» »

Sesutje

Sesutje

Yurko ::

Zijo!

Rabu bui eno pomoč. Namreč že cca. 3X v zadnje pol leta se mi je zgodilo, da z računalnikom normalno delam, ga ugasnem, ko pa ga naslednje jutro prižgem, mi windowsi ne najdejo več software datoteke (Winnt\system\config\software). Vse kar lahko naredim je ponovno nalaganje windowsov. Naj omenim, da se mi je to zgodilo tako pod W2k kot WXP.
V čemu je problem oz. kako ga rešit brez ponovnega nalaganja sistema?
V repair (command) ne morem ne brisat ne kopirat ipd na sistemskem disku, pa čeprav se prijavim kot administrator.

Yurko

CaqKa ::

fajn če sistem pregledaš na viruse, pa če imaš kakšen norton utilities instaliran. meni se sicer to še ni zgodilo je pa res da imam ntfs, ki bi naj bil zanesljivejši glede takih stvari.
seveda pa lahko mlatim tudi v temo
če ti dela safe mode probaj kakšen system restore. na w2k probaj last good known configuration...
dosti je možnosti reševanja sistema, za xpje imaš tudi recovery console
pa kakšen scandisc spusti skozi

Yurko ::

Antivirus skoz prižgan, NTFS mam, Last known ... ne dela, s system reecovery console ne morem nič brisat, premikat v Winnt direktoriju, pa se prijavim kot admin.

Mogoče še kakšna rešitev?

DanKick ::

Kaj pa sama fizična poškodba diska?
Ne vem, preveri tudi to (samo površino diska).

ssokec ::

Vzrok je to da kdaj pa kdaj arčunalnik (WINXP) ugasnejo disk preden se vse zapiše v registry in takrat se poškodije ta fajl.Men se je to že zgodilo ene 4 krat.Zdej mam samo en disk v kišti in novega upam da se ne bo sesulo...
Edina delna rešitev,če že pride do tega je
da zamenjaš datoteko system z datoteko v c:\windows\recovery\system,kjer je delen backup te datoteke,mogoče pa boš moral tudi zamenjati file SOFTWARE ki je tudi backup v tem direktoriju.
Rešitev je delna zato ker boš moral nanovo instalirat nekatere programe..Ali pa preden ugasneš računalnik..ga restartaj in ga ugasni ko nalaga spet BIOS...eno foro bom sprobal je pa ta da bom si skopiral datoteki system in software iz C:\windows\system\config32\ in jih nazaj skopiral ko (če) se bo spet seulo tako bi "najbrž" shranil nastavitve registrya.Če kdo ve boljšo rešitev naj se nas usmili..

CaqKa ::

če je res fora v hitrosti diska potem vem da je pred časom ms izdal popravek... poglejta na windowsupdate


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot xp-jev se ustavi po nekaj zacetnih korakih zagona

Oddelek: Pomoč in nasveti
61219 (1109) enota13
»

Kako obdržati linke do aplikacij, register in ostalo, ko reinštaliraš WinXP???

Oddelek: Operacijski sistemi
131533 (1281) Lith
»

Problem pri zagonu programov

Oddelek: Pomoč in nasveti
221469 (1182) ToniT
»

Novi (2.41) driverji za NF2 zrusili sistem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
321718 (1355) kuglvinkl
»

w2k boot - blue screen

Oddelek: Operacijski sistemi
81563 (1467) matevzm

Več podobnih tem