» »

tocen postopek izdelave dolocene strani

tocen postopek izdelave dolocene strani

Luzhy ::

www.dvo.si


ga lohka kdo napise, po alinejah

HardFu ::

Kot prvo je zalostno da si odpres dva posta ker se zmotis za eno crko, to ti lahko uredi administrator.
Kot drugo lahko vprasanja postavis malce bolj pregledno oziroma kaj bi sploh rad ker stran je lahko tudi v casopisu.
Kot tretje je je verjetno v tem forumu ze OGROMNO postov kako se izdeluje strani, saj je celoten del foruma posvecen temu, tako da nebi rabil sprasevati bedarij.
Kot cetrto je najbolj zalostno, da si odprl 2 threada, da si lahko naredil link oz. reklamo na spletno stran za googlebote.
Kot peto ne vidim nobene kulture v se tako malo teksta kot se ti ga je zljubilo napisati. Nobenega vprasaja, nobene razlage, nobenega prosim...

Res zalostno da se nekateri celo na interenetu ne znajo obnasati.

LP
http://codeable.io

Iztok Smolic ::

1. alineja: Kontaktiraš nekoga, ki izdeluje spletne strani.
-----------/------------

Road Runner ::

2. Ponudis mu mastno placilo
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Matej_K ::

3. narediš reklamo na slo-techu z odprtjem novega glupega kratkega slