» »

Particije

Particije

para! ::

Rad bi particioniral trdi disk, ampak nimam programa za to. Zanima me kje na internetu lahko dobim kakšen zastonjski program za delanje particij. Ali pa vsaj trial verzijo, ki dopušča particioniranje.

Druga stvar, ki me zanima je kako najbolje razdeliti disk. Imam 20GB prostora, ki bi jih rad razdelil na dva dela, in sicer na C particiji bi imel windowse 2000, na D particiji pa vse ostalo. Zanima me, če primarna/sekundarna particija vpliva na performanse programov. Na primer, če namestim Office na D, ali bo delal počasneje kot, če bi ga namestil na C?

Hvala za odgovore,

Death before dishonor!

ferjan ::

1. particija C: sistem + ( čudni programi, ki želijo na c :) ) 2-3GB (je najhitrejša - teoretično)
2. particija SWAP 500MB
3. particija TEMP, recent, IE temp (to boš pogosto defragmentiral) 500MB - 1GB
4. particija Dokumenti, Programi, Igre xxGB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferjan ()

gumby ::

Za particioniranje je program FDISK, ki ga imaš na disku. Je špartanski, vendar deluje. Bolj udoben je PartitionMagic, ki zna spreminjati particije brez izgube podatkov (demo dobiš tule)

Highlag ::

Kateri operacijski sistem boš pa uporabljal?

V W2000 in WXP namreč lahko narediš prvo particijo ob inštalaciji Windowsov, ostale pa lepo udobno v Windows okolju. Žal se na Linux ne spoznam

zdravc ::

Jaz sem tudi naknadno razdelil svoj disk (40GB). Uporabil sem Partition Resizer v. 1.3.4, ki je zastonj omogoča zmanjševanje trenutne aktivne particije da lahko potem z FDISK-om kreiraš dodatne. Deluje iz DOS disketa in ima vgrajeno zascito proti izgubi podatkov. Super stvar !!
kdor zna pa žih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poln c-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
143970 (3750) opeter
»

Windows 7 namestitev brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
233255 (2869) zile
»

Kako narediti particije?

Oddelek: Programska oprema
195739 (5010) linuxdady
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181772 (1518) Jakka
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342200 (1763) Lincolin

Več podobnih tem