» »

"Fazaniranje" prvih letnikov SŠ

"Fazaniranje" prvih letnikov SŠ

««
4 / 13
»»

Meizu ::

Ok, ne da se mi brat celotnih 3h strani te teme ampak kaj lahko rečem - 3/4 ljudi ki je tu noter postalo so sami softiči. To je pač tradicija ki smo jo vsi dali skozi (raje ne bom razlagal kaj sem vse jaz pa moji prijatelji takrat doživljali) in jo bojo tudi ostali očitno...

69charger je izjavil:

Sem šel skozi to,sem bil 3 dni zaporedno ves porisan,neke črte niso šle dol niti s špiritom. Pač to je blo treba opravt.



3 dni? Jaz sem imel z nekaterimi primerki opravka od 1. septembra pa do kakšne polovice novembra ziher. Vedno je blo nekaj. Tudi zunaj obvezno. Si prišel na kakšn koncert naokoli si dobil šut pene za britje v fris. Tako je, jebiga.

Po to ni nobeno poniževanje ljudje... Jao kake govorite. Vsi prebivalci slovenije so bili fazanjeni v njihovih časih verjetno še hujše kot so nekateri sedaj. Ob takšnem dogodku jim ne ostane nič drugega kot da se spomnejo še svojega mučenja :)

Pa načeloma je bilo vsaj pri nas tako, da bolj si se jim pustil fazanit lepše si jo skozi prišel. Nima smisla se upirat. Jih bo že minilo, pol bo pa mir. Čez 4 leta bo pa tisti fazan letošnji fazanil nove fazane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Mehmed ::

69charger je izjavil:

Pač to je blo treba opravt.

Zakaj ze? En kup ljudi normalno funkcionira tudi brez tega.

Ne stekam najbolje zadeve. Zgleda kot sadizem, samo da mu je nekdo prilepil oznako in je naenkrat vse ok.
Mislim ce niti ne ves kaj pricakovat, po tej temi sodec ene sole prakticirajo, druge ne, nekateri to prenesejo se izven sole, ne rabis niti bit prvi letnik, razpon je pa od zalitev do fizicnega obracunavanja. Verjetno je edina skupna tocka vsemu, da so fazanirani fizicno sibkejsi. Jaka tradicija pol.
Prav tako ne stekam pomena. Ne recem v vojski recimo, kjer je malo vecja vez, folk bo skupaj neprestano, dlje casa, zaupali drug drugemu zivljenje itd. Pa imajo verjetno kje malce trso iniciacijo, ampak odrasli moski ne pa otroci.
A nej bi to krepilo solski duh al pa pripadnost soli? Sploh ker polovica sol nima neke omembe vredne zgodovine, ogromno folku dol visi za pripadnost, sola jim je nujno zlo par ur na dan.

Ce je slucajno utrjevanje skozi izzivljanje pomen, potem se pa polagajo super temelji za vse mogoce, od bullyinga do mobinga.
A ma kdo sploh razlago ki gre dlje od ce sm jst stisnu zobe bojo tud oni?

OnFire ::

galu je izjavil:

Vi bi že ravnatelja tožit prvi dan šole ker je mel šminko na obraz, zaradi tradicije. Hahaha, pa vi ste čist zmešani.
Če človek ne prenese fazaniranja, kaj bo šele delal pri prvem šefu?? Jokat hodil k mamici, vsak vikend? Tožil šefa? Ma vi ste smešni.


Predvidevam, da te šef ne bo porisal z alkoholci po obrazu in te obmetaval s koruzo ter ti tiščal gobec v sekret. Če pa se to pri nas dogaja je pa zadnji čas, da se preselim...

Mehmed ::

Meizu je izjavil:


Po to ni nobeno poniževanje ljudje... Jao kake govorite. Vsi prebivalci slovenije so bili fazanjeni v njihovih časih verjetno še hujše kot so nekateri sedaj. Ob takšnem dogodku jim ne ostane nič drugega kot da se spomnejo še svojega mučenja :)


Ce je namen ponizevat, zgleda kot ponizevanje pa se pocutjo ponizani, ja potem je ponizevanje. A imas boljsi izraz?
Pa niso bili vsi, to lahko lazes sebi pa folku ko ga maltretiras. :)

galu ::

OnFire je izjavil:

galu je izjavil:

Vi bi že ravnatelja tožit prvi dan šole ker je mel šminko na obraz, zaradi tradicije. Hahaha, pa vi ste čist zmešani.
Če človek ne prenese fazaniranja, kaj bo šele delal pri prvem šefu?? Jokat hodil k mamici, vsak vikend? Tožil šefa? Ma vi ste smešni.


