» »

Pentium 4 "P4S800"

Pentium 4 "P4S800"

XrobertoX ::

Zdaj tko je,jaz bi sicer rabil en procesor pa se mi tudi sanja ne kje ga dobiti in ali mi ga lako,seveda če ga kdo ima ponudi in sicer trenuno imam procesor 3.0GHz na Socket mislim da na 478 rabil bi pa močnejšega ker nimam denrja za kaj novejšega in si niti privošiti ta trenutek ne morem bi mi pa zelo prav prišel saj je ravno moja matiča tukaj šibka točka pa AGP in te zadeve pa vendar najnujneše ta trenutek je da rabim procesor močnejši vsaj 3.2 ali 3.4 ali pa kok se da dobit imamgrafično Spphire HD 3850 AGP 512 MB in zaradi grafične tudi že eno leto star napajalnik LC Power 850w in sem z njim več kot le zadovoljen.

No imam pa igro Call of Duty Modern Warfare2 (baje da je to COD6)in mi sicer zalaufa sam se zeloooooo počasi premika ker sproti slika zamrzuje imam pa gor samo tole 9-11_agp-hotfix_vista_win7_32_dd_ccc ker imam gor tudi Windows 7 naložen, aha ja pa 3 GB rama mislim da je ta navadni ker pa ima samo tri reže je lahko samo 3 giga 400 mislim da ,ne vem na pamet vseh oznak. Direct X mi pa zazna 11 in ni tam nobenih težav je vse OK

Kaka rešitev? kaj drugega ne pride v poštev saj bi tudi jaz najraje nov računalnik vzel in če bi imel denar bi dal tud 5000 Evrov zanj pa ŽAL ne gre zato se obračam na vas vsaj glede procesorja.
Robi

mtosev ::

menjaj plato in CPU pa bo se najboljse.

http://www.mimovrste.com/artikel/238004...
in
http://www.mimovrste.com/artikel/242002...

bos rabil eno palcko rama tad ven ampak ce kupis ta cpu in plato bos videl veliki boost v performancu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

XrobertoX ::

Je pa verjetno edino ta Asrockova plata taka v bistvu vsestranska ane ker sem že pred časom malo gledal kaj pa te cene kaj so kaj padle v primerjavi z lanskim letom ker se ne spomnim sploh.
Kaj pa ram a ni treba potem še rame kupiti za to plato najbrž tile ne bodo pasali kajne.
Robi

Zgodovina sprememb…

XrobertoX ::

Kaj pa hladilnik in ali mora biti ta procesor ali kak močneši je lahko tudi ali nima smisla?
Robi

mtosev ::

vec kot ta CPU ne rabis. drugace je ta najbolj poceni procesor katerega maticna podpira.

Ram ne rabis kupit. ima 2 slota za DDR1. edino eno palcko rama ne bos mel kje dat.
ima pa tudi 2 DDR2 slota. not lahko das DDR1 al DDR2.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XrobertoX ::

Aha no samo vprašam verjetno je to največ kar ta matična podpira kolikor sem razumel ali pa verjetno kaj več nima smisla? Aja a je kak hladilnik priložen kaj veš o tem? ker ponekod vidim da piše da je pri nekaterih priložen ali je čist odvisno kje kupiš al kak?
PS: Oprosti ker tolk sprašujem :D
Robi

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

prilozen je standardni intel hladilnik


ta cpu je se prevec dober za ta konfig. maticna podpira se mocnejse cpuje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XrobertoX ::

Aha ok super si hvala za informacije. Se bom malo razgledal in odločil,res je kae najbolje zamenjati je pa varijanta tudi za naprej za kako silo če imaš kak sata disk ali PCI-e grafo in recimo ddr2 ram in je spet za nekaj časa dovolj dober. Čeprav že kar zaostajam ker so zunaj že pravi orjaki v primerjavi s tem kajne?

Mislim da bi moral biti tale hladilnik dovolj dober ne?
Aja ko bi vedel bi vse v enem postu vprašal,recimo kaj pa termalna pasta misliš da je priložena, vsaj nekaj da se da to skupaj ali ni nič?

