» »

K9N Neo ne pride v post

K9N Neo ne pride v post

matjash ::

Pred enim tednom sem sestavil sistem:

am2 x2 3800+
na matični plošči k9n neo,
2gb ddr2 800 (patriot).

Testiral sem vse komponente in jih izključil eno po eno. Mislil sem da je matična fuč in jo poslal nazaj. Prejel novo in isto računalnik se zažene in ne pride do posta. Na interetu sem našel par strani kjer imajo podobne probleme z podobnimi msi-jevimi matičnimi (k9n nforce550) in so ugotovili da je kriv ram (nekompatibilnost oziroma površnost izdelave - zaženejo se samo rami s trasom 15) zanima me če ima kdo tukaj to matično in če ve kateri ram bi bil kompatibilen z njo ker drugače bom spet poslal matično nazaj in zahteval menjavo izdelka.
... bolje pozno kot nikoli.
  • spremenil: matjash ()

roli ::

Hmm jaz imam to matično in imam v njem 1 GB 667 Mhz Patriot DDR2 RAMa.Deluje pa mi dobro.Res pa je, da sem imel na začetku tak prolem vendar sem ugotovil, da ni bila kriva matična ampak grafična, ki je imela zanič VGA priključek.Seveda pa je matična enkrat zapiskala kar pomeni, da je vse OK.

Tako, da ne vem kaj bi bilo dobro vendar meni ta RAM deluje.
http://www.r00li.com

xabre ::

Pol rajši ram zamenjaj, če se ne razume s plato.

OChack ::

probi samo z 1 palcko rama, pr men je biv en modul patriota defekten, tko da vn dj pa enga probi na vse slote in potem se drugega
Int€l inside, IDIOT Outside

matjash ::

Sem poskušal vse možne kombinacije rama pa ni šlo. Drugega nisem imel. Sem zasledil eno temo kjer je en napisal da s k9n serijo ob prižganemu računalniku počaka približno 5 minut potem stisne tipko reset in se mu prikaže slika in post. Sem naredil isto z eno palčko rama in je uspelo. Potem sem naložil sistem nadgradil bios vstavil še drugo palčko rama in zaenkrat dela v redu tudi v dual channelu.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398620 (8067) Pšenični
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354880 (3008) Riff
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403255 (1967) Nesta
»

Pentium 4 "P4S800"

Oddelek: Strojna oprema
402458 (1951) XrobertoX
»

AM2 matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
101502 (1334) asus

Več podobnih tem