Predvidevam, da te šef ne bo porisal z alkoholci po obrazu in te obmetaval s koruzo ter ti tiščal gobec v sekret. Če pa se to pri nas dogaja je pa zadnji čas, da se preselim...


Če imaš IQ nad 60 potem si razumel moj stavek, če ne, pa je to tvoj problem..

@Pyro, let's just kill our national music then, right?
Tako to gre.

Aljaz1980 ::

Vsi prebivalci slovenije so bili fazanjeni v njihovih časih verjetno še hujše kot so nekateri sedaj

jako opravičilo

a torej lahko spolno zlorabim mlajšega fanta, samo zato ker se je isto zgodilo meni?

A ma kdo sploh razlago ki gre dlje od ce sm jst stisnu zobe bojo tud oni?

+1

ne samo to, prišlo je tudi do finančne škode

nismo imeli te tradicije na šoli, oziroma slišal si 4 letnike ko so se drli fazanom frrrrrr pa kakšna koruza po tleh pred fazani in nič več
predaja ključa je pa bila organizirana s strani šole in sicer ker je bila to večja šola z več programi, so bile vse predaje isti dan pod budnim učesom profesorjev, poleg tega da se je moral program predstavit profesorjem in prekrute kazni oz igre so bile zelo hitro odstranjene

fazaniranje je živa bedarija

šernk ::

Vsi prebivalci slovenije so bili fazanjeni v njihovih časih verjetno še hujše kot so nekateri sedaj. Ob takšnem dogodku jim ne ostane nič drugega kot da se spomnejo še svojega mučenja :)


torej sam in še kup mojih frendov nismo prebivalci slovenije? ne spomnim se niti enega mojega frenda, da bi bil kakorkoli porisan. pri nas recimo od 200 novih dijakov na centru, jih je bilo mogoče 10-20 kaj porisanih, vendar daleč od tega kar videvam te dni po LJ.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Avenger ::

Jaz sem o fazanjenju samo slišal. In to med tistimi, ki so se z vlakom vozili v LJ.

Če je to na nekaterih šolah tradicija, je debilna tradicija. Že itak je vsak mladiček prvi dan SŠ preplašen ker je vse novo, potem jih pa še faše od random neprijaznega folka. Svašta.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bluefish ::

Tradicija morda je, vendar s civiliziranostjo šole upada tudi stopnja buzeriranja.

Meizu ::

a torej lahko spolno zlorabim mlajšega fanta, samo zato ker se je isto zgodilo meni?


Tale primerjava je žal fail.


ne samo to, prišlo je tudi do finančne škode

nismo imeli te tradicije na šoli, oziroma slišal si 4 letnike ko so se drli fazanom frrrrrr pa kakšna koruza po tleh pred fazani in nič več
predaja ključa je pa bila organizirana s strani šole in sicer ker je bila to večja šola z več programi, so bile vse predaje isti dan pod budnim učesom profesorjev, poleg tega da se je moral program predstavit profesorjem in prekrute kazni oz igre so bile zelo hitro odstranjene

fazaniranje je živa bedarija


Dej ne seri. Stanje sploh ni bilo takšno kot opisuješ. Razen če si obiskoval neko piflarsko šolo. Povsod drugje so vedno vsi govorili kakšne "pizdarije" so se takrat dogajale. Govorim za šolska leta med 1980 in 1990 recimo.

Finančne škode tudi jaz ne podpiram, to je res. Ampak če ste že tako zagreti za ukinitev fazaniranja vas pozivam, da se spravite še na tabornike. Kaj oni delajo tam pri krstu je še nekaj stopenj hujše kot je fazaniranje.

Naj se imajo fajn... Jebiga sej pravim, letošnji fazani bojo v 4. letniku počeli isto. Povdarjam pa še enkrat, da finančne škode tudi jaz ne podpiram. Da pa fazana malce našamponirajo pa popišejo... Ne vidim problema tule.

šernk je izjavil:

Vsi prebivalci slovenije so bili fazanjeni v njihovih časih verjetno še hujše kot so nekateri sedaj. Ob takšnem dogodku jim ne ostane nič drugega kot da se spomnejo še svojega mučenja :)


torej sam in še kup mojih frendov nismo prebivalci slovenije? ne spomnim se niti enega mojega frenda, da bi bil kakorkoli porisan. pri nas recimo od 200 novih dijakov na centru, jih je bilo mogoče 10-20 kaj porisanih, vendar daleč od tega kar videvam te dni po LJ.