PS: še enkrat hvala.
Robi

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

ta je dovolj dober ce ne navijas. drugace ta plata tak in tak ni za navijanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XrobertoX ::

Term. pasta je zraven?
Ok hvala bom malo pregledal stvari.
LP
Robi

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

paste ni zdraven, ker ni potrebna. na dnu ventilatorja je thermal pad. nekaj podobnega pasti. se ne dotikat dna ventilatorja. se samo razporedi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XrobertoX ::

Ok hvala,čaw
Robi

XrobertoX ::

Hmm, no sedaj se zopet oglašam ker imam en velik problem imam sicer sedaj drugo matično ker prva nova ni delovala ta pa je sedaj v redu,vendar sem moral dati staro grafo not 9600Pro pa še ta mi dela samo prek VGA prigljučka tko da monitorja nikakor na nobeni grafi ne morem gledati prek DVI priključka nekak mi dela moja boljša grafa samo na P4 S800 matični na tej drugi boljši torej "Sapphire HD3850 512MB GDDR3" se mi pa na ekranu noče nič pojaviti pa je vse v redu ne vem zakaj in kje je finta. Po moje bi ta grafična v VGA vodilu najbrž morala delovati,kajne?
Morda kaka ideja???
Robi

hudychk ::

Imaš priklopljeno dodatno napajanje na grafični kartici (morda butasto vprašanje)? Morda nova plata ne da dovolj moči skozi AGP režo (v to sicer dvomim, je pa možno). Kakšen imaš zdaj napajalnik in kakšen procesor in plato? Kakšno imaš celotno konfiguracijo računalnika? Glede napajalnika greš lahko sem: http://www.extreme.outervision.com/inde... in preveriš, če je napajalnik dovolj močen za tvoj sistem (na tej strani kar prekleto dobro oceni, men je sfalil samo za 10W).
The Devil himself!

XrobertoX ::

Ja napajalnik je Arkangel LC Power 850w je dober vsestranski in ja napajanje je priklopljeno mislim da je povsod nekje 12,06V sem izmeril na priklopu na grafi.

Plata je AsRock 4CoreDual-SATA2 R2.0
Procesor je pa IntelCore 2 Duo E7500 oboje je novo v bistvu že cel PC sedaj razen grafe ki je stara komaj eno leto in mi jo je zeloo škoda.

PS:nobene slike mi ne da na monitorju s to grafo ta starejšapa dela.
Robi

XrobertoX ::

Živijo kaj ni nobenega ki bi mi znal pomagati?
Nadgradil sem tudi biose z AsRockove strani na 2.20 moram pa reči da drugače plata zelo lepo dela sam problem imam ker imam zdaj slabo grafo radeon9600 notri zunaj pa zrak meša moja Sapphire HD3850 AGP 512MB mislim da podpira tudi HDCP naj bi.Kaj laho sploh storim da mi bo na tej plati zaznalo mojo boljšo grafo,ker na prejšnji dobri stari plati super deluje.Prosim kaka ideja????:(
Robi

XrobertoX ::

???

Če je treba drugo potempa katero bi bilo najprimerneje kupiti,seveda pa bi rad najprej poskusil to uporabiti ker jo je res škoda.
Robi

solatko ::

Zgleda tako, kot da z RAM-i ni vse v redu. Poizkusi s CPU, hd 3850 in enim RAM-om, vse ostalo izklopi. Poročaj.

hudychk ::

Sam je zanimivo, da mu z R9600 dela, R3850 pa ne. Js prav dvomim, da bi bil kriv RAM, če mu trenutno dela OK. Zelo čudno... Morda je pa na plati z AGP portom kaj narobe... trenutno mi žal 0 ne pade na misel.
The Devil himself!

solatko ::

hudychk - iz prakse - velikokrat močnejša grafična, sesuje malo slabši RAM, včasih pomaga, da jih samo zamenjaš med seboj, večinoma, pa je potrebno tistega, ki šteka, zamenjat z novim. Ta isti ram potem na drugem računalniku po navadi dela b.p.

hudychk ::

Čist možno...
The Devil himself!

XrobertoX ::

Tole je resčudno sam vse dela v redu z radonom 9600 HD3850 pa sploh na monitorju nič ne pokaže ga ne zazna rami so patriot skoraj novi bom poskusil samo zelo dvomim da bo zaznalo, kaj pa glede kompatibilnosti? bios sem tudi nadgradil na 2.20 verzijo. Plata je p nova.
Robi

hudychk ::

Težko karkol rečt, mogoče je za sprobat obe grafi na kšnmu drugmu računalniku.
The Devil himself!

solatko ::

Močnejša grafična ti ram-e bolj na hitro obremeni s podatki, zato lahko kak malo slabši ram zamrzne. Poglej podatke o količini podatkov, ki jih na s daje ena in druga grafična preko vodila. Vsi podatki gredo najprej v RAM, potem pa naprej. Vzemi ven vse ram-e (obvezno izklopi vse priključke na plošči, ko se boš igral z ram-i). Potem poizkušaj enega za drugim (samo po en ram v različna ležišča), da stestiraš direktno na grafiko, obnašanje posamičnih ram-ov. Če z nobenim ne boš dobil slike, poizkusi grafiko še v drugem računalniku.

