» »

Je nakup 4 leta starega 17'' LCD smiseln?

Je nakup 4 leta starega 17'' LCD smiseln?

20sdfj093f ::

Kot pove že naslov teme - imam priliko znebiti se CRT zaslona in za dober denar kupiti 17'' LCD, pa me zanima, ali lahko računam, da bo 4 leta star Samsung zdržal še nekaj let, ali ne?

Hvala za pomoč,
D.

mchaber ::

Za dober denar absolutno.
.

20sdfj093f ::

Potem to ne bo stran vrženih 100 eur, ampak se lahko nadejam da bo še delal?

hvala
d

Gwanaroth ::

Pojdi ga najprej pogledat.. če je vredu svetilnost, če ni mrtvih pixlov in če ne košta več kot 2 sixpacka, potem se splača. Sicer pa dobiš že nove lcdje, z garancijo seveda, kar precej ugodno..
Lights often keep secret hypnosis..

reptilia ::

mislim da pride nova 17 od samsunga na hm... mimovrste 170eur
Forgive your enemies, but never forget their names.

20sdfj093f ::

2*sixpack != 100eur

opeter ::

Jaz vse kupujem rabljeno, ampak monitorja pa NE BI NIKOLI. Zame in za moje oči je najbolj važen del računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

20sdfj093f ::

ok fantje hvala za mnenja in nasvete

d

kixs ::

Za kateri LCD pa gre?

tx-z ::

Odvisn kok dobr model je biu takrat. Recimo moj je star 5let pa je biu med najbolsimi takrat in je zdej zelo primerljiv s temi modeli danes. Samo pac da je 15". Tko da poglej če je res uredu da ni ghostinga pa da ma uredu vidni kot pa take.Pač če ti ustreza. Pa probi ceno mau znižat ;) Stare stvari zgubljajo na vrednosti, čeprou so še zmer zelo vredne.
tx-z

20sdfj093f ::

Samsung Syncmaster 172v za 110 eur od kolega. Videl ga bom šele čez kak teden, ker sem do takrat odsoten ampak menda dela ok.

LPD

BigWhale ::

A je dejansko ze kdo dozivel, da se LCDjem zmanjsa svetilnost? Meni se zdi, da luc notri enostavno crkne. Torej svetilnost ali je ali pa ni :P

dzinks63 ::

:)) Torej to je ta monitor: klik
Sedaj pa lahko kupiš novega npr: MONITOR SAMSUNG LCD 732N za 170€
Mislim da tale ponudba je predraga za 110€. Za ta denar boš dobil 4 leta star monitor brez garancije, ki je slabši po vseh karektaristikah od sedaj prodajanih.
Pomoje je neka bolj realna cena polovico od primerljivega novega in to je v tem primeru max cca 80€.

20sdfj093f ::

Mogoče sem pozabil povedat, da iger nikoli ne igram, filme pa pogledam zgolj tistih par sekund, kolikor rabim, da vidim, ali so podnapisi sinhronizirani z verzijo filma.

Se torej še vedno splača dodat tistih 60 EUR in imam nov monitor z garancijo, pravite?

Hvala
D

LjubimPeezde ::

Se torej še vedno splača dodat tistih 60 EUR in imam nov monitor z garancijo, pravite?

DA!
Ne bodi škrtun in dodaj še teh 60EUR.
Lahko bo tko da ti bo ta 4 leta stara garja crknila in boš potem ob 100 EUR, ob monitor + kupiti boš moral spet nekaj. Malo ekonomske računice

Zgodovina sprememb…

20sdfj093f ::

Ma ja, bom vzel nekaj za 180 EUR +- 10 EUR... za ta keš se že dobijo 19'' Samsungi (entry modeli).

Moram samo preverit v eni trgovini, kakšna je razlika med 17'' in 19'' pri isti resoluciji. Verjetno razen Samsunga, HPja in LGja se ne splača ostalega, ali se motim?

LPD

[SkA] ::

Ponavadi imajo 19" in 17" modeli enako resolucijo, samo da je vse skupaj na 19" očem prijaznejše (pač malo večje). Meni je 1280x1024 na 17" premalo, na 19" pa ravno prav. Sicer pa je to precej odvisno od uporabnika.

#000000 ::

Jest mislm da noben 4 leta star monitor ni vreden več kot 60-70€

Fizikalko ::

Ne bluzi. Kakšen Nec z S-IPS matriko je vreden precej, precej več.