Nevem v katerem sekretu ste se skrivali, da vam je to uspelo...

Prej sem govoril za večino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Aljaz1980 ::

Dej ne seri. Stanje sploh ni bilo takšno kot opisuješ. Razen če si obiskoval neko piflarsko šolo. Povsod drugje so vedno vsi govorili kakšne "pizdarije" so se takrat dogajale. Govorim za šolska leta med 1980 in 1990 recimo.


poklicna tehnična elektro kemijska šola, v isti šoli tudi strojna, računalniška in splošna gimnazija, leto 2000+

Ampak če ste že tako zagreti za ukinitev fazaniranja vas pozivam, da se spravite še na tabornike. Kaj oni delajo tam pri krstu je še nekaj stopenj hujše kot je fazaniranje.

ko bo tema o tem bom seveda proti krstu

Da pa fazana malce našamponirajo pa popišejo... Ne vidim problema tule.

ja v primeru odrasle osebe, današnja mladina pa verjami da se bo znesla nad tabo, ker je katastrofa mladina dandanes

TehDucky ::

Sam sem bil na krstu vegove pa nisem bil deležen kakšne prevelike pozornosti. Dvakrat sem dobil 1-2 F na obraz pa enkrat po rokah dva velka F-ja. To je blo pa pretty much it. Na fazaniranju na dvorišču, so se pa prvi letniki postavil v vrste, pol so mel pa neke igrce, ala balon+moka varjanta. Spotoma so vrgli še par pesti koruze. Nič pretresljivega. Mel so na koncu še izbor najmanjšega fazana. Od tega so minila že 3 leta (sedaj sem 4 letnik) pa sem na busu videl mudela, ki je imel faco tako popisano, da ga nisem prepoznal. Ker je imel kapuco čez glavo, bi mogoče lahko celo rekel, da je bila punca, ker se ni videlo las.

Mehmed ::

Meizu je izjavil:

Naj se imajo fajn... Jebiga sej pravim, letošnji fazani bojo v 4. letniku počeli isto. Povdarjam pa še enkrat, da finančne škode tudi jaz ne podpiram.

Mja, jebes psiholosko skodo, sam da ni financne ane.
Tista primerjava z zlorabo je bila povsem na mestu, ce znas vec kot pet minut naprej razmisljat. Zlorabe se rade prenasajo naprej, nasilje v druzini prav tako. Zelo podobno kot tole fazaniranje. Pa noben ne govori naj se imajo fajn.
In da skrajsamo kako je bilo pred dvajsetimi leti; malce smo napredovali od takrat. Ne se vsi ocitno, vecina pa le.

Pyr0Beast ::

@Pyro, let's just kill our national music then, right?

Ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Mehmed je izjavil:

Meizu je izjavil:

Naj se imajo fajn... Jebiga sej pravim, letošnji fazani bojo v 4. letniku počeli isto. Povdarjam pa še enkrat, da finančne škode tudi jaz ne podpiram.

Mja, jebes psiholosko skodo, sam da ni financne ane.
Tista primerjava z zlorabo je bila povsem na mestu, ce znas vec kot pet minut naprej razmisljat. Zlorabe se rade prenasajo naprej, nasilje v druzini prav tako. Zelo podobno kot tole fazaniranje. Pa noben ne govori naj se imajo fajn.
In da skrajsamo kako je bilo pred dvajsetimi leti; malce smo napredovali od takrat. Ne se vsi ocitno, vecina pa le.


Tisto primerjavo sem jaz razumel kot primer pedofilstva. Zlorabljanje mlajše osebe. V več kot 40letni tradiciji fazaniranja ne poznam primera, da bi kdo postal pedofil zaradi tega?

Kakorkoli, tisti zagrizenci za ukinitev fazaniranja ste mi smešni. Najverjetneje ste bili ravno vi tisti, ki ste bili najhuje fazanjeni in osmešeni pa še sedaj kujete zamere. Po tolikih letih.

Mehmed ::

Hehe sej razumem zakaj ne razumes.
Zlorabljani dostikrat tudi sami zlorabljajo.
Kogar doma pretepajo tudi dostikrat ponavlja to s svojimi otroci.
In kogar fazanirajo tudi sam potem fazanira druge.

Zarad mene ni treba ukinit fazaniranja, za zacetek mi ga samo definiraj. Zakaj konkretno se izvaja in kaj se pocne, zaenkrat je samo izzivljanje nad sibkejsimi.
In ne, izgovorjat se na tradicijo ne bo slo. Ce bi bilo res tako popolarno kot si domisljas, bi ga dozivel pa ne bi rabu sprasevat.

