» »

Premalo ohišje?

Premalo ohišje?

bosko555 ::

Imam en problem, glede velikosti ohišja, zaradi inštalacije hlajenja za procesor. Namervam si kupiti Sychte Infinity (mugen) ali pa Cooler Master Gemini. Problem pa je ker je od Sychte, vse skupaj veliko 160mm in je skoraj malo preveliko. Pri Cooler Master pa ni preveliko ampak predolgo, vsaj mislim da. Nevem pa kako se naj prepričam ali bo šlo v ohišje. Včeraj sem tak na malo zmeril v ohišja za inštalacijo Gemini in mislim da bi šel not, samo je pa problem da je na stranici 25cm velik ventilator, ki pa je tudi širok okoli 2 cm, mogoče malo več. Gemini pa je tudi velik okoli 125mm.

Ohišje je to: http://www.jae.si/article.aspx?docid=16...
Mere ohišja: dolžina: 470mm, širina: 200mm, višina: 430mm

Če ima kdo takšno ohišje in podobno ali enako hlajenje, bi proso pa mi pove.
Kakšno hlajenje pa še priporočate, ki bi pa mogoče šlo v moje ohišje?

bluefish ::

ohišja in teh hladilnikov sicer ne poznam dobro, pa vseeno - ker bo na hladilniku verjetno tudi ventilator in bo tako stvar blizu stranice, se lahko znebiš tistega 25cm venta.

bosko555 ::

Problem je, ker sem to ohišje kupil prav zaradi ventilatorja, saj mi hladi večino ohišja. Nekaj komponent je tudi do 5 stopinj hladnješih. Pri tem gemini, je pa še toliko bolje ker, če bi pasal nekak noter, bi potem bil tako blizu tega ventilatorja, da bi oba vlekla veliko zraka v ohišje in ga pomoje precej ohladila. Kajti Gemini hlajenje je tako da še poleg procesorja, hladi komponente okoli procesorja, torej RAM, malo grafično ter tudi Heatpipe ki je na matični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosko555 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24852036 (1332) freesty
»

Kateri CPU Cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7810478 (7937) zavajon
»

Menjava ventilatorjev na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313588 (3192) Architect
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029361 (27406) kuglvinkl
»

Ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
343238 (2645) Mare3

Več podobnih tem