» »

Težave pri prižiganju small-format PCja

Težave pri prižiganju small-format PCja

sketch ::

Hojla!

Pred nekaj leti (4?) sem, iz estetskega navdušenja, kupil small format factor PC - enega izmed Soltekove Qbic serije, zelo podobnega temu.

Gre za Nvidia N2 chipset in AMDjev XP procesor, 1 GB rama - skratka, nič nenavadnega.

Do pred kratkim je tiktakal brez večjih težav.

Prek kratkim pa so se začele težave pri prižiganju. Ko sem namreč stisnil gumb za vklop je bilo kot da gumb ne bi do konca zagrabil - ventilatorji so se zavrteli za cca. 0.5 s, nato pa padli nazaj v tišino. Včasih pa niti to ne, marveč se ob pritisku na gumb ni zgodilo nič. Po nekaj pritiskov na gumb (včasih 10-20) se je računalnik končno zagnal.

Zato sem sumil da je krivec stikalo, in se nisem preveč sekiral. Pred nekaj dnevi je stvar dokončno crknila in se ni hotla zagnat - najprej je delala še polseknudne spin-upe, na koncu pa niti to ne več.

Tako sem razdrl računalnik, vzel ven stikalo, in so pomočjo fotra elektrotehnika nanovo zacinil žičke ki vodijo do stikala. Zopet nobene reakcije.

Nato sva naredila še kratek stik med žicami na stikalu in nato vtaknila kabel v elektriko, da vidiva če se bo vsaj zagnal - nič.

Vprašanja:

1. Ali je iz naštetega možno sklepati kje je napaka v kompu?

2. Ali je možno da je powersupply tako pokvarjen, da dela spinup ventilatorjev za 0.5s in se včasih zažene včasih pa ne, in da dejansko ni bilo krivo stikalo?

3. ali je možno da je za težave pri zaganjanju kriv motherboard? Če ja, se to da popravit, al mora v smeti?

4. Ali lahko s kratkim stikom na stikalu skuriš kaj na motherboardu / powersupplyu?

5. Ali kdo pozna kakšen servis kjer lahko stestirajo powersupply / motherboard in povejo v katerem grmu tiči zajec?

Hvala že vnaprej,
s.
Adapt and overcome.

Highlag ::

Lahko je napajalnik pokvarjen. V večini primerov crkne pri PC-ju ravno napajalnik. Glede ugašanja: Ponavadi imajo napajalniki / mb zaščito, ki napajalnik ugasnejo če izhodna napetost preveč odstopa.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vezava zvonca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812171 (4723) mirator
»

Računalnik crknu. (Psu, Motherboard,?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
232693 (2221) Seljak
»

Računalnik se noče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
156108 (5458) Uporabnik-6
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162780 (2034) fosil
»

PC se 3 sec. po zagonu ugasne

Oddelek: Strojna oprema
82160 (2061) Morph3us

Več podobnih tem