Mehmed ::

No pa ker si ze tok brcnu v temo si bom se jst drznu probat ugibat.
Verjetno so te lepo sfazanirali, si pozrl to in si cez par let dal duska z mlajso generacijo. Ker poglabljat se v smiselnost maltretiranja folka, ki ga niti ne poznas, brez konkretnega razloga, terja dolocene miselne napore je verjetno lazje samo ponavljat nauceno ane.
Verjetno si se sam sebi zdel zajeban, ker si prestal krst, tisti ki ga niso pa pickice.

No meni osebno si pickica, ce se pustis maltretirat brez razloga. Spostovanje dobi tisti, ki pretrga neumni krog, ne tisti, ki ga ponavlja ker se ne zna naucit nic.

Tudi ce nisem tebe zadel sem pa koga drugega v tej temi.

šernk ::

Kakorkoli, tisti zagrizenci za ukinitev fazaniranja ste mi smešni. Najverjetneje ste bili ravno vi tisti, ki ste bili najhuje fazanjeni in osmešeni pa še sedaj kujete zamere. Po tolikih letih.


meni se zdi pa ravno obratno, zagovorniki tega ste tisti ki ste že naje****, in če ste vi potem morajo vsi.

brucovanje po študentskih domovih je lahko rečemo podobna stvar, pa je vendar na nekajkrat višjem nivoju (čeprav sam sem se ga prek**** bal). osebo se označi in kdor hoče biti popisan seveda bo, tisti ki preveč iziva, se bo drug dan zbudil s takšnim mačkom, da bi najraje zavrtel čas nazaj, nikogar pa se ne počečka po celem obrazu ter se ga prisili, da gre ob dveh popoldne čez polovico ljubljane.

voda + moka...ni problema sem za...vendar ne, da moraš potem tako prehoditi še celo Ljubljano ali pa iti takšen na avtobus, v končni fazi te šofer niti nanj ne bo spustil morda.

to je morda tradicija v glavah nekaterih, ponavadi so seveda pobudniki tisti, ki spadajo med glasnejše tudi na ulici, dokler so v premoči, ko se pa za njih postavi 2,10m visoka "gora" se pa hitro umirijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ales85 ::

Navsezadnje pa tudi samo zato, ker je nekaj "tradicija" oziroma, ker se dogaja že 100 let še ne pomeni, da je pametno... nekateri ste res brainaci.

BigWhale ::

Mene v srednji soli ni nikoli noben maltertiral, posledicno tudi jaz nisem nikogar. Cemu?

Me, veseli, da je tradicija, da se obnasas kot divjak, ki ne vidi 5cm pred nosom ter psihicno in fizicno maltertira ljudi okrog sebe!

Edino pravilno, koncno slovenci ne bomo vec hlapci!

A ne?

Icematxyz ::

Meizu je izjavil:

Ok, ne da se mi brat celotnih 3h strani te teme ampak kaj lahko rečem - 3/4 ljudi ki je tu noter postalo so sami softiči. To je pač tradicija ki smo jo vsi dali skozi (raje ne bom razlagal kaj sem vse jaz pa moji prijatelji takrat doživljali) in jo bojo tudi ostali očitno...

69charger je izjavil:

Sem šel skozi to,sem bil 3 dni zaporedno ves porisan,neke črte niso šle dol niti s špiritom. Pač to je blo treba opravt.



3 dni? Jaz sem imel z nekaterimi primerki opravka od 1. septembra pa do kakšne polovice novembra ziher. Vedno je blo nekaj. Tudi zunaj obvezno. Si prišel na kakšn koncert naokoli si dobil šut pene za britje v fris. Tako je, jebiga.

Po to ni nobeno poniževanje ljudje... Jao kake govorite. Vsi prebivalci slovenije so bili fazanjeni v njihovih časih verjetno še hujše kot so nekateri sedaj. Ob takšnem dogodku jim ne ostane nič drugega kot da se spomnejo še svojega mučenja :)

Pa načeloma je bilo vsaj pri nas tako, da bolj si se jim pustil fazanit lepše si jo skozi prišel. Nima smisla se upirat. Jih bo že minilo, pol bo pa mir. Čez 4 leta bo pa tisti fazan letošnji fazanil nove fazane.


Bolj ali manj moram za napisano reči. Ne le da se en strinjam. Ampak da gre za Bullshit.

