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Predvsem me je motil podatek, ki je spodaj napisan, če bolj podrobno pogledaš, kjer piše:
"če imate lasten strežnik, ter tam pustite localhost"
Ni pa podatka, če NIMAŠ lastnega strežnika ! Ne vem več....
Prosim Help me .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Bramac ^^ ::

Joker lahko ti povem, da sem delal po tem članku in je vse uspelo. Napisan je zelo dobro.

Da ti to zdej razložim..
Poveči in inštaliraj SHOUTcastov strežnik, ga skonfiguriraj tako kot piše v članku (čez nekaj časa boš lahko vse prilagajal sebi, ko boš vse razumel). Potem inštaliraj tudi DSP Plug-In, tudi vse naredi po navodilih. Če boš spreminjal porte jih moraš na obeh programih. Vse se mora povezovati.

Ko imaš to naštimano, zaženi SHOUTcastov strežnik, in winamp. Če si vse naredil pravilno se bosta strežnik in plugin prepoznala, in se povezala. Potem pa ti na winamp nameči musko in bojo drugi lahko poslušali tvoj radio. Na tvoj radio se povežejo tako, da v brskalniku napišejo http://tvoj-ip:port-ki-si-ga-nastavil . Če imaš dinačin ip povej ti bom razložil kako narediš host (npr: http://radio.servemp3.com) katerega bojo vpisali drugi in ne tvojega ipja.

"če imate lasten strežnik, ter tam pustite localhost"

To je misli če imaš na istem računalniku inštaliran shoutcastov strežnik napiši localhost. Torej strežnik IMAŠ če si delal vse po navodilih.

Pa na firewallu moraš odpreti port ki si ga naštimal, v strežniku.

Če te še kaj zanima vprašaj. Stvar pa dela super :P

alkoo ::

Kako pa je pol s uploadom jani? Če je ena pesem npr 128kbit/s pol gre tolk uploada za enga ki posluša?

Bramac ^^ ::

Nevem, verjetno ja. Ker če imaš več poslušalcev pa bolj slab DSL moraš nastaviti na 96kb/s ali pa še manj, ker drugače na vsake 2-3 sekunde drugim loada, če pa ni tekoče pa ne moreš poslušati.

Najdi pravo razmerje, in sprašuj druge če lepo dela.

JOKER ::

IP naslov imam stalen .
Tako, da kar se tega tiče ne bo problemov.
Me zanima ali moram obvezno uporabit Winamp 2.7x ali lahko s 5.03 ?

Jani, če sem prav razumel me prijatelji najdejo potem na:
Primer: http:\\255.474.41.11:8000

Tako to potem zgleda ? Prvo IP potem pa napišem tisti port a ne ?

Najlepša ti hvala za pomoč.
LP
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Pa še to .....
Kaj moram v nastavitvah v SHOUTcastu, kje napisat svoj IP ?
In ali me prijatelji lahko potem najdejo v Winampovem Inter. Radiju po naslovu mojega radija ali morajo vpisovati tisto pot: http:\\IP:PORT ?

Hvala !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Bramac ^^ ::

Ja lahko delaš tudi v winamp 5.x ker je mešanica winamp 2 in 3. Jst sm vse delal na 5 in dela.

Prijatelji te najdejo tako da v brskalnik napišejo http://tvoj-ip:port in ne http:\\..
Prikaže se jim interneta stran. Na strani ti tudi piše katere pesmi si predvajal v zadnjem času, irc kanal,.. pač te stvari ki si jih nastavil v plug-inu. Za poslušanje tvojega radio pa dajo na vrhu Listen in browser bo potegnil tvoj playlist, ga prenesel v winamp in potem bodo lahko poslušali tvoj radio. Če ti zamenjaš musko, se playlist v winampu sam osveži, z nekaj sekundnim zamikom.

V Winamp radio te pomoje ne morejo najdi, vsaj jst nisem mogel.

http://IP:PORT ;)

Zgodovina sprememb…

JOKER ::

@ jani_ :

Najlepša hvala za nasvete in pomoč. Popoldan bom probal in v kolikor mi kaj ne bo jasno :8) se spet oglasim.
Lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Bramac ^^ ::

Ok. Upam da ti bo delal.

spapez ::

jap seos meni vse štima samo imam dinamičen ip in me zanima kaj pa zdaj
če je kakšna možnost tudi glede tega
_3l3c7Ric

Bramac ^^ ::

Je. Greš na no-ip si narediš račun. Ko si v svojem računu greš na meni Hosts / Redirects -> Add in si dodaš nov host.
Pod hostname napišeš (npr. stradio) in izbereš neko končnico (npr. no-ip.info). Host type lahko pustiš. Pod ip address vpišeš tvoj IP naslov, ki ga imaš zdaj. Potem greš dol in daš Create Host.

Potem pa moraš potegniti njihov program, ki bo na tvoj host osveževal IP. Program potegneš tukaj. Vpišeš svoje podatke (username, password) in bi moral najti tvoj host. Ta program moraš imeti vedno prižgan, da bo imel host tvoj zadnji ip.

V tem primeru pa rečeš drugim naj vpišejo: http://stradio.no-ip.info:port

Vse si lahko naredijo tudi drugi, ki imajo stalen ip. Malo lepše zgleda, kot pa če vpišeš ip.

JOKER ::

@ jani_ :

No jaz sem si vzel čas in zadevo spedenal. Špila kot švicarska ura.
Zasluge so tud tvoje, ker si mi opisal zadevo.
Hvala ti ! ;)
________________________________________________________
Ka te češ ....

alkoo ::

Mam eno dodatno bolj expertno vprašanje :D

Sm ugotovil da več uporabnikov preveč zabaše upload.
Sm pa neki probu. Prek sykpa in ventrile sm se povezu v pogovor z večimi naenkrat. Pognal sem musko na winampu in vtaknil mikrofon v slušalke. Zvok so vsi slišal 'dokaj v redu' (slišal se je sam je blo šumenje) in tudi uploada je bilo malo (cca 10KB/s za 6 uporabnikov (ventrilo)).
Zdaj me pa zanima: obstaja kak način de bi mp3 predvaju digitalno v skype ali ventrilo namest preko slušalk in mikrofona? Tak da bi bil lep zvok in manj uploada (veliko več uporabnikov bi lahk blo gor).

Če kdo ve za kakšn tak način naj prosim pove, drugače pa tud ne bo panike. :)

Bramac ^^ ::

Edini link, na googlu, ki navezuje na tvoje vprašanje: klik

Zdj da ugotoviš, kako je to naredu, je najbolš da ga vprašaš ker nikjer ni napisal kako je naredil.

djtech ::

Pozdravljeni.
Sem naredil radio. Zdaj pa me zanima kak bi naredil da bi me poslušalci čuli prek mikrofona kaj govorim :))

Bramac ^^ ::

djtech:
Tisto kar si mi napisal še ne vem točno.

Za to vprašanje pa se mi zdi da je tako:
Odpreš plugin katerega rabiš da ti radio dela (SHOUTcast source). Greš na zadnji zavihek Input.
Če pogledaš malo nižje piše Shoutcard mixer. Tam označiš pod Mic Input Microphone.
Potem pa spodaj pritisneš Push to Talk in poslušalci bi morali slišati tvoj glas. Če daš Lock pa ne rabiš držati tipke Push to talk. Ko hočeš nehati preprosto odznačiš Lock.

Nisem sprobal, ampak mislim da bi morali delati.

Zgodovina sprememb…

alkoo ::

Jani hvala za tvoj link. Preko njega sm najdu tega američana, ki mi je lepo razložu. U bistvu sam par nastavitev v klientu.

Je pa bil problem ga online dobit kr je iz kalifornije in je 9ur za nami. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkoo ()

djtech ::

Sem probal tako kot si rekel. Samo so mi poslušalci povedali da se me nič ne čuje muzika pa zelo slabo ali skoro ni. Zgleda da je muzika igrala preko mikrofona :)

A še veš za kaki programček plugin ki bi ga dal recimo v Virtual DJ ? Pa še vedno me zanima kak naj naredim da bo mikrofon deloval :)

djtech ::

sem zaj ogotovo pa mi dela (zvočna je jebala). Sem včeraj v živo mixal samo problem v tem da ludim šteka. Kaj je možno da bi dal SHOUTcast server na ker drugi strežnik recimo tam ko mam stran da bi bili večji prenosti in bi se jaz samo preko IP ja povezal gor ?? Daj Jani čimprej sporoči

Gandalfar ::

djtech: zelo je mozno

Bramac ^^ ::

Ja je mozno. Moraš samo v plug-inu nastaviti (pod zavihkom output) za address ip serverja. Vse nastavitve se morajo ujemati kot so se do sedaj. Če se ne motim imaš sedaj pod address vpisano localhost.

Gandalfar ::

pa nekdo ti ga mora seveda laufat

djtech ::

aha tak da on mora zadevo štartat na serverju ? jaz pa samo se konektam na njegov IP ? :D pa bo

Bramac ^^ ::

Ja. On mora imeti štartan shoutcastov server, ti pa se preprostop povežeš na njega.

djtech ::

KAj pa za tiste, ki nimajo mo žnosti dobit kaega severja ? KAj lahko kje kupijo prav za radio namenjen server, da ima dobre prenose gor ? :D

biasko ::

zivjo!

tale shoutcast server odlicno deluje... Instaliram server , in plugin za vinamp in lepo povezem pa deluje.

Zanima me pa ce mogoce kdo ve ali se da spremeniti iz .PLS na . M3U ? hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet radio - Broadcasting

Oddelek: Izdelava spletišč
122697 (2355) hansol
»

Spletni radio / kateri program in kako?

Oddelek: Programska oprema
122900 (2712) Nikolai5
»

vabim vas na svoj radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
554235 (3003) rebro
»

winamp internet radio (kam dati musko?)

Oddelek: Omrežja in internet
111588 (1425) ATA PLATA
»

Streaming mp3 over lan?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51005 (943) MrShadow

Več podobnih tem