» »

divx v dvd

divx v dvd

sthep ::

Zdravo, stvar je sledeča. Doma imam le dvd player zato me zanima kako bi divx/xvid in podobne posnetke pretvoril v dvd format.
Mislim, da bi rabil nek konverter samo ne vem kateri?

StratOS ::

Lol, use gOOgle :D

Mislim, kaj takega :
sthep
Mislim, da bi rabil nek konverter samo ne vem kateri?


Pa ga najdi, programov je malo morje, tu so še posebni DVD authoring programi ipd ...
Konverterji spremenijo samo v "DVD format", vsak DVD ima pa še posebne "funkcije" in "dodatke".

Tudi to najdeš na spletu, vse je tam, le najti je treba ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

sthep ::

"Mislim, kaj takega :
sthep

Mislim, da bi rabil nek konverter samo ne vem kateri?"

Ne vem kaj je narobe če lepo vprašaš. Nismo vsi strokovnjaki na tem področju. Samo očitno je lažje pametovat, kot pa konketno neki predlagat.

dzinks63 ::

:)) ConvertXtoDVD : naredi ti popoln DVD, pa še podnapise ti originalno zraven prištima.
Dela preverjeno in odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

StratOS ::

Z odgovorom nisem mislil nič pametovati.
Vsi bi hoteli imeti odgovor kar serviran na srebrnem pladnju, če veš o obstoju konverterjev jih potem najdi, za to so iskalniki.


Sam si napisal da ne veš katerega, govoriš o konverterju, dobil si moj odgovor v celoti.
Tudi na slo-techu je par tem o tem. Le najti moraš.

Pripisal sem ti tudi par ključnih in pomembnih besed pri iskanju k temu, če mene vprašaš oz. hočeš napotek :

TMPGEnc DVD Author 3 with DivX Authoring
DVD-lab PRO 2
ipd ...

Torej ti potrebuješ le konverterje brez DVD authoringa ?
Jaz sem ti sedaj čisto specificiral moj izbor, seveda gre za DVD authoring ( menuji, podnapisi, multi avdio prevodi, izbor scen, ... )

"Konverterjev" imaš na netu še več, same konverterje oz. kodirnike v MPEG-2 standard.
Malce več informacij : http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video#Resolution
Ker surovih konverterjev ne uporabljam, ker standard DVD prinaša veliko več funkcij in dodatkov, povrh pa skoraj vsak konverter konvertira oz. enkodira v MPEG 2 standard, ki ga DVD predvajalci lahko predvajajo tudi brez DVD Video standarda oz. formata, ki prinašajo ostale "dodatke".
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

kiFni ::

Jaz pa mislim da bi blo mogoče boljše če bi si kupil kak poceni cca 50€ DivXviD player Prišparal boš veliko časa in sivih las. Pomožnosti z USB vtičem, da ti ne bo treba pečt novih CD/DVDjev.

sthep ::

@Džinks - Stvar deluje tko kot je treba, res dobr program.

@StratOs - Morda sva se narobe razumela, vem da je na googlu tega kolker hočeš, samo je 90% tega neuporabnega (če ne veš točno kaj rabiš). Rabil sm samo nek preprost univezalen programček. Vseen tud tebi hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD-video in ostali formati

Oddelek: Zvok in slika
102137 (1961) fulgur
»

DVD authoring?

Oddelek: Zvok in slika
51029 (952) ranulokniv
»

več mini dvd na en velik dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
252701 (2321) Dusan_HD
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375332 (4160) m1h4
»

Video konverterji

Oddelek: Zvok in slika
131888 (1751) marS

Več podobnih tem