Ljudje smo si različni. In različno reagiramo na nasilje. Ne vem. Verjetno kdo tolerira da se ga popiše po obrazu z barvo. Ali še par mesecev maltretira z raznimi pripomočki.

Vsi pa zagotovo ne. Nasilje pa ponavadi ne rodi nič dobrega. A ne da?

Tody ::

Fazaniranje ni čisto nič drugega kot nadlegovanje! Za fazaniranje ni nobenga opravičila! Isto se vam bo dogajalo na delovnem mestu, če se bote lekcije naučili na srednji šoli vam bo prihranjena za kasneje! NE podpiram fazaniranja v šolah!!!! IN odogovorne za tako ponižanje kot je v prvem postu je treba kaznovat!

fosil ::

To ni nobena tradicija. 15 let nazaj tega ni blo.
Tako je!

Mipe ::

Kdor upravičuje fazaniranje... no, ne poznam nobene dovolj hude žaljivke za vas, zato se bom tokrat zadržal.

Kako lahko upravičujete nasilje (tako psihično kot fizično) ter vandalizem (uničenje dragih učbenikov, metanje denarnic, torb itd. skozi okno na vlaku) itd.? Samo zaradi takih, kot ste vi - torej nepoboljšljivi nostalgiki, ki se smehljajo ob spominu na nedolžne šale - si mnogi zadrteži dovolijo vse to in še več.

Jebeš fazaniranje, pravim, ker je to samo izgovor za izživljanje nad šibkejšimi. Pussyji? Kako se lahko upreš fazaniranju, če te držijo trije močni fantje, medtem ko te četrti muči?

Ko so mene fazanirali, so samo metali koruzo vame. So pač fotrali fazana, s tem ni bilo nobene škode, to je bil hec. Ampak žalitve, fizično in psihično nasilje, uničevanje osebne lastnine - to je pa mnogo preveč in to se NI dogajalo pred leti. To dela zafrustirana mladina, ki se izživlja nad šibkejšimi.

Če bi to delali meni, bi se vsekakor uprl. Žal pa večina novincev verjame, da je fazaniranje tradicija, in zato "potrpijo". To je narobe! Na ta način bullyji najdejo svoje žrtve in si jih pokorijo!

In Meizu, zadnje čase je vse več pedofilov v Sloveniji. Nisi spremljal vse te policijske racije, pri katerih so zaplenili medije in računalnike, polne "dokaznega gradiva"? Kaj misliš, kako nastane pedofil? V mladosti je bil zavrt, zaprt vase.

To pretirano fazaniranje pa mnoge prisili, da se zaprejo vase. To NIKAKOR ni dobro! Da ne omenjamo mobinga v šolah in službi. Vsi vemo, koliko nasilja je po šolah, učitelji ne morejo ukrepati, sicer bi fasali odpovedi in tožbe staršev. Še pomnite tisti primer, ko je dijak pretepel učitelja zaradi slabe ocene?

Nikakor ne smemo kultivirati take družbe!

RazzorX ::

Kakšno je to fazaniranje je čisto odvisno od tega na kakšnem nivoju je šola. Nižji nivo, več je tega, bolj neumne ideje, višji nivo kak F na vsake toliko, malo koruze in to je to.

galu ::

Vedno bolj mi gre na smeh. Iz fazaniranja ste prišli na pedofilijo, lmfao.
Tako to gre.

Mipe ::

Meizu je privlekel pedofilijo na plano.

šernk ::

RazzorX je izjavil:

Kakšno je to fazaniranje je čisto odvisno od tega na kakšnem nivoju je šola. Nižji nivo, več je tega, bolj neumne ideje, višji nivo kak F na vsake toliko, malo koruze in to je to.


pri nas je bilo vse na eni šoli, od poklicne do teh. gimnazije, pa ni bilo nikjer večjih problemov
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RazzorX ::

šernk, saj se ne gre za vrsto izobraževanja. Gre se že na splošno kakšen folk se vpisuje.

Meizu ::

Mipe je izjavil:

Meizu je privlekel pedofilijo na plano.


Oprosti, GregaG87 je napisal:

a torej lahko spolno zlorabim mlajšega fanta, samo zato ker se je isto zgodilo meni?


Jaz si to razlagam kot pedofilija.

Edit: Vas opozarjam, ne berete postov do konca! Jst sm v mojih postih že napisal, da ne toleriram fizičnega nasilja.

Sicer pa ok, se strinjam z Mipe-ovim postom.

