» »

Nakup namiznega PC-ja

Nakup namiznega PC-ja

borcy ::

Živjo!
Tud jaz kupujem nov računalnik in me zanima vaše mnenje.

Zanima pa me:
>>> - a so komponente dobro združene in če me bo držal vsaj že naslednjih najmanj 5 ali pa več let?
>>> - če se ga splača takšnega v tej obliki kupiti sedaj v tem času?
>>> - pa če mogoče poznate kakšo cenejšo trgovino in če priporočate kaj drugega od komponent, ki sem jih jaz izbral?


Vse to nameravma kupiti v mimovrstah.

Tukaj sem dodal sliko s komponentami za računalnik:

---->>> Komponente - slika



Hvala in lp! ;)

(p.s.: Enkrat sem že vprašal na tem forumu in sicer že v eni drugi obstoječi temi, vendar nisem dobil nobenega odgovora, pa sem se zato odločil narediti novo temo.)
  • spremenil: borcy ()

ronaldo ::

Racunalnik ki zdrzi 5 let ? to ze, ampak ne pricakuj da ti bodo delovale novejse igre in programi tako kot bi morali.
Nesmiselno je da vrzes 320E za procesor ki ni vreden niti 200e. Zato ker bo Intel cez 20 dni znizal cene procesorjev in bos lahko za okrog 280e dobil stirijedrni procesor ki bo neskoncno boljsa izbira kot to kar si ti izbral (se posebej ce mislis imeti racunalnik nekaj let).
Ta denar ki ga prisparas pri procesorju pa uporabi za boljso graficno 8800GTX (ce igras igre, ce pa jih ne igras potem raje vzemi 8600gt) Pa tudi vprasanje je zakaj potrebujes SLi, ker bos lahko se na plosci prisparal vsaj 50-100e.

jan01 ::

če me bo držal vsaj že naslednjih najmanj 5 ali pa več let?
Dober vic!

Torej:
-raje kupi nekoliko cenejše komponente, pa vsako leto ali 2 določene stvari(predvsem grafično) zamenjuješ...
-procesorji intela se bodo v kratkem pocenili(najdražji občutno), e6700 pa se ti itak v nobenemu primeru ne splača kupovat
-zakaj škrtariš pri pomnilniku(tako po ceni-kvaliteti in količini)?
-matično obvezno vzami eno okrog nabora p35(recimo asus P5K deluxe ali pa kaj od gigabyta v tem cenovnem rangu z p35)
-spet škrtarjenje pri disku: 500GB imaš wd 115€, hitachi 130€, samsung 105€, seagate 130€

borcy ::

@ronaldo -->
Am torej je procesor e6600 zadost oz. ali se mi ta torej bolj splača al kateri drug? Tud glede grafične te bom upošteval; katero matično ploščo pa mi potem priporočaš, da bodo potem vse moje komponente izkoriščene in pa da bom seveda tud nekaj prišparal. A je ta dobra, ki mi jo je predlagal jan01 P5K Deluxe...

@jan01 -->
S tem, ko sem vprašal, da če me bo ta komp držal vsaj naslednjih pet ali več let nisem mislil da mi bo delal tako brezhibno kot sedaj ko ga bom kupil amp tako, da ga lahko vsaj v petih letih še normalno uporabljam, da mi res nebo treba naslednjih pet let vsako leto posodabljat kako komponento.

Am pri pomnilnuku mi ni čist jasen, a potem 2 gb ni zadost trenutno, pa da ta firma Patriot ni tako dobra al kaj? A mi lohk bolj razložiš in če mi kaj boljšega predlagaš.

Glede diska pa tud mislim da bom upoštevau tvoje mnenje.

Hvala!

lp ;)

ripmork ::

e6600 je super stvarca, a glede na to da bo Intel kmalu konkretno spustil ceno štirijedrnikom boš za praktično isto vsoto dobil v nekaterih aplikacijah tudi do 50% hitrejši procesor (q6600)
denimo pri kakih 3d programih so razlike konkretne, drugje niti ne tako velike, za bodoče dx10 igre pa bojda taprava stvar - v vsakem primeru pa si na boljšem s štirijedrnikom, večopravilnost je tudi treba upoštevat.

link

disk imam takšnen kakršnega nameravaš kupit - in deluje bp. - ga priporočam, WD so fejst diski.

Ram je povsem ok in ga je 2Giga zadosti (razen če se ukvarjaš s kako video obdelavo ali kaj podobnega), ga pa v najslabšem primeru čez nekaj let še malo dokupiš (če in ko bo potreba po tem)


Če se semi/pro ali pro ukvarjaš z obdelavo slik/fotk bi ti priporočal da magari malo stisneš pri kaki drugi komponenti in več vložiš v monitor - le tega kupuješ za minimalno 5 let
Če pa bo v glavnem za igrice/net/filme pa podobno je pa čist ok.

billgates ::

Za toliko časa boš res moral odšteti veliko denarja, če ne misliš nadgrajevati.

borcy ::

Kaj pa menite glede te matične plošče...gledau sem tako ki ima možnost da bom lahko v prihodnosti priključil tudi quad-proce in še cenejša je od moje prve izbrane. --> Link do matične plošče

Če ma kdo že kake izkušnje z njo se priporočam.

lp

MEDENA ::

ne.

borcy ::

Smem vprašat zakaj ne? Ker jst nič slabga ne vidim na njej...

MEDENA ::

STARA.
PREDRAGA.

borcy ::

Aha če tako rečeš...a te lahko potem vprašam ktero mi pa ti priporočaš?

Vseen kero matično po vrhu pa lahko ima mesto tud za quad-proce...

Hvala že vnaprej!

AlienRex ::

Mimovrste ponavadi ni najcenejsi ponudnik. Poglej si cena na ceneje.si
Jaz bi razmislajl o E6750 procesorju (ranga 200€) - pride v kratkem na police. Kot receno konec meseca bo znizanje in bo na voljo vec za manj denarja. Quadov pa jaz zaenkrat ne bi kupoval. Morda si tega omislis kasneje.

Pa NECa ne bi vzel (zadnje case so problemi z njim). Vzemi kakega LGja ali Pioneerja.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

MEDENA ::

borcy plato tole absolutno...dosti cenejša.

ABIT IP35-PRO, podpora za QUAD itaq....P35 chipset.

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Glede teh novih procesorjev, pridejo enkrat avgusta......

borcy ::

Zopet sem tu...namreč našel sem neko novo trgovino in sicer cenejšo, zamenjal sem pa tudi nekaj komponent in upošteval nekaj vaših mnenj.

A je sedaj tak nakup dober in če lahko zaupam tej trgovini?

Prilagam še sliko s komponentami ... komp

Kupujem pa v trgovini SOLO!

Hvala in lp ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borcy ()

jan01 ::

Nakup 8800GTX je po mojem mnenju stran metanje denarja(razen, če ga imaš preveč seveda). Raje kupiš 8800gts, drugo leto pa s prihranjenim denarjem + prodajo grafične kupiš nov model, ki bo zagotovo hitrejši od trenutno najboljše in imaš tako za igre spet top računalnik.

koyotee ::

Pa NECa ne bi vzel (zadnje case so problemi z njim).


dej mi povej kolk folka poznas ki jim je crknu pekac?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

opeter ::

Meni NEC 7173A deluje brez problemov (knok, knok).

Zanimivo pa se mi zdi, da folk kupuje tako drage grafične na katere bodo priklopili 19" LCD monitor z 1280x1024 resolucijo. Za tako grafično bi bil bolj primeren vsaj 20" LCD z 1600x1200 pik ločljivostjo, ali pa še več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

ripmork ::

like opeter said:
high end grafične so prav s tem namenom - da lahko kamot igraš na večjih zaslonih...večji monitor = večja in bolj detaljna slika, 8800 je povsem neizkoriščena pri tako malih resolucijah kot je 1280x1024
In danes ko so mainstream 22-inči ugodni kot nikoli prej bi bil greh kupit 19 in zaslon -verjemi da je konkretna razlika.

borcy ::

Ja saj sem naprej hotu kupit 22", vendar sem potem videl, da je le-ta widesreen, katerega pa jaz nočem. Potem pa sem gledal druge 22" - inche monitorje in nisem nobenega zasledil, ki ne bi bil widescreen. Če mi mogoče kje najdete 22" - inche LCD monitorje, ki so navadni se priporočam.

Glede NEC-a...mojiva dva bratanca ga imata in sta ful zadovoljna. Nimata nikakršnih problemov. :D

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533848 (3848) Galaxy
»

Matična plošča za Q6600 oz. kolebanje med več izbirami

Oddelek: Kaj kupiti
271289 (1289) JIM22
»

Nova kišta za 1200€

Oddelek: Kaj kupiti
341056 (1056) PrimozR
»

Prosim za komentar konfiguracije za 2000€

Oddelek: Kaj kupiti
471336 (1336) kixs
»

Računalniški sistem tja do 700 evrčkov

Oddelek: Kaj kupiti
222609 (2200) jr.

Več podobnih tem