» »

vzrok za error

vzrok za error

iztok4 ::

živjo,
pred cca. 2 tedni sem nabavil nov računalnik, AMD x2 5600, 1024ram-a, geforce 7600gt, sistem XP pro sp2,...
problem je v tem, da se mi skoraj vsak dan zgodi tole:



kaj naj bi bil vzrok tega? disk in ram sem testiral z nekim programom, ki pa ni odkril napak, jaz sumim software (driver za grafično ni, ker sem sprobal dva različna in je bil error na obeh), programe imame enak kot na prejšnjem compu, kjer pa ni bilo te napake...
a je mogoče že kdo imel tak problem in ga je potem rešil?

hvala za odgovor

Azrael ::

>disk in ram sem testiral z nekim programom, ki pa ni odkril napak,

Kateri program?

Namreč za disk je edino relevanten diagnostični program proizvajalca diska, za RAM pa Memtest ali nekaj v tem smislu. Programi, ki delajo v Windows okolju niso vredni piškavega oreha, saj ne morejo pretestirati vsega RAMa.

Drugače pa je za to napako največkrat vzrok delno defekten RAM.
Nekoč je bil Slo-tech.

iztok4 ::

nevem točno za kateri program je šlo (pozabil sem ime, ker sem cd vrnil), vendar je neka "profesionalna" zadeva, ki mi jo je posodil kolega ki servisira računalnike, zažene se iz dos-a (first boot) preden pride v win-se
tudi ta kolega je najprej mislil, da ram ali disk ni v redu

bluefish ::

diwan.sys se navezuje na WAN Miniport Driver. Poglej v Device Manager, če obstaja njegov vnos.

iztok4 ::

@ blueFish: V device managerju vnosa WAN Miniport Driver ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iztok4 ()

amigo_no1 ::

POtem se lahko skriva v "Non-plug and play devices".

iztok4 ::

Moj prtsc Device Managerja:



V nobeni mapi nisem našel Wan Miniport Driver. A bi moral biti v kateri drugi mapi, ker "Non-plug and play devices" pri meni ni?

vseeno hvala za odgovore

bluefish ::

hm, ne vem. Poskusi še z googlom - vanj vpiši diwan.sys ali diwan.sys bluescreen, BSOD,... in poglej ali je na tujih forumih kdo dobil odgovor na problem.

iztok4 ::

Hvala za napotke, bom probal kaj na netu najti.
lp

Meizu ::

bemti, jst mam isti problem:D Ravno prav, da sm našel to, bom zdj poskušal popravit. Hvala fantje, za zame nepričakovano najdbo te teme:D

enxtip ::

meni se je tudi to zgodilo, sumil sem operacijski sistem, oziroma da je vrjetno kaksna napaka pri sistemu ali nalaganju. Delalo mi je samo če sem sel pod recovery mode, pri safe mode mi je tudi to javlo. Potem sem pa windowse obnovil brez formatiranja, samo zamenjal oziroma instaliral s cd-ja. Pa je delalo, oziroma še dela.

Meizu ::

Pr meni je pa tko: Jst sm kupu v osnovi komp s 512mb rama. Vse je delalo bp. Potem sem začutil potrebo po dodajanju rama. Zato sm kupu še 2x512mb rama. Od takrat se mi to dogaja. Poskusu sm tudi namestit ponovno sistem, ampak je še vedno isto. Sedaj niti ni tko pogosto, včasih je pa blo... To sploh ne razumem. Odkar se mi dogaja ta problem, sem ponovno namestil windowse vsaj enih 35-krat pa še vedno ni nič boljše...8-O

Ko se tako zgodi, pa res ne morš krivit nič drugega kot hardware...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

New build Windows 7 javi napako pri inštalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
454265 (3648) Mare3
»

atikmpag.sys BSoD

Oddelek: Pomoč in nasveti
162991 (2739) zupanman
»

NetBIOS over TCPIP

Oddelek: Omrežja in internet
151799 (1549) Chessman
»

Problemi zaradi Daemon Tool.

Oddelek: Pomoč in nasveti
112381 (2123) Utk
»

Plavi zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
72181 (1982) Border

Več podobnih tem