» »

Spodletelo fleshanje biosa

Spodletelo fleshanje biosa

Ernaldinjo ::

Oj.

Imam mamo plato Abit AB9 Pro, še v garanciji. Pred časom se mi je pojavil problem, ker se mi pri resetu ali hladnem zagonu bios ni hotel naložit in zagnat OS-a. Vrnal mi je post codo C1. Ker mi je blo dost tega, da sem porabu 5min da sem lahko zagnal računalnik (po kakih 10 resetih mu je uspelo zagnat bios), sem se odloču flashat iz verzije 17 na 19.
Ampak, glej ga zlomka. Med fleshanjem biosa zmanjka štroma! Rezultat je da mi računalnik ne preide preko C1 post kode, kar je v bistvu isto kot prej, samo da sedaj niti 20X reset ne pomaga. Verjetno je bios pokvarjen. Preizkusil sem vse standardne fore glede CMOS-a, pa ni pomagalo.

C1 post koda: detect memory 1. auto detect RAM size type and ECC 2. auto detect of L2 cache

Potrebno flešat bios, samo to ni več možno s tem računalnikom. Zanima pa me kako rešiti to težavo, in kaj je bilo narobe s sistemom pred fleshanjem.
Je še možno fleshat bios al rabim serviserja? Se da bios čip na novo prepisat na kak drug način? Bi lahko to težavo uveljavil pod garancijo?
Če komu kaj pomaga, bios čip je Phoenix bios, D888 bios, sam program pa je od AWARD-a, mislim da.

Comp: e6400 na AB9 Pro z 1G OCZ pc6400 pa winfast 7600GT

Hvala!

add moderator: BIOS (Basic Input Output System) in ne BIOSI!!!!! tako kot velja, da niso LINUXI ampak LINUX!
  • spremenil: gkovac ()

Azrael ::

Zelo, zelo slabo.

Uspelo ti je narediti eno najslabših možnih potez. Če plošča nima nekaj v stilu Dual BIOS je sedaj rešitev samo hot swap chipa, v katerem je BIOS zapis, če seveda zadeva ni prilotana na ploščo, več.

Obstaja pa tudi ogromna možnost, da je bilo še nekaj drugega narobe (preveč navito, def plošča ali slab napajalnik), ko je bil vklop tako nezanesljiv.

In še to: BIOS se piše v ednini.
Nekoč je bil Slo-tech.

Ernaldinjo ::

oj

Sistem ni bil preveč navit, mel sem samo fsb na 300Mhz, nekaj časa, kar je softičarsko navijanje, glede na to da je po defaultu 266.
Za napajalnik sem skoraj siguren da ni (LG550W), sumim na plato al pa ram, ram zarad tega ker je bil problem identičen če sem poizkusil zagnat comp brez rama.
Bios rom ni prilotan, vsaj tu mam srečo.

Med nesrečnežem in idiotom je velika razlika! Sam se štejem med nesrečneže, saj izpada elektrike nisem mogel predvidet.;)

Azrael ::

Pri našem elektru ni vprašanje ali bo zmanjkalo elektrike, vprašanje je samo kdaj. Zato pa imamo UPS.

Če si imel probleme že prej, poskusiš z garancijo (škoda, ker nisi tega storil že kar na začetku) . Mogoče uspe, če ne berejo tega foruma in ne boš preveč zgovoren.
Nekoč je bil Slo-tech.

Ernaldinjo ::

oj

Oni recept deluje. Hvala! Bios se da na novo naložit.

Raje prej vprašam, kot pa da pridem bos na servis.

Hvala še enkrat!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zbrisan bios

Oddelek: Strojna oprema
314234 (3498) NoriDare
»

Zanimiv problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
182327 (1816) chrush
»

Rabim nasvet štromarjev - težave z BIOS čipom

Oddelek: Strojna oprema
111377 (1162) Alec999
»

popravilo neuspešno posodobljenega bios-a NUJNO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
253043 (2336) Dragi
»

Flashanje biosa?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171624 (1382) Dacio

Več podobnih tem