» »

Poceni nadgradnja

Poceni nadgradnja

Camalotz ::

Želel bi nadgraditi svoj trenutni sistem na čimbolj up-to-date za čimmanj denarja.
Trenutno imam:
P4 530 (3Ghz) na ASUS P5P800
2x512 MB DDR400 (Patriot)
6800GT AGP, WD 160GB SATA, LC 550W

Menjal bi proc+plato, grafična mi, ker nisem nek strašen igričar, zadostuje in mi bo verjetno še kar nekaj časa.

Malo se spogledujem z: AsRock 4CoreDual SATA2 + Core2Duo E4400, oboje skupaj cca. 180€
Všeč mi je, da lahko obdržim AGP grafo + DDR, ko se odločim dokupiti RAM (čez kake pol leta) pa grem lahko na DDR2.
Če bo treba lahko čez kako leto nadgradim tudi proc, ampak najbrž Quad-a (kljub podpori) na to plato ne bom tlačil :P
Malo me moti VIA chipset, ker se jih drži slab sloves, čeprav se (baje) popravljajo.

Se mi takšna menjava splača? Približno koliko bi se mi poznalo na performansah (brez navitja/z navitjem) ?
Obstaja še kaka druga matična, ki bi mi omogočala poceni prehod na Core2Duo?
Vem za AsRock 775i65G, intel chipset, ampak je mATX, se mi ne da tlačit komponent skupaj, če imam dovolj
veliko kišto za ATX (sploh ne vem, a mi gre mATX brez problema noter) + kolikor vem ni podpore za DDR2

Mnenja?
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Bramac ^^ ::

Pa še ASRock je, perfect :D

Hec gor alpa dol, če prov vidm se da notr lahko PCI-E grafična ali AGP. mam prav? Pa ma taka plata sploh kej smisla, mislm ne kej za navijat, ampak tok da je stabilno da mi ne bi živcev grenili kašni BlueScreeni..

Aja pa a se dajo RAMI kombinirat, se pravi 1GB DDR pa mogoce kasnej se 2GB DDR2? Vrjetno ne, sam kakšen majster pa zihr ve točno tko da bom na jasnem;)

Aha pa če kdo ve še za kakšno podobno matično nej kar napiše, lahko tudi za AMD!

Zgodovina sprememb…

Donheled ::

V kakšne namene pa ga uporbljaš?
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

SepoX ::

Jst mam to 4core plato. Poglej podpis.

Ted ::

Ne splača se ti. Za 180-200 evrov dobiš ploščo, procesor in rame, dodaš še nekaj evrov za grafično in maš nov sistem. Gre za AMD sistem, ampak nič bat, proc boš lahko solidno navil. Za tak denar ni boljšega.
Mah...

Camalotz ::

Bramac, ne ne da se kombinirat ramov, eni al pa drugi

Donheled, imam ga za vsakdanjo rabo, nič kaj specifičnega.

Ted, če bi bil lahko malo bolj specifičen, katero plato + proc si imel v mislih za 180€ - 40€ za RAM,
pa da ima podobne rezultate kot E4400 in se dobro navija? AMD nisem imel od Duron serije (900MHz),
takrat se mi je mal zameril, pa ne sledim prav zelo, kaj imajo. Čeprav, mal sem skeptičen, za grafo
bi moral dodati (kar) nekaj evrov (tam okrog 100), da bi bila nekje na nivoju trenutne, to pa mi
podraži nadgradnjo za več kot pol...

SepoX, vidim da ti je ratalo navit proc za 50%. A to stabilno laufa pa kake RAMe imaš gor?
Kako ekstra hlajenje?
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Camalotz ()

SepoX ::

Gor moraš dat 800FSB core duo. Nič dodatno hlajeno, vse stock, ker tudi voltaže ne morš višat na procu. Rami so DDR2 patriot 2x1GB 800 Mhz - uni tamodri za ene 85 EUR in laufajo sinhrono s procom.

Brez kakih težkih muk daš lepo fsb na 300, narihtaš še ram da laufa 1:1 in to je to. Več kot 2,7 GHz itak ne rabiš, razen za kake benche delat. Kak 4400 in zraven še pinmod za višanje voltaže pa bo 3GHz brez znoja.

Aja, pri meni je drgač to vse rock solid stabilno.

Camalotz ::

E, super, sliši se krasno. E4400 ima višji množilnik tako da
ga morda spravim celo na 3Ghz brez višanja voltaže.
Več pa tako ne rabim.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Bramac ^^ ::

Ja sam piše da plata podpira max 667 MHz rame tebi pa delajo 800MHz rami? :\

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Od AMD-ja proc x2 3600+, 4000 ali 4400 brisbane, vsi so zelo poceni. Pol pa še v mlacomu biostar nf4 za 50-60 evrov.
Mah...

SepoX ::

@Bramac - pa mi povej kera plata uradno podpira ddr2 1000 MHz rame, pa vseen delajo na vseh platah.

Donheled ::

@SepoX Plata podpira frekvenco, medtem ko pa je prepustnost omejena na 6,4 GB/s
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera maticna za intel, z 1G mrezno, intgrirano graficno

Oddelek: Kaj kupiti
271355 (1038) bond007
»

Pc za ~600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
151381 (1073) ffka
»

Asrock 4coreDual - kako se obnese in kako deluje z DDR 333 rami?

Oddelek: Kaj kupiti
141560 (1125) SepoX
»

Navijanje E4400

Oddelek: Navijanje
151236 (911) SepoX
»

Navijanje Core Duo "poceni varianta" - DDR+AGP

Oddelek: Navijanje
373574 (2072) SepoX

Več podobnih tem