» »

Kako najbolje do gigabit (w)lana?

Kako najbolje do gigabit (w)lana?

LordPero ::

Torej, nardim novo temo u upanju na kaj več odgovorov ...

Zanimajo me vaša mnenja & izkušnje, situacija je taka: doma rabim stabilen lan z internetom, abaki so bakreno omreženi, zračno omrežen je samo laptop (pa še ta ima blizu kabel). Pred par tedni (ali morda še več) je crknil napajalnik od routerja, tako da trenutno laufa pač utaknjen u 5V od enga računalnika, ker pa ni to najbol praktična zadeva, bi rad nou router (ta je itak zanič, LevelOne WBR-3405tx 11g, tudi če bi dobil rablen poceni 5V AC~DC). In ker sem ravno na tem, še u easy nadgradnjo na gigabit lan (razdalje kablov so vse pod 15m).

Zanima me, kater router (oz. rešitev) bi bil najboljši?
(lahko bi jih predlagal 10, ampak povejte sami -reviewi pravijo DLinka DIR-655 ali DGL-4300)

Zaenkrat se nagibam k ideji o 'poceni', 'preverjenem' a starem usmerjevalniku (Linksys WRT54GL -eni pravijo da je model G bolši? Buffalo tudi uporabla isto čipovnje, ne?), za njim pa enga al dva gigabitna stikalca (npr. presenetljivo poceni 5 portnega DLinka za 29€).
Po drugi strani pa nebi rad imel tako starega (in zmodanega) routerja ...

Any thoughts?
LordPero

Spc ::

Ti vsi routerji uporabljajo BroadComov chipset.
Če boš imel gigabitno mrežo ti priporočam en zelo dober switch, ki pa ni tako zelo drag če gledaš, da je enterprise class in kaj ti vse ponuja.
http://www.preissuchmaschine.de/psm_frontend/main.asp?produkt=388409
Nekje 200€.

Lahko pa vzameš slabšo varjatno ampak tudi stabilno in zanesljivo:
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/346510_-officeconnect-gigabit-switch-8-3com.html

Za router pa WRT54GL ker ima več rama kot G verzija.


Internet > LinkSys WRT54GL > 3com Gigabit Switch > PCji.

:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Keyser Soze ::

Kako se pa kaj zadeve(switchi) obnesejo v mešanem omrežju (100/1000)?

Gledam malo teste po internetu, ampak mi še vedno ni niti najmanj jasno kaj naj kupim, da ne bom imel kasneje problemov.
OM, F, G!

ender ::

Jaz imam trenutno en star poceni Edimaxov Gbit switch, pa zadeva dela brez problemov. 4 kište imajo Gbit mrežne kartice (2x Marvel, 2x Intel), ena pa 100Mbit. Najdaljši kabel je 60m, sem pa naročil HP ProCurve Switch 1400-8G, ker mi je postal tale Edimax preglasen (je pa res, da njihovi novi switchi tudi nimajo več ventilatorjev).
Za normalno domačo uporabo se ti po mojem ne splača dajati več kot 50-100€ za switch.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

IceIceBaby ::

Jaz uporabljam Netgear WNR854T, ki je 802.11n wireless router z gigabit switchom. Na stacionarnem računalniku imam sicer 100mb mrežno, ampak na obeh laptopih je pa giga in zadeva kar lepo šiba. Preko wirelessa pa tudi šiba na laptopu kjer imam "n" mrežno.

Zadeva sicer stane cca 200 eur, ampak je kar uredu...se ne sesuva in dela hitro.

Spc ::



3Com Baseline Switch 2816-SFP Plus 3C16485A
3Com Baseline Switch 2916-SFP Plus 3CBLSG16

Jaz mam tega gigabitnega (spodnji).
Zadeva se še kr dere (2 ventilatorja) ampak če ga imaš nekje v sobi, ki se ne uporablja je to huda stvar.
Drugače pa ga imam že 5 let in še ni naredil niti ene napake.

:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8-portni switch brez ventilatorja in brez zunanjega napajalnika

Oddelek: Omrežja in internet
61078 (892) darkolord
»

DIGITUS mrežno stikalo 24-PORT, problem

Oddelek: Omrežja in internet
212304 (2035) Mattej
»

Optika doma

Oddelek: Omrežja in internet
182598 (1858) saule
»

switch ne dela vec

Oddelek: Pomoč in nasveti
131375 (1100) ExSpirit
»

Katero omrežje uporabljate?

Oddelek: Omrežja in internet
342197 (1463) AndrejS

Več podobnih tem