» »

Upgrade procesorja - problemi z hardverom

Upgrade procesorja - problemi z hardverom

Goldee ::

Prosim za pomoč!

Nedavno sem nadgradil iz enojedrnega v dvojedrni sistem (AMD based, X2). Reinstaliral sem Windowse, saj le-ti niso več delovali pravilno (to sem tudi pričakoval). Po ponovni instalaciji so se pojavili problemi s strojno opremo - namreč ne morem več instalirati zvočne kartice (integrirana HD1988), ter mrežne kartice (ravnotako integrirana Realtekova). Šel sem ročno dodajati strojno opremo (add hardware v nadzorni plošči). Mrežno kartico mi je nekako uspelo instalirati, vendar pa device manager javlja - device could not start. Ko ponovno zaženem računalnik je situacija ista. Ko želim instalirati zvočno mi sistem javlja, da zvočna kartica sploh ni prisotna v sistemu, vendar je v BIOSu enablana.

Kaj naj storim? Poskusil sem ponovno instalirati Windowse, pa je situacija enaka. Je mogoče kriv ne-updatan BIOS? Kaj povzroča spore med strojno opremo?

Gre pa za ploščo Asus M2N-e in procesor X2 4400+ AM2 + 2x512MB DDR2 rama. Zvočna in mrežna kartica sta, kot že omenjeno, integrirani na plošči.

Pred upgrade-om sistema je računalnik deloval brez napak, nobenih hardware-related problemov.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tronote m85 zvok

Oddelek: Zvok in slika
278029 (2218) simongrega
»

Težave z USB 2.0 porti pod Windows XP SP3 (Asrock „mamaplata“)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71280 (1201) Barbarpapa2
»

"Brez avdio naprave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
325769 (4088) gasos
»

Težave z namestitvijo Windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
131057 (891) para!
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341302 (1065) plizzzzzz

Več podobnih tem