» »

Sesalnik roomba?

Sesalnik roomba?

billgates ::

mene zanima če ima kdo izkušnje s tem sesalnikom starša sta ga naročila tistega pri GA. A čisti dobro, itd...

K0K0 ::

A to je tole ?

gruntfürmich ::

če je baterijski že ne bo nič od njega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Calligula ::

Solidna zadeva. Jaz sem bil ze s tistim za 16.000 SIT iz Neckermanna zadovoljen dokler ga nisem unicil.
Skratka to so cist spodobne zadeve. Mocno zmanjsa potrebo po obicajnem sesanju, ki pa bo obcasno le potrebno.

Upam, da sta narocila tanovejsi model, ki je imel kar nekaj izboljsav glede na prejsnjega.

billgates ::

KOKO:Da, to je to.

billgates ::

Na reviewih sem videl, da baterija drži samo eno leto, stane pa pa okoli 50-60 evrov. Drži?

Azrael ::

>Na reviewih sem videl, da baterija drži samo eno leto, stane pa pa okoli 50-60 evrov.

Kakšen akumulator ima ta zadeva? Litijev?

Potem čisto možno, tokovne obremenitve pri taki zadevi niso majhne, tega pa ti akumulatorji ne prenašajo dobro in jih hitro pobere.

Če je kakšna druga izvedba, svinčev, Ni-Mh, bi lahko ceneje prišel skozi z malo svojega dela in bi vgradil neoriginalni akumulator, ko gre originalni po gobe. Vsaj za svinčeve akumulatorje v UPS velja originalni je 2x dražji od generičnega, izdelabna pa sta bila v isti fabriki na Kitajskem in razlik razen v napisu ni.

Skratka imaš kaj več podatkov o akumulatorju?

Drugače pa mi zadeva deluje bolj kot zanimiva tehnična igrača, kot kaj drugega. Bojim se, da se ga boste hitro naveličali in bo obležal v omari.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

billgates ::

Tukaj je ta baterija. Vsaj zdi se mi, da je. Da ni samo polnilec.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Roomba Hacking - Repair a dead battery

Ni problema zadeva ima Ni-Mh akumulatorje:)) .

Torej za dolgo življensko dobo tega akumulatorja moraš delati polne cikle. To pomeni, ko je akumulator napolnjen, ga naslednjič polniš šele ko je prazen, nič prej, čeprav je v navodilih zelo verjetno napisano drugače. Ampak firmi je v interesu, da ti vsako leto pradajo nov akumulator.

Koliko časa bo akumulator zdržal pri polnih ciklih težko rečem, v načelu bi moral zdržati 500 do 1000 ciklov, je pa precej odvisno od (ne)kvalitete akumulatorja in polnilca. Če je oboje kvalitetno, te cifre ne bodo problem, če pa je vsaj ena od obeh sestavin so krš pa akumulator ne bo trajal dolgo.

Kakorkoli že, ko bo akumulator mrknil, greš v HTE ali kakšno podobno trgovino in vprašaš koliko stane 12 novih celic. Verjetno bo z spajkalnikom in spajko vred stalo precej manj kot nov originalni akumulator.




]
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

billgates ::

Hvala vam za vse nasvete in pomoč vendar sta starša roombo odpovedala tak da...bo pa mogoče komu drugemu tudi pomagalo.

jype ::

Jaz jo mam in je fajn igrača, ampak kot sesalec je zgolj povprečna (ali pa še to ne).

Ima pa prima interface in se z njim da marsikaj sprogramirat.

petrusko ::

Si sposodim temo, da ne smetim.

A ima kdo roombo iz USA? Sam sem jo namreč nabavil od tam, nisem pa 100% ali potrebujem "EU napajalnik" (stane >30 EUR) ali pa samo adapter:
http://www.ebax.si/app/trg/product_info... - Cena je 10x nižja!

Na adapterju piše sledeče:
INPUT: 120VAC 60 Hz 0.68A
INPUT POWER: 33W

Hvala za odgovore!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

fosil ::

Mislim da bo kar treba kupit pretvornik napetosti.
Kaj takega
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Maximus ::

Kaj pa sedaj po teh letih, ima kdo novejšo roombo? Ali je kaj izboljšav glede na pretekle verzije? Do katere mere lahko nadomesti klasični sesalec na parketu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti poceni NiMH 14.4V 2000mAh baterijo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91825 (1448) Heavy
»

alpha tools (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5828472 (19432) Aar2rk
»

MAGLITE - dodatna oprema

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258914 (6611) Pyr0Beast
»

akumulatorji in polnilci

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
93114 (2768) TilenS
»

Polnjenje NOKIA telefonov in dodatkov ... KAksen polnilec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81760 (1624) Boeing

Več podobnih tem