» »

Zakaj me internet tko zajebava?

Zakaj me internet tko zajebava?

Glodko ::

Mam T2-jev VDSL, na začetku sem mel mojga edinga desktopa v moji sobi, prav tako modem in vse je delalo krasno. Zdej pa sem dal desktopa bratu v njegovo sobo, kabel pa sem potegnu kar čez oken. Zdej pa mam že 2 dni na tem računalniku probleme. Poveže sicer se in kdaj dela zadeva čisto v redu (trenutno je samo ta desktop prključen na modem), pogosteje pa zajebava in mi odpira stran po 1-2 minute, potem pa navadno sploh ne odpre strani, oziromja jo odpre ampak brez slik pa mal besedila, uglavnem sem pa ke prkaže kako sliko na pol pa mal besedila.

Jst sm mal sprobaval in prklopu omrežni kabel na lan1, lan2, lan3, lan4 pa ni blo nič bolje, sm ugasnu in pržgal modem spet nič bol. Glede na to da mi lučka sveti oz. utripa na modemu ( lan1,2,3,4) če je prkloplen kabel, pol sklepam da je z modemom vse OK. Mi pa občasno ven vrže opozorilo da je povezava omejena oz. je sploh ni.

Zdej kaj bi bil vzrok? mislim da tistih dodatnih 10m kabla ni omejitev, razen če sem narobe razporedil žice na koncu kabla? Ma kdo kakšnio idejo?

TonyBass ::

Dodatnih 10m ne bi smelo biti problem. Bi pa znal bit problem, če si teh dodatnih 10m štukal. Vzami kabl v enem kosu. In pazi na pravilno razporeditev žičk na konektorju. To je pomembno.

Glodko ::

Kako pa si pravilno sledijo barve? A če recimo barve povežeš napačno, internet sicer deluje ampak povzroča "težave"?

Tlele na enmu kablu ki je bil priložen modemu si barve sledijo:

1. oranžno-bela
2. oranžna
3. zeleno-bela
4. modra
5. modro-bela
6. zelena
7. rjavo-bela
8. rjava

?

Glodko ::

Maš prov glih razporeditev žičk je bla težava. Narobe sem jih razporedil, kot se je jasno pokazalo po kratkem testu:D .

Bakunin ::

slo-tech clanki > ethernet

tam so slikce


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827902 (13631) denisbegood
»

Kako zvezati kabel za Lan

Oddelek: Omrežja in internet
305001 (4175) Bakunin
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813369 (3586) wexor
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279647 (8945) racunalnicar
»

UTP kabel, 4 žice za mrežo, 4 so odveč, se jih da uporabiti za ISDN ?

Oddelek: Omrežja in internet
144987 (4639) Boeing

Več podobnih tem