#000000 ::

No jest sem imel v mislih obične LCD zaslone, take ki jih NOVE komot dobiš za 130-150 €

Drugač pa cene padajo in ne mi govort, da lahko prodaš 4 leta star LCD z oh in soloh matriko ipd. ma tud če je bil 3000 dem pred 4 leti, danes ti ne bo noben dal zanjga več kot 100€, ker folka (ki kupuje rabljeno) ne zanima kaka je matrika in kolk je stal pred tolk leti, zanima ga to da bo dobil čim ceneje (drugače nebi kupoval rabljeno) in da je brezhiben. Za ostalo se jim jebe, ka za lanski sneg. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Fizikalko ::

Super, spet en brihtnež... A pol rabljenega mercedesa S, starega par let, tud lahko kupiš za 1000 EUR? Sej itak folk, ki kupuje rabljene avte, jih ne zanima firma in kvaliteta, sam da ima 4 kolesa in tank. ne?

Pravkar prodajam svojega Nec-a 1970NX. Kot nov, pa je star skoraj 3 leta. In brez skrbi, da je vreden dosti več kot pa teh tvojih 100 EUR. Za 200, recimo, ga IMHO prodam več kot ugodno.

flipflop ::

Pri večini rabljenih stvareh nakupna cena nekaj let nazaj ne igra nobene vloge. Bolj je važno, kaj se danes dobi na trgu za podobno ali malo višjo ceno.

Realman ::

Dejstvo je,da so cene rabljenih LCD-jev navite do neba.Vendar,očitna je takšna ponudba in povpraševanje.Kot kaže se vseeno proda.Jaz tudi mislim,da lcd star vec kot 3 leta,brez garancije,stara tehnologija,17 colar,ni variante da je vreden 100 Eurov.
Edini nasvet ki lahko dam,dajte se tistih par eurov zraven,pa kupite novo z garancijo.Ker tako,kot je ze napisano zgoraj,ko crkne,bo glava bolela.Si vrgel praktično denar stran.Enostavno je premalo razlika,med novim in starim,da bi se splacalo sparat.

#000000 ::

Fizikalko ne mešat jabolk in hrušk.

Kolk je po tvojem vreden P4 2.6 ghz 256 ram-a 80 gb disk ati 256 mb grafika vse to v kompletu + DVD pekalica.

Taka gajba je bila še pred 2-3 leti 120-140.000 sit, znači je po tvojem vredna vsaj 200-300 evrov ?

E pa ni, v vseh pogledih malenkost boljše gajbe stanejo nove z garancijo 250-300 evrov maximum.

LP

opeter ::

#000000 in ostali:

Fizikalko je hotel povedati le, da ni vse tako enostavno kot vi mislite. Namreč en 2-3 leta stari NEC LCD z S-IPS panelom še vedno poseka vaš najnovejši 24 palčni SAMSUNG z TN in VPA matriko, pa naj bo še tako napreden. Simple as that. Da pa ne bo zdaj nekdo tukaj na veliko bluzil od odzivnem času ipd. bedarijah: govorimo o barvni pravilnosti in prikazu barvnega spektra.

dzinks63 ::

:)) V tej temi je bilo najprej govora o avtorjevi temi, potem o jabolkah in hruškah, sedaj pa že o kaviarju, ne ga mešat vse povprek.

#000000 ::

Opeter.

Govorimo o 4 leta starem LCD-ju

Tisti ki rabi pravilne barve in 24 inčev, ta ne bo kupoval 4 leta stare robe brez garancije, ampak bo šel in odkartal za novega in ga gonil dokler bo delal.

Zakaj bi plačeval za stara jajca 100€ če so dejansko vredna 50, ter stane nov cca 150€ jest ne vidm smisla, va tekem početju.

To pa da neketeri bolniki navijajo cene pa je druga zgodba, ampak sej taki ponavad prodajajo in še kr prodajajo. LP

opeter ::

Se strinjam z zgornjima postopoam. Kdo je sploh začel vmešati v temo cene rabljenih monitorjev?
Dejstvo je, da kot sem že zgoraj napisal, jaz (in tudi LjubimPeezde, pa še kdo drug) rabljenih monitorjev ne bi kupovali.

Sploh v primeru, ko je taka mala cenovna razlika (npr. 50-70 €) med rabljenim in novim. Pri novem dobiš garancijo.

Fizikalko ::

Hja, jaz bi vsekakor od prijatelja ali znanca kupil kak velik S-IPS za pol manj cene, kot je nov. Stokrat raje kot nova jajca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921898 (17099) hotig
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10622325 (18107) _IKE_
»

Nakup CRT monitorja do 35.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
242206 (1656) Zokimaster
»

Kateri rabljen 19" CRT

Oddelek: Kaj kupiti
201664 (1295) TommyLee

Več podobnih tem