» »

grafična kartica

grafična kartica

ffka ::

mene pa zanima katero grafično bolšo od nivida geforce mx 440 podpira tale plata AMD athlon(tm) XP 1800+ (1.53GHz,512 of ram) jz se glih na te zadeve ne spoznam.:D
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

Slo-One ::

Ne spoznaš se tudi na forume ker to ne spada v Ložo. :\

gfighter ::

Odvisno od vodila, tipa in firme matične plošče nisi navedel, kar si navedel, je procesor. Glede na staro grafično pa mislim, da ti podpira katerokoli novejšo grafično na AGP vodilu, npr. tudi 6600GT. V tvojem primeru bi bila grafična takšnega ranga tudi največ, kar je še nekako smiselno vložiti v svoj računalnik. Na tvojem mestu bi kje staknil kakšnega rabljenega radeona 9800 pro ter dokupil še 512Mb RAMa. To bi prišlo do max. 30.000 SIT in bo bolj pomagalo kot pa le nova grafična za isto ceno.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

atasmrk ::

Tole je tudi zamne malo aktualno.

Se pravi, da v maticne plosce, ki so namenjene poganjanju graficnih kartic AGP4, pasejo (in tudi delujejo jasno) graficne kartice narejene za AGP8? Zdejle trenutno ne najdem strani, ampak sem prebral, da ta dva standarda delujeta pri razlicnih elektricnih nivojih. AGP8 deluje pri priblizno pol nizjih napetostih (podatkovni vodi, ne napajalni), ce se prav spomnim, pa naj me kkdo popravi, ce ucim krivo vero.

Sicer pa je MX440 sigurno AGP4 kartica, ce je kdo ze pozabil.

AngelOfDeath ::

* AGP 1x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz resulting in a maximum data rate of 266 megabytes per second (MB/s), doubled from the 133 MB/s transfer rate of PCI bus 33 MHz / 32-bit; 3.3 V signaling.
* AGP 2x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz double pumped to an effective 133 MHz resulting in a maximum data rate of 533 MB/s; signaling voltages the same as AGP 1x;
* AGP 4x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz quad pumped to an effective 266 MHz resulting in a maximum data rate of 1066 MB/s (1 GB/s); 1.5 V signaling;
* AGP 8x, using a 32-bit channel operating at 66 MHz, strobing eight times per clock, delivering an effective 533 MHz resulting in a maximum data rate of 2133 MB/s (2 GB/s); 0.8 V signaling.
edit: Slovnica

atasmrk ::

V redu, super teli podatki. Ampak kaj to pomeni? Ali se da AGP 8x kartico uporabljati na maticni plosci, ki je bila narejena v casu AGP 4x vmesnikov?

Da malo premislim. Graficna kartica po vsej verjetnosti nebi imela problemov prejemati in posiljati podatkov pol pocasneje. Ti elektricni nivoji pa so zato toliko nizji, da ob vecjih hitrostih ni toliko motenj na linijah.

Ker delamo na nekoliko nizjih frekvencah, lahko uporabljamo nekoliko visje nivoje. Ali AGP 8x kartice to zmorejo? (Verjetno je tu najvecji problem v maticni. Pricakuje nekaj na 1.5V, pa zaznava samo neke sume na 0.8V in jih ne uposteva.)

Malo sem pobrskal, in ce je verjeti tejle povezavi, bi morala kombinacija AGP 8x kartica na AGP 4x maticni plosci delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: atasmrk ()

atasmrk ::

Tule pa je vse se malo bolj razlozeno.

Orbit89 ::

Jaz sem živi dokas da grafa AGP8x dela na mamplati AGP4x.
Toda ASROCK je bolj boga in še en kondenzator je šel po gobel.
Drugače naveza z Radeon 9600 XT 256MB delouje.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8x agp grafična na 2x agp

Oddelek: Strojna oprema
91128 (953) karafeka
»

PROBLEM Z AGP 8x...rabim kak nasvet!!!

Oddelek: Strojna oprema
5951 (839) bluefish
»

8x AGP na 4x AGP

Oddelek: Strojna oprema
231576 (1265) darkcloud88
»

AGP4 / AGP8

Oddelek: Strojna oprema
281514 (1260) mtosev
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262058 (1669) mojsterleo

Več podobnih tem