Ampak, jst zagovarjam fazaniranje zato, ker ko smo bili mi fazanjeni, ni nikoli prišlo do tega da bi se ti izživljali nad tabo v taki meri, da bi se res čutil hudo ponižanega. Jst sm bil res dostikrat fazanjen. Vendar nikoli ponižan, nikoli užaljen. Vedno sem jemal to kot hec, tudi takratni "fazanerji" so vzeli to kot hec in na ta način sem dejansko spoznal kasneje celo nekaj prijateljev. Ampak ok, lahko da je to le moj osamljen primer in so v ostalih šolah fazanske vojne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Pyr0Beast ::

Ali pa posilstvo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Ali pa posilstvo, ja.

šernk ::

Ampak, jst zagovarjam fazaniranje zato, ker ko smo bili mi fazanjeni, ni nikoli prišlo do tega da bi se ti izživljali nad tabo v taki meri, da bi se res čutil hudo ponižanega. Jst sm bil res dostikrat fazanjen. Vendar nikoli ponižan, nikoli užaljen. Vedno sem jemal to kot hec, tudi takratni "fazanerji" so vzeli to kot hec in na ta način sem dejansko spoznal kasneje celo nekaj prijateljev. Ampak ok, lahko da je to le moj osamljen primer in so v ostalih šolah fazanske vojne...


saj sam tudi nimam nič proti dokler je v mejah normale. to pa v smislu par "F"-jev na čelu/licu, malce koruze, frrrr itd...

vendar ne da je človek popisan tako, da se barve njegove kože ne da razbrati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tody ::

Šernk, ja in kje je meja med tem? To je isto kot so "študentje" naredil. So šli miroljubno protestirat in enmu se je fajn zdel vržt prazno plastično flašo, sej tudi če zadane koga ne boli sploh ne policajev v oklepu, ta drug ni mel plastične ampak steklene, ta tretji pa pač ni mel nič se ozre okoli in vrže granitno kocko. Ker v tistem trenutku ni bilo odziva iz nasprotne strani, je folk sklepal da je to kr OK za počet.

Če bi kdo od fazanov nalomil kakega iz višjih letnikov pa bi se to F-anje zelo hitro končalo.

šernk ::

študentov po mojih podatkih skoraj ni bilo na tistem protestiranju, pa pustimo zdaj to :)

meja je po zdravi pameti. vsekakor pa ne more biti meja pri: "nimam več kam pisat pustmo ga...pa dajmo še torbo mu vržmo skoz okno za foro".
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Keyser Soze ::

Lol, tile obredi so bolj kot ne orodje revckov, da se lahko znasajo nad drugimi. Grupno "posiljevanje".

Zakaj tako?

Ker nihce nikogar ne vprasa ali si tega zeli ali ne, ker se v veliki vecini najbolj maltretira kaksne rahiticne mulce in tiste deklce, ki so komu vsec pa folk nima jajc drugace pristopit k njej, in ker v veliko primerih zadeva eskalira cez mejo dobrega okusa. Skratka, smili se mi folk, ki misli kako fajn je to delat drugim in da je to tradicija.

P.S.: V srednji mene ni nihce fazanil. Predvsem zato, ker sem bil fizicno na nivoju starejsih in se nihce ni mel jajc zajebavat z mano. Jaka ti je to tradicija ja. Predvsem tradicija sibkih na umu.
OM, F, G!

Tody ::

Šrenk jah nekateri preprosto nimajo zdrave pameti. Fizičnega kontakta sploh nebi smelo biti, TO je zdrava pamet! Vse te kurce izključit iz šole za en mesec, pa da vidmo če bo kdo naredu letnik pol :)

galu ::

Grem stavit da bo tema debaterjev/parlamenta (dijaškega) to leto spet ukinitev fazaniranja...
Tako to gre.

Legend(SLO) ::

Pa dobr na kakšne šole ste vi hudil, da lahko fazaniranje primerjate s posiljevanjem in vsem ostalim. Fak kaj je pa tolk hudga če se pred šolo vrže po fazanih mal koruze, kt da višji letniki se pa ne obmetavajo med sabo k jo majo glih pr roki. Aja pa v kšen klas se gre not in se jim da mal koruze na mizo. Treba jih nafutrat da bo jo zrastl zdravi. Uničvanje lastnine, mučenje in ponižvanje je neki čist druzga in mejo se da precej jasno začutt.

