» »

Katero VIDEO KAMERO????

Katero VIDEO KAMERO????

blacky1 ::

Pozdravljeni!

Prosim za kakršni koli nasvet glede kamere na mini DV.

Rad bi si kupil kamero za hobi oz da bi kdaj pa kdaj posnel kakšen sinov nastop v šoli.
Cenovni razred bi bil tu nekje 300€. Zanima na kaj naj bom pozoren pri nakupu. Nekje sem zasledil da je pisalo da je pomembna velikost nekega čipa ki zajema svetlobo.

No jaz sem gledal tele kamere:
http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=4...
http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=B...
http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=B...
http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=7...

Če pa ima kdo kakšno drugo ali bolšo kvaliteto za kakih 10-20€ več pa tud velja.

Hvala že vnaprej!!!!

StratOS ::

Velikost čipa ni tako pomembna, pomembna je ločljivost in zmogljivost le tega na svetlobo, kakovost leč ipd.
Pomembni so tudi vhodi/izhodi kamere, kako zajema in na kakšen način shranjuje.
Poleg tega je pomembna še optični zoom (čim večji), občutljivost na svetlobo in nočno snemanje, stabilizacija ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

zk_eu ::

Sej bistvo ti je tak povedo StratOS, sam tulk, kupo sem si že kar dosk kamer, in vse so ble SONY, ker se mi zdi da je res mojster na tem tem področju
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

blacky1 ::

Hvala obema.

Kateri objektiv bi pa priporočala?
Opažam da imajo različne objektive.

Recimo:
To je sam primer.

Sony - Objektiv : CZ Vario-Tessar(Filter Diameter: 25mm) ima pa samo 20X optični
Objektiv : Carl Zeiss Vario-Tessar(Filter Diameter: 30mm)



Vse kamere majo nekaj drugače in nevem kateri objektiv je najbolši.

Mi lahko še kdo pri tem malo pomaga.

IGOR989 ::

Jaz trenutno kopujem kamero HD, in bo seveda Sony ker je pa extra kvaliteta na področju video ehnologije ne samo kamer, frima ve kaj dela, pri kamerah ji mogoče sledi canon in panasonoc, vendar sta oba veliko dražja za isto ponujeno.

Moja kamera:

http://www.sony.si/view/ShowProduct.act...

Cena pri nas je 3900€, jaz po jo bom raje naročil iz anglije za 2500€, tako da lahko tudi vi pogledate na nemški, avstrijski, angleški ebay, tako pa maste na začetni strani na dnu vse države ki imajo ebay, mal poglejte, pa boste dobili verjetno veliko vec za 300€ kot pri nas, pa vse so večinoma nove.

StratOS ::

Nebi glih soglašal o enaki kvaliteti in cenejši izbiri sony kamer, kajti v veliko primerih Canon prav zaradi končnega izpada ne glede specifikacij ipd ... ( govorim iz izkušenj ) presega sony, vsaj tiste ki imajo podobne konfiguracije !

Specifikacije v dejanskem okolju zelo varirajo.
Vsak ima seveda svoje mnenje, preglej pa kakšne HD kamere - XH ali XL serije.

Čeprav verjamem, da je ne glede na kamero/fotoaparat uporabnik v večini primerov tisti, ki v večini primerov z zadovoljivim znanjem foto/video samo pri zajemu slik/videa naredi tisto kar dobeni programi za obdelavo ne morejo narediti, da ne govorimo o času porebnem za dodatno obdelavo ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

IGOR989 ::

Jah valda da poznam XH pa XL, sam sm že od mejhnga navajen na SONY, mislm men je FX1 velik bl praktična kukr XH A1, mislm po zunanjosti pa to. To maš pa čist prov če človk ne zna kamere držat u rok pa kej kuristnga nardit je čist usen če mu dam eno za 200€ al pa za 4000€. Mislm sm razmišlu med XH A1 pa med FX, sm že prej omenu duma mamo skor use od SONYja, tko da zato prisegam nanga, sam v kvaliteti sta pa dost podobna CANON pa SONY. Sm ta tedn biu v SONY shopu pa sm prudajalca prosu ce mi lahko pokaze kksn posnetek ce ga ma pa mi je dou HD posnetek na 127cm velk LCD TV in sm mislu da mi bojo uči vn skučile k take čistoče pa takih resničnih barv v ne najbolših pogojih nism prčakvou in to od kamere navadne za 1500€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IGOR989 ()

StratOS ::

Hja tehnologija in cene gredo naprej, le še avtomatske kamere treba izmislit, pa bo :)
Še vedno pa je večina v rokah mojstrov oziroma lastnikov le-teh.
Naj vsak pač uporablja tisto, za katerega misli in ve, da mu je trenutno najbolj ugodno.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet pri nakupu sprejemnika

Oddelek: Zvok in slika
141747 (1489) aaads
»

Kateri prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
141378 (1122) prognoob
»

Kateri MP3 player - Creative Zen ali pa SANSA CLIP

Oddelek: Kaj kupiti
111627 (1536) m0f0x
»

Katerega od 4ih prenosnikov kupit???

Oddelek: Kaj kupiti
272397 (1926) klinker
»

Avto Akustika Hyundai Atos

Oddelek: Loža
112016 (1680) Lincolin

Več podobnih tem