XrobertoX ::

Ja ta grafa HD3850 dela na prejšnji plati ki sem jo imel samje pa procesorbil malo prešvoh
Robi

solatko ::

Potem lepo stestiraj računalnik, po postopku, ki je opisan že kar v nekaj temah o nedelovanju računalnika. Najprej pa preveri vse kable in povezave.

XrobertoX ::

Bom upam d čimprej, se še oglasim, glede kompatibilnost pa to bi morala delovati kajne?
Robi

solatko ::

Glede kompatabilnosti, glede na podatke (poglej na strani osnovne plošče, kako je z RAM-i), bi moralo delovat b.p.

XrobertoX ::

Nekaj sem gledal pa mi ni čist jasno ali bi moralo delati ali ne,a je tud od ramov kaj tam? bom pogledal če bom kaj našel, aja misliš za grafo to ane?
Robi

hudychk ::

Poglej mal kakšno napetost RAMa ti plata dovoljuje, pa poglej kakšen imaš RAM, kakšne so hitrosti, morda obstaja tudi kakšna tabela RAMov, ki delujejo preizkušeno s plato, pa poglej če so tvoji vmes.
The Devil himself!

XrobertoX ::

Za rame vem da so tile skoz notri Patriot PSD 1G400 "1GB PC3200 CL3"
Robi

hudychk ::

To bi skoraj 100% moralo delat. Tud sam imam Patriote pa dela brez problemov na Intelovi plati.
The Devil himself!

XrobertoX ::

Ja sam jaz imam Tole plato "AsRock 4CoreDual-SATA2 R2.0"

http://www.asrock.com/mb/vga.asp?c=VGA&... R2.0

http://www.asrock.com/mb/download.asp?M... R2.0&o=Win7

Sam ni mi jasno kaj pomeni aje to za PCI Ex.. ali za oboje ker tko čudno piše ali je to samo za PCI-E to AGP ker v bistvu PCI-E dela prek AGP torej limit
Če jetko torej ni nič dobesedno za AGP???
Robi

Zgodovina sprememb…

XrobertoX ::

recimo primer "Patch ATI HD3850/HD3870 PCIE VGA card for XP."

Nekaj sem probaval ampak ne dela :(
Robi

Zgodovina sprememb…

XrobertoX ::

Hmm no v glavnem nisem nič rešil še res ne vem kaj naj :( :(
Robi

69charger ::

Malo sem pogooglal in našel tole,probaj in povej če mogoče deluje:

Pojdi v BIOS z staro grafično kartico,pojdi pod Advanced Chipset Section in daj PCI-E Turbo na disabled.

XrobertoX ::

BOm pogledal amm misliš to staro ki mi dela ane? lej grem poskusit ča kaj najdem in pol dam to Sapphire notr?
Robi

69charger ::

Ja to naj bi pomagalo. Nisem pa siguren.

XrobertoX ::

hmm sem pogledal pa te funkcije PCI-E Turbo nisem našel :(
Robi

69charger ::

Škoda,ne vem kaj bi lahko bilo. Tudi sem slišal da so imeli probleme s to matično,jaz bi probal z drugo.

XrobertoX ::

neki gledam tle nekaj podobnih nastavitev imam tudi jaz na slikah
http://www.tomshardware.co.uk/forum/257...
Robi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ko polna skladisca starih processorjev srecajo izdelovalca plat ...

Oddelek: Strojna oprema
385686 (4073) Riff
»

ATi Radeon 4650 vs. 3850

Oddelek: Kaj kupiti
233615 (2489) vojkoz
»

Se splača zamenjati grafiko?

Oddelek: Kaj kupiti
282837 (1114) DeathKiller
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516392 (4837) ncc2000
»

kupujem AGP grafo

Oddelek: Kaj kupiti
211835 (1483) wooted

Več podobnih tem