» »

PROBLEM Z AGP 8x...rabim kak nasvet!!!

PROBLEM Z AGP 8x...rabim kak nasvet!!!

ALEXIMAN ::

Ojla!

Pred kratkim sem apdejtal svojo staro škatlo (AMD athlon 2600+ xp, Matična: GIGABYTE ga-7va rev.1, 512 mb DDR 333) z novo grafično kartico! Prej sem imel Radeona 9200SE, ko pa mi ni več ppodpiral Americas Army v. 2.80 sem si rekel, da komp malo nabildam, da bo še kako leto "procesiral" pol pa naredim iz njega server in nabavim nov stroj!

Kupil sem grafično GF 6800 XT, 256MB DDR2 od Biostara (ven ni bogve kaj, sam za eno leto sem namenil male pare, male pare pa....malo muzike), ampak kul tko! Zadeva vsesplošno dela in rezultati so (zame) zadovoljivi, t.j. AA v. 2.81 laufa brzhibno in brez zastojev slike z zadovoljivo mero detajlov. (Sprobano tudi na COD2...rezultati so fajn oz. napredek iz prejšnje kartice je očiten!):))

PROBLEM!

Pri optimiziiranju sistemčka sem naletel na sledeči problem: MAtična naj bi podpirala AGP 8x/4x za 1.5V kartice, Grafična je AGP 8x, v rivatunerju pa imam možno nastavitev AGP hitrosti pa samo do 4X. V biosu ni sledu o možnosti nastavitve oz. spreminjanja, kakšnih jumperjev za preklop na plati pa tudi ni!

Moti me da sta (kao) matična in (sigurno) grafična na AGP8x.

A se da kje kej poštimat?
A bi moral naložit nov bios?
A mogoče samo piše da matična podpira tako 4x, kot 8x AGP kartice, s tem da 8x AGP grafa laufa pol s hitrostjo 4x (ampak še zmeri podpira 8x...kao prodajna finta)?

Če ima kdo kako idejo oz. podoben primer, naj mi prosim kaj prišepne, bi mu bil zelo hvaležen!

THNX, Aleximan

dejansan ::

razlika med agp 8x in 4x je minimalna tako, da se s tem ne rabiš obremenjevati, še posebaj, če si z grafo zadovoljen

v biosu lahko sprobaš pri gigabytu še kombinacijo ctrl + f1, po kateri naj bi dobil še par dodatnih funkcij, mogoče je tam kaj samo težko verjamem
dejansan

ALEXIMAN ::

Hvala za odgovor! bom sprobal! A pol to ne pomeni, da je vodilo pri AGP 8X dvakrat hitrejše od AGP 4x oz. propušča skozi dvakrat več podatkov hkrati? sori za nevednost! ;)

thnx...bom sprobal še uno v biosu!

lp

5er--> ::

AGP 4x
A 32-bit channel operating at 66 MHz quad pumped to an effective 266 MHz resulting in a maximum data rate of 1066 MB/s (1 GB/s); 1.5 V signaling;

AGP 8x
A 32-bit channel operating at 66 MHz, strobing eight times per clock, delivering an effective 533 MHz resulting in a maximum data rate of 2133 MB/s (2 GB/s); 0.8 V signaling.

V praksi pa je razlika med AGP 4x im 8x samo par %.

billgates ::

A potem je enako tudi z PCI-E 16x in 8x?

bluefish ::

Tudi pri PCI-E ni prevelikih razlik. Ne vem pa sicer, ali je pri osmi generaciji kartic kaj drugače oz. ali le te bolj izrabijo vodilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8x agp grafična na 2x agp

Oddelek: Strojna oprema
91124 (949) karafeka
»

8x AGP na 4x AGP

Oddelek: Strojna oprema
231572 (1261) darkcloud88
»

grafična kartica

Oddelek: Strojna oprema
71169 (1003) Orbit89
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262051 (1662) mojsterleo
»

razlika med starim (2,4x) in novim Agp 8x

Oddelek: Strojna oprema
111120 (764) AngelOfDeath

Več podobnih tem