» »

Kako iztisniti največ iz tega sistema?

Kako iztisniti največ iz tega sistema?

CyberAD ::

Pozdravljeni!
Imam zdaj že ca. 3 leta star desktop PC, ki v principu sploh še ni za staro šaro, vendar pa že veselo kašlja. Glavni problem, sem skoraj prepričan, je procesor.
Zaenkrat sistem izgleda takole:
matična: MSI 865PE Neo2-P
CPU: 3.0 GHz Prescott
GPU: GF 7600GT (AGP)
RAM: 2GB (4x512) PC3200
ostalo pa mislim da ni važno navajati.

torej, želja je, da bi pomladil malo PC za malo denarja in ravno dovolj, da bi še mu malo podaljšal življenje. Kaj predlagate?
Sam razmišljam o menjavi CPU in me zanima kaj pametnega sploh lahko še pride na to matično in če se sploh še da to šaro kupiti kje? in za koliko? ali bi tudi najboljši CPU, ki še paše sem gor veselo dušil grafično ali bi ji pustil dihati?
kakšne druge ideje?

opeter ::

Jaz bi na tvojem mestu zamenjal plato za:

ASRock 775i65G, Socket 775, i865, Dual DDR, SATA, VGA, LAN, SB ali
Asrock 4CoreDual-VSTA, LGA 775, PCI-E, AGP

da lahko zaenkrat uporabiš še svojo obsotječo grafično in morda RAM-e (čeprav vidim, da imaš 4x512 MB).
Hmm... potem bi kupil recimo 2x 1 GB Patriot DDR2 800 MHz (če kupiš drugo plato)
procesor pa, hja, kaj pa vem, odvisno, koliko denarja si pripravljen žrtvovati. Jaz bi na tvojem mestu kupil Intel Pentium E2160 ali pa v ekstremnem primeru E4300 ali E4400. Več pa ne. Se ne splača.
Če pa ne želiš obdžati staro grafično, potem pa kupi kako poceni ploščo z Intel I945 za C2D in podporo do 4 GB DDR2 pomnilnika.
Npr.: ASROCK CONROE945G-DVI

Vprašanje je seveda, za kaj bi računalnik oz. komponente sploh zamenjal? Za najnovejše igre? Potem raje kupi konzolo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

odvisno od denarja, ki si ga pripravljen vložiti.

CyberAD ::

no, takole je:
plate mi ravno ni menjavati, ker potem se že začnejo stroški seštevati, česar pa nočem. potem raje pustim tako kot je.
seveda kar precej igram igre, s to potezo pa sem hotel malo razbremeniti laptop, ki je zdaj dejansko postal deklica za vse :D (igre, programiranje, modeliranje, net ...).
ker je jasno, da je grafa precej boljša od vsega ostalega, pač sklepam, da jo cel sistem duši in sem predvideval, da bi lahko nov CPU (ki pač tudi naše na to plato) malo izboljšal situacijo.
nekega resnega nakupa novega desktop PCja pa še nekaj časa ne načrtujem, saj bodo nove igre še kar nekaj časa spodobno na laptopu tekle.
če je pač potem takšno stanje, bo pač ostal sistem kot je, šment :)

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Kje pa zadeva šteka? Mi v službi uporabljamo kar nekaj slabših strojev, pa na njih zganjamo čisto resno (profesionalno) 3D modeliranje.

LP

Jože

dzinks63 ::

:)) Če ne igraš veliko iger, potem se ga bo še dalo kar nekaj časa koristiti. Drugače,...
Procesor lahko daš gor kakšen Pentium 4 3.6E, al pa kar svojega navij, (C2D ne gre).
Grafično lahko menjaš za kakšno x1950pro agp. No ja , vse skup bi bil bolj blažev žegn, tako da začni razmišljati o temeljiti nadgradnji ali pa kar o novem računalniku.

c00L3r ::

CyberAD tudi jaz se sprašujem kaj tebi "kašlja"? Morda je potrebno samo ponovno nameščanje operacijskega sistema? Pomnilnika maš dovolj, procesor je sicer res malo starejši vendar še vedno 3.0 in tudi grafična je iz prejšnje generacije. Poglej si kaj mam jaz pa zadeve lepo tečejo.

Sumim da imaš ti prej kakšno navlako nameščeno in ti to žre vire.

Če pa že moraš kaj menjat, je pa to grafična, da boš lahko igral igre spet na HIGH grafiki.

CyberAD ::

aha, no hvala za razsvetlitev (ni sarkastično mišljeno :) )
bom malo popucal pa videl če je boljše.
no, ker pač pogosto se mi zgodi v kaki novejši igri, da na vsake toliko igra "kolcne" (zašteka za kake pol sekunde).

Meizu ::

Koliko denarja pa bi odštel?

Meizu ::

Xbox 360 stane 399$ (71k) ali pri nas... samo da pogledam... Faaaaaakkk!! 580€???????????? Sej govorimo o skorej še enkrat višji ceni!!! Faaakk... Nene, nadgradi sistem, če imaš dnar si pejdi kopovat konzolo... Ne morš verjet... ;(( ;((

CyberAD ::

hehe, ja to pa je Slovenija :D
aja pa ne, nekak ne maram konzol - sicer pa tudi bolj igram PC igre (strategije, RPG, FPS)
no pa saj ni krize :)
si bom 1x vzel čas, počistil particije, vse skupaj temeljito poskeniral za nepotrebno nesnago pa videl rezultat. če pa še vedno ne bo, pol pač winsi na novo gor. če pa še kar ne bo, potem bom pač spet malo tukaj težil hehehe >:D

Meizu ::

Ja, če maš virus, takoj formatirej, bo prec boljše;)

CyberAD ::

ma, nimam virusa - kar se tega tiče je pc čist. samo mam en kup filmov ipd na particijah, ki so že prav grdo fragmentirane.
pa pc je že tudi kako leto in pol neformatiran, tako da si lahko predstavljaš, da je že precej nesnage v registru pa še verjetno marsikje, kjer sploh ne vem :D

Meizu ::

Ja, spucaj ga, se bo zagotovo poznalo;) Ker je za to grafo proc čisto zadosti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nadgradnji starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
7800 (800) tilinho20
»

Nakup komponent do 115k (cpu, ram, grafa, plata)

Oddelek: Kaj kupiti
131401 (1256) asus
»

Plata: procesor 478, xpress 16x pci

Oddelek: Kaj kupiti
81527 (1403) jan01
»

Mnenje o tej konfriguraciji AMD64-6600gt

Oddelek: Kaj kupiti
242511 (2144) Depatres
»

Pomoč pri izbiri komponent

Oddelek: Kaj kupiti
161187 (1033) AndrewSmith

Več podobnih tem