» »

SATA kontroler v čipsetu?

SATA kontroler v čipsetu?

flukturr ::

Nameravam sformatirat in na novo zinštalirat XPje, pa imam SATA II disk.
Na CDju od matične ni nobenih driverjev za kontroler.

Na strani od plate jih tudi ni za dolsnet, piše pa tole:

----------------
Intel® 82801ER I/O Controller Hub: Industry’s first desktop RAID controller integrated directly into the chipset

Dual Serial ATA Controllers with RAID 0 Support: Exceptional storage performance utilizing the next-generation hard disk interface technology.

RAID BIOS ROM: Integrated into system BIOS, enables pre-OS RAID creation, naming, and deletion.

RAID Migration Capability: Seamless migration from a single hard drive to a RAID 0 array with no OS reinstallation required.

Intel Application Accelerator Edition: RAID Driver with full management and status reporting of your RAID array including detailed reporting of storage devices.
-------------

Zdaj pa ne vem, a lahko XPje inštaliram kar direktno?

A je to možno?

(Ne mi rečt naj probam - ker bi že probal, če bi mel še en račuanalnik, tako ga pa moram takoj usposobit.)

http://support.intel.com/products/chips...

http://support.intel.com/support/mother...

LPF

logout ::

Ja probaj, nevem zakaj bi to bil problem. Vtaknes CD z windowsi v enoto in restartas stroj. Nato sledis navodilom za instalacijo. V fazi, ko ti ponudi formatiranje diskov se pa ustavis. Ce ti instalacija pove, da ne vidi nobenega diska, potem si zvedel, da imas problem. Drugace pac nadaljujes. Ampak v tej fazi lahko se vedno vse skupaj prekines in imas nedotaknjeno prejsnje stanje. Vse skupaj ti vzame pet minut, to si pa verjetno lahko privoscis.

L.p., Kloko

flukturr ::

Kloko - vsaka čast.

Sploh nisem pomislil da lahko pred formatom enostavno prekinem inštalacijo...

Hvala, bom probal!

LPF


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID med dvema particijama na dveh diskih.

Oddelek: Pomoč in nasveti
51004 (910) All
»

ICH9R in RAID

Oddelek: Strojna oprema
222151 (1647) T(he) Boss
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153150 (2809) markk1
»

Prekleti senzorji - kje so?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71401 (966) sg1
»

RAID na malo drugačen način ?????

Oddelek: Strojna oprema
5966 (849) dr.J

Več podobnih tem