Kayser: Torej bl kt je ženska popisana večim je všeč? Samo a ne bi mogl bit potem ponižujoče, da ni popisana?
krneki

jest10 ::

Legend(SLO) je izjavil:

Pa dobr na kakšne šole ste vi hudil, da lahko fazaniranje primerjate s posiljevanjem in vsem ostalim. Fak kaj je pa tolk hudga če se pred šolo vrže po fazanih mal koruze, kt da višji letniki se pa ne obmetavajo med sabo k jo majo glih pr roki. Aja pa v kšen klas se gre not in se jim da mal koruze na mizo. Treba jih nafutrat da bo jo zrastl zdravi. Uničvanje lastnine, mučenje in ponižvanje je neki čist druzga in mejo se da precej jasno začutt.

A po celotni prebrani temi(če si jo sploh) še nisi dojel, da koruza ni noben problem?

Keyser Soze ::

Legend(SLO) je izjavil:

Pa dobr na kakšne šole ste vi hudil, da lahko fazaniranje primerjate s posiljevanjem in vsem ostalim. Fak kaj je pa tolk hudga če se pred šolo vrže po fazanih mal koruze, kt da višji letniki se pa ne obmetavajo med sabo k jo majo glih pr roki. Aja pa v kšen klas se gre not in se jim da mal koruze na mizo. Treba jih nafutrat da bo jo zrastl zdravi. Uničvanje lastnine, mučenje in ponižvanje je neki čist druzga in mejo se da precej jasno začutt.

Kayser: Torej bl kt je ženska popisana večim je všeč? Samo a ne bi mogl bit potem ponižujoče, da ni popisana?

Eh, teb marsikaj ni jasno.
OM, F, G!

imagodei ::

> "Pa dobr na kakšne šole ste vi hudil, da lahko fazaniranje primerjate s posiljevanjem in vsem ostalim."

Zato, ker je posilstvo psihično in fizično nasilje, kar določene oblike "fazaniranja" gotovo so.

Imaš pač par različnih stopenj tega "fazaniranja". Ene so recimo še na meji sprejemljivega, druge so preko te meje oz. že hudo preko vseh meja dopustnega.

Fazaniranje se je dogajalo tudi že 30 in več let nazaj, to sploh ni vprašanje. Je pa vprašanje, koliko sprevržene so bile. Bolj, kot imaš mladino razpuščeno, neodgovorno in prepotentno, bolj skrajne oblike lahko pričakuješ. To je rastoči problem, ki se potem kaže v takšnih oblikah. In ga bo treba slej ko prej zaustavit. Dokler bodo otroci bogastvo te vrste, da jih učitelj v osnovni šoli ne bo smel primerno kaznovati (magari z grožnjami z nenapovedanim spraševanjem), dokler se ne bodo zavedali, da neodgovornemu in neprimernemu obnašanju sledi kazen, dokler bodo starši iskali izgovore in imeli neomejeno zaupanje v svoje otroke, češ "Naš pa ne laže", "Naš pa tega že ne bi naredil", toliko dolgo časa se bodo tovrstni ekscesi stopnjevali.

Ni kaj, otroci so naše največje bogastvo in to tako veliko, da je treba vzgojno zaušnico ali tepežkanje po riti zakonsko prepovedat in ga uvrstit med fizično nasilje nad otroki. Ravno zadnjič je kolega pravil, da je slišal (upam da gre samo za urbano legendo), kako je oče mulcu naložil par vzgojnih, mulec pa je iz svoje sobe po GSM-u poklical policijo zaradi fizičnega nasilja v družini. Posledica - denarna kazen za fotra.

Sodelavec ima ženo, ki dela v šoli. Pove, da učitelj nima nobenega ukrepa, da bi umiril razgrajača v razredu. Če ima v razredu nemirnega otroka, ki meče radirke, piha papirčke s pihalnikom, klepeta, je glasen, se sprehaja po razredu, zapušča razred brez dovoljenja - nima nobenega vzvoda, da bi ga zaustavil. Podpisi, ukori in podobno ne zaležejo kaj dosti. Starši pa si tako lažejo in ne problem vidijo v nesposobnih učiteljih, ker doma je njihov otrok baje angelček.


