» »

Znalci na pomoc: cuden problem z dosegljivostjo nekaterih internetnih strani

Znalci na pomoc: cuden problem z dosegljivostjo nekaterih internetnih strani

Macketina ::

Zaj*ebana situacija:

Karkoli pride z mojega IP, ne pride do nekaterih strani. Probal z prenosnikom, PCjem in mobitelom, vse preko ruterja, PC pa tudi direktno z priklopom na kabelski modem. Probal tudi z izklopljenim firewallom, brez Avasta, brez cesarkoli.
Te strani delajo NORMALNO in nikakor ni problema z njimi, probano on-line s kolegi ali z mobitela preko M@ vstopne tocke. Ampak jaz jih ne morem ne pingat, ne trace-at, vse po dolecenem casu prekine. Se vec, ena od strani ki ne dela je streznik (mojega) podjetja - na strezniku se vidi da zahteva pride do njega, on odgovori, nato se pa vse skupaj zgubi. Ni pa to edina stvar, ki ne dela.
Ostali internet dela brezhibno, to je tocno to kar mi ni jasno. Klical na ISPja - Telemach, pravijo da ni sprememb. Na sistemu je bila ena nova stvar - Avast upgrade in restart. Vprasanje ce ni ze prej ne-delalo...

Ideje? Nasveti? Sigurnen pa sem, da je problem nekje pri meni ali pa v moji povezavi.
Hvala!

Macketina ::

UPDATE:

ce grem preko proxijev, pridem kamorkoli, ampak se vedno ne dela. Jao.
Recimo tole:
http://www.hp.com/ - dela
http://welcome.hp.com/country/us/en/sup... - dela
http://h20180.www2.hp.com/apps/Lookup?h... - dela
http://h20180.www2.hp.com/apps/Nav?h_pa... - ne dela, pa ravno to rabim (driverji)
V cem se razlikujejo tolk, da ne delajo?!

A je lahko modem kaj kriv? ISP? Mali zlobni mozicki? Nihce ne ve?:(

mspiller ::

Tukaj pri punci imam telemach in se mi cisto isto dogaja. Dolocene strani crkujejo, ceprav vem da drugace delujejo. Zadeva se pa obnasa izredno na random. So pa doloceni dnevi kjer se to dogaja non stop. Ce pristejem k temu se, da obcasno totalno crkne internet, in mi potem povejo, da moram menjati frekvence na modemu potem, ko ga moram prej 20x restartat. Ponavadi se pa to itak zgodi po 10 uri, ko na helpdesku ni nobenega vec. Predlagam kar menjavo ISPja.

BluPhenix ::

1) poberi si Ethereal: A Network Protocol Analyzer
2) v nastavitvah zajema (ikona s ključem za matice) izberi mrežno na kateri želiš slediti prometu, ter vpiši host xxx.xxx.xxx.xxx - xi so ip strani, na katero se hočeš povezat, lahko daš tudi osnovno domeno.
3) klikni trace (al karkoli je se ne spomnem)
4) pejdi v brskalnik in stisni refresh, nato ko se kaj zgodi ali pa nič
5) v Etheral stisni stop

Sedaj ti bo etheral ponudil na vpogled vse paketke, ki jih je prestrezel s hostom. Malo poglej kaj se dogaja. Predvsem sledi kakšnim RST paketkom. Lahko malo napišeš kaj si ugotovil.

6) nauči se delati povezave na slo-techu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

smile- ::

enak problem imam jaz na enem od racunalnikov...

dva primera kaj mi ne dela (je se kar nekaj teh strani)
www.abc.si
www.adobe.com

tud ce dam ping ne pride skozi...weird...
ce je kdo to ze imel in resil se priporocam...

Macketina ::

Ravno resil problem. Kako? Ne vem.

Edina razlika je, da sem namestil program, ki ga je BluPhenix. Ta program potem namesti se nekaj po imenu WinPcap. To je potem resilo zaenkrat moje probleme.

Torej BluPhenix, hvala :) linki so pa namenoma taki, da se vidi iz samega texta da kaj dosti logike ni - en dela, drug ne, niso pa niti bli misljeni da bi kdo kliknil nanje.

Aja, se tole: ce si zgornjo stvar se nekako razlozim, je pa bistveno cudo tole: prej strani niso delal. Nikjer. Torej ali sem preko prenosnika ali preko Wi-Fi in mobitela, ni delalo. Zdej dela. Povsod. Ker sem na domaci PC namestil en program? In ta PC je povezan na ruter, kot vse ostalo?! Ok, odneham. Vsaj za danes. Sem pa odprt za vse razlage.

* je pa se ena opcija - danes sem spet klical na Telemach, tako kot vceri. In mogoce se kej spremenili, ne vem, ugibam. Ces stranki reces da bi moralo vse delat in da pri njih kaze vse ok, potem pa se kar nekaj zgodi. Ampak spet ni pretirano logicno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik ne najde USB-jev,webcam-a, bluetooth-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
131685 (1432) saja
»

Gonilniki hp??

Oddelek: Pomoč in nasveti
52846 (2000) tomos
»

Notebook kupljen v italiji

Oddelek: Pomoč in nasveti
342011 (1512) Gutjerez
»

problem

Oddelek: Strojna oprema
91003 (913) honda16
»

nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
221887 (1341) alen1

Več podobnih tem