» »

Izšel iPhone

1
2
»

Matevžk ::

No, bomo vsaj videli odzive uporabnikov ;).
lp, Matevžk

bluefish ::

smo jih že. Prdvsem v obliki uničevanja in razstavljanja :D .

Matevžk ::

No, ja, te iz novice sem videl :).
Me bolj dolgoročno zanima.
Upam pa, da bo res pozitivno vplival na razvoj telefonov drugih proizvajalcev. Predvsem kar se vmesnikov tiče.
lp, Matevžk

Meizu ::

Čakte, kaj safari ma pol v iPhone-u že vgrajen flash player, al ne? Kr drugače kar nekaj strani z video hostingom ne bo delovalo... V mislih mam Youtube, Metacafe in tko naprej. Pol ga je bv kupovat...

bluefish ::

kupovanje telefona samo zaradi uporabe YouTube je res bv.

c00L3r ::

Se strinjam s tem kar je napisal Luka Veliki. Edina dobra stvar pri iPhone je njegov grafični vmesnik. To bo dalo malo razmislit ostalim znamkam o prenovi oblikovanja vmesnikov. Razen tega pa ne vidim 1 stvari zakaj bi kupil iPhone. Če pomislimo da iPhone ne podpira UMTS, MMS, snemanja video posnetkov, nima zamenljive baterije in nima reže za razširitvene kartice... zakaj bi potem dal 500 $ (v evropi bo seveda dražji). Hvala lepa, raje si kupim kaj takega Qtek 9100

Meizu ::

BlueFish, ja pa sej to ne velja samo za YouTube. Veliko strani je narejenih v flash načinu in če tega telefon potem ne podpira je res bv dajat 80k za tak telefon.:\

Urc ::

Od kje tebi 80 k ? Sploh pa v Ameriki je 500 $ in kakor so že drugi povedali bo tuki bistveno dražji. Tko da dream on da ga boš dobu za 80 k tastarih:\

Meizu ::

Ma ja no, sam tko... nevem kolko stane, če je dražji, pol pa še bolj bv, da ne podpira flasha na net brskalniku...:\

darkolord ::

$500 + $36 aktivacija + $60-90 na mesec vsaj dve leti

keber ::

>>> kupovanje telefona samo zaradi uporabe YouTube je res bv.
+ povprečna 2 mp fotokamera (kot jo ima že vsak mobilc za 100€)
+ nima UMTS
+ izjemna cena z izjemnimi pogoji
+ boh ne daj, da ti pade na tla

Zakaj že potem iPhone? Aja, ker je iN. :\

trdoreh ::

Tudi sam sem se že ob predstavitvi Steva Jobsa navdušil nad tem telefonom. V Europo bo najvrjetneje prišel malce izboljšan model, baje z 12gb, UMTS, tako se šušlja. Je pa cena nekaj kar ti da misliti pri tem telefonu!:\ Za denar 600eu dobiš nokio N95 (z vezavo) in Ipod video 30gb. No za 650eu ampak spet ni taka razlika (v ceni, v usebini pa...).



Lp, Jan

DeletedUser ::

+mesečno vsaj 60USD naročnine (vključeni pogovori, sms-ji...)

zos ::

+mesečno vsaj 60USD naročnine (vključeni pogovori, sms-ji...)


Kar je (kolikor berem o ameriskih razmerah) baje ugodno, saj se vecina planov za podobne telefone zacne pri 80 in vec. Marsikdo placuje po 100$ na mesec. Kolikor sem gledal izracune, tako v dveh letih prihranis nekaj sto dolarjev. Zame predrago, ker imam zelo nizki mesecni telefonski racun, za tiste, ki pa potrebujejo vedno internet dostop pa morda ok.

darkolord ::

vecina planov za podobne telefone

zakaj bi rabu kakšen poseben plan za ta telefon?

(v bistvu bi moral še popust dobit, ker ne podpira recimo MMSov 8-))

Sergio ::

darko: Mal si poglej, kako stoji trg ameriske mobilne telefonije. Posebne potrebe po MMS-jih ni. Sicer pa sploh ne vidim razloga, da Apple tega ne bi vkljucil v evropsko verzijo oziroma v prvi softverski upgrade.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

zos ::

Kaj jaz vem. Ne spoznam se na njihov sistem, samo po odzivih so ljudje ocitno zadovoljni. Kolikor razumem tam pac vecina ljudi placuje fiksen mesecni strosek. Kupis telefon in potem ti ponudijo pakete, ki so na voljo. Tako je bila npr primerjava z enim drugim smartphonom, ki je subvencioniran res samo 200$ vendar se je najcenejsi mesecni paket zacel pri 80$, kar po dveh letih nanese vec. Tako pac je. Ne vem kako je pri nas, ampak 60$ za neomejen podatkovni dostop, nekaj ur pogovorov in smse se mi ne zdi tako drago.

opeter ::

Ne poznam ljudi, ki bi uporabljali MMS storitve. Pa tudi GPRS jih zelo redko uporablja. Pravijo, da raje gredo v kako kavarno, knjižnico in se sedejo pred pravega računalnika.

MitjaP ::

Zgleda je tudi pri na iPhone razburkal sceno. Teme z iPhone-om so najbolj obljudene tudi na Slo-techu :)

SmeskoSnezak ::

Jaz sn še kuj na SE k700i. 8-)
@ Pusti soncu v srce... @

link_up ::

tanek in super kul prstkostis GUI :)

koncno bodo se ostali saltali...tudi nokia :) brez skrbi...
In and Out

[D]emon ::

demon: a pa je res da je baterija ful dobra pr tej nokii


Meni baterija drzi cca. 10 dni, je pa res da se ne pogovarjam dosti. :)

On-topic: Vsi govorite kako je vmesnik od iPhone-a revolucionaren yadda yadda yadda .. ostajam pri meniju na Nokii ;) iPhone vmesnim mi je namreč všeč sploh ne.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Matevžk ::

Pa je kljub temu revolucionaren!
lp, Matevžk

Keyser Soze ::

Bolj kot berem, bolj sem razočaran. Žal, Apple je tokrat brcnil v temo. Glede na pričakovnja je tale telefon zgolj 20% tega kar sem mislil, da bo.

Poleg tega ne maram nekih bizarnih omejitev v vstilu vezave na enega operaterja, ipd. Zgleda, da čez lužo še niso prerastli tega stadija.
Sem rekel, da bom kupil tale telefon brž ko bo na voljo pri nas, ali vsaj nekje v Evropi. Pa ga ne bom. Nič več. Bom kar na Nokio počakal. =/
OM, F, G!

bluefish ::

Toliko o prepričanosti nekaterih v ultra vzdržljivost zalona iPhonea.

JurijTurnsek ::

še dobro da so američani poskusni zajčki in ne evropejci (čeprav njihove sive celice verjeno ne bodo proizvedle veliko pritožb, da bi telefon dejansko izboljšali preden ga ponudijo v evropi...)
http://www.slatnaskejta.com

para! ::

Upam, da v EU pride prenovljena verzija.

Nekak se mi zdi, da je Apple raziskal ponudbo samo US proizvajalcev mobitelov. Če bi pogledal še funkcije Nokii in SEjev, bi pa ja dodal vsaj video posnetke, mms in ostale stvari, ki manjkajo. Sej je fajn gadget tale iPhone tud brez tega, ampak glede na evropski trg (še pa še funkcij) je manjko določenih stvari naravnost smešen!

lp
Death before dishonor!

bluefish ::

američani so očitno zadovoljni z njim, saj ga je večina review strani ocenila z 8. Seveda pa evropski trg verjetno ne bo tako zadovoljen, če Apple ne doda določenih funkcij, ki so v EU že uveljavljene oz. prihajajo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prah okrog iPhonea se je polegel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
569415 (6609) bluefish
»

Posodobljen iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
385406 (3311) MitjaP
»

Leopard vendarle prestavljen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
143291 (2833) opeter
»

EMI bo ponujal glasbo brez DRM-ja

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
213892 (3090) G-man
»

Novosti z MacWorlda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13615113 (11214) trnvpeti

Več podobnih tem