» »

reset biosa ob vsakem vklopu

reset biosa ob vsakem vklopu

Binji ::

Storija je sicer malo daljsa: imam plato, ki sploh se uposteva "switch" stikala na plosci. Se pravi, ce stisnem gumb za vklop se edino windowsi ugasnejo, elektrika pa se zmeraj tece skozi sistem (ventilatorji delajo, itd..). Ampak ok, sem pac ugasal in vzigal kar z gumbom na napajalniku.
Vceraj mi je med igranjem vseskupaj kar naenkrat crknilo. Z novim napajalcem zdaj deluje, ampak vsakic, ko ga izklopim (z gumbom na napajalcu) in ga spet prizgem se mi resetira BIOS. Izgleda kot problem z baterijo, ampak zakaj bi se to komaj zdaj pojavilo? ;(
Prosim za kaksne ideje in nasvete.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

butec ::

verjetno zato ker je baterija fuč 8-)
nisem preveril sam mislim da ni dražja kot 10 €, prej 5 €

Binji ::

Jap, baterija je bila (2€ btw), samo zakaj se je to zdaj komaj nardilo? ;(
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

5er--> ::

Ker se je baterija spraznila?

Binji ::

In baterija se je spraznila tocno takrat, ko je sel napajalc rakom zvizgat? In ali ima to kaksno vezo z nacinom priziganja racunalnika? To me predvsem zanima, ne toliko zakaj se je bios resetiral (ja vem, malo napacen naslov).
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

5er--> ::

Zakaj pa ne? Kratek stik, prevelik tok skozi baterijo...
Kaj pa, če bi probal uredit tisto, da se PC dejansko ugasne? Poskusi s tem ali pa tem

Azrael ::

Sta 2 možnosti:

1. možbost (najverjetnejša): Baterije niso večne, vsaka odpove prej ali slej. Na matičnih ploščah trajajo nekje od 3 do 15 let. Zaradi velikega časovnega intervala, je brez meritve nemogoče napovedati, kdaj bo baterija odpoveddala.

Baterijo je v načelu potrebno menjati, ko njena napetost pade pod 2.5V, čeprav takrat računalnik deluje še povsem normalno. Težave se začnejo, ko je napetost baterije nižja od 2V, čeprav nekater plošče delujejo normalno še, ko je napetost baterije 1.5V. Torej zelo raztegljivo.

2. zelo malo verjetna možnost: Ko je šel napajalnikpo gobe, ti je okvaril matično ploščo in sedaj le ta uničuje baterije. Če vse ostalo dela normalno, se to okvaro zlahka odpravi.
Nekoč je bil Slo-tech.

imagodei ::

Ne, baterija je bila fuč že prej, verjetno že dolgo časa. Ampak, ker (saj sam praviš tako, heh) ti je napajalnik ves čas držal plato pod napetostjo, ti je pač tudi BIOS ohranil nastavitve.

Zdaj, ko imaš nov napajalnik, najbrž ta ob izklopu vsaj za nekaj časa pobere napetost tudi na plati.
- Hoc est qui sumus -

Binji ::

za to, da bi se mi ugasnil pravilno, verjemi da sem poskusil ze vse, kar mi je padlo na pamet. Brez uspeha. Zamenjal sem sedaj ze 3 napajalce, posodobil BIOS, formatiral - se vedno isto. Bom pogledal se tisti 2 strani, ce kaj pomaga, ceprav dvomim.. Racunalnik se mi namrec zazene takoj, ko prizgem napajalnik. Tudi ce power-on zico povsem odklopim na maticni plosci. Ko pa ga ugasnem se zaslon ugasne, ampak ventilatorji se kar laufajo dokler ne izklopim se napajalca.
Napajalnik mi je pa delal isto kot tale. No ja ok.. zgleda da tle ni visje skrivnosti.. je preprosto baterija crknila se zraven :)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

dukenukem ::

a pa maš pravilno priklopljeno plato na ohišje;) poglej manual od plate ,ali je plata atx

Pšenični ::

Probej spremenit nastavitve v biosu.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819281 (6717) specing
»

Računalnik potrebuje 5-10 min za zagon

Oddelek: Strojna oprema
252575 (2067) kratos
»

PC se restarta ob vklopu - baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181533 (1389) Pyr0Beast
»

Kako ponovno kalibrirati baterijo IBM notesnika?

Oddelek: Strojna oprema
113364 (3071) Pyr0Beast
»

Comp -- Noče se zbudit :((

Oddelek: Pomoč in nasveti
141060 (894) T0RN4D0

Več podobnih tem