Stopnja razpuščenosti mladine precej dobro kolerira s pojavo bizarnih fazaniranj. Pred 15-20 leti je bilo fazaniranje lepo v obliki koruze, pa spuščanja glasov "frrrr-frrrr". Kakšnemu so mogoče vzeli šolsko torbo in si jo podajali. Če je kdo preveč pametoval, je dobil v roke vžigalico, pa je moral premerit dolžino hodnika (ali avtobusa, v primeru, ki sem mu bil priča). Spomnim se, da so z dvema "fazanoma", ki nista bila previdno tiho ampak sta pametovala, malo čistili tablo - rezultat je bil, da je imel fazan malo krede po oblačilih in po koži. Najhujše široko razširjene oblike so bile, da je moral fazan npr. trkat na vrata od najbolj zajebanega profesorja na šoli in vprašat, če prodajajo svinjske parkeljce; ali pa mazanje z brivsko peno/zobno pasto - kar je že vse rahlo preko meje, ker gre za krnjenje samopodobe oz. za psihično nasilje... Slišal sem še za par ekstremnih primerov, ki jih niti ne bom omenjal, ampak to so bile izjeme - vedno se najde idiot, ki nima mere. Načeloma so bile pa vse to še kolikor toliko sprejemljive oblike, ki jih je vsak fazan nekako pretrpel.

Da te pa nekdo po celem obrazu poriše s črnim alkoholcem, ali pa da te užge na oko, ker "taka barva ne gre tako hitro dol"... Pa kraje mobitelov in metanje skozi okno vozečega vlaka...?! Slačenje?! WTF?

Nekateri so pač easy-going in risanje po obrazu vzamejo za hec. Je pa to obdobje v najstnikovem življenju posebej občutljivo, ko se vzpostavlja samopodoba in družbeni status. Odrasli človek si mogoče mazanja s šminko ne bi jemal k srcu, najstniku pa to lahko predstavlja hudo ponižanje.
- Hoc est qui sumus -

Furbo ::

Bedasta ideja tole fazaniranje, še ena iz ZDA uvožena budalost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T-h-o-r ::

pač merjenje hodnikov/oken z minicami je res klasika no


samo kar se danes dogaja je tu mač
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

xCore ::

Ne vem nam se ni dalo v 4 letniko pripravljat takih obredov smo rajše za p*****i iz sosednje šole gledali :P

Niti v 4 letih nisem videl da bi kdo kdaj nasrkal...


in ja hodil sem na serš :P
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

velky ::

Maš več vrst fazaniranja.
Na naši šoli je fazaniranje neka tradicija. Prvi dan jih mal strašimo, jim pišemo F-je, ampak ni nobenega fizičnega nasilja. Konec septembra mamo še malo zabavo, da fazane sprejmemo. Edino kar boli je, da morajo klečati na koruzi. Ostale stvari pa so vse bol za hec. Damo jim kake naloge, učitelji in nekateri dijaki, pa ocenjuje kako so se odrezali. Malo so mokri, popisani, včasih kak lak za lase uporabimo.

Ko sem bil jaz prvi letnik, je moj bivši sošolec prišel domov čisto črn,pretepen, polili so ga... Baje so se ga višji letniki napili in mlatli vse po vrsti.

To ni nobena fazanarija. To je izživljanje.
Moje mnenje je, da fazanarija mora bit. Da nove dijake sprejmemo, jih malo strašimo in se na njihov račun malo nasmejimo. Po fazanariji pa so vsi 1. letniki enakovredni nam.

Icematxyz ::

Se pravi popisovanje z F-ji, polivanje z tekočinami, siljenje da se kleči na koruzi in uporaba laka za lase na nekomu ki si tega ne želi.

To zate ni fizično nasilje? Malo moraš razčistiti pri sebi. Kaj pomeni fizično nasilje.

Berserker ::

Eh daj kaj pretiravaš pravi dec bo že prenesel to , glej v somaliji poteka fazaniranje z kalašnikom ali kamenjanjem vi pa se tu pišete da gre za spolno nasilje če mu en f napiše, pošpreja po faci ali da po koruzi hodit. Pač fazan ki noče biti fazaniran naj se temu čim bolj izogne mogoče z samoobrambo, no na jugi ti potegne nož ven ali še kaj huje.

bluefish ::

Dajte si že dopovedat, da nihče ne nasprotuje koruzi in kakem F na obrazu. Ne pa, da po mestu videvaš folk, ki ima faco celo počrnjeno, v šoli pa najbrž še kaj več.

Pyr0Beast ::

Nihce ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
««
4 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929111 (24594) solatko
»

Predlogi za krst prvega letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7114523 (12769) Ramon dekers
»

Prvi šolski (ali školski?) dan

Oddelek: Loža
323444 (2521) Pyr0Beast
»

Ukori in izključitev

Oddelek: Šola
142261 (1680) veverrca
»

SESŠ - Iskra

Oddelek: Šola
462152 (1332) Bramac ^^

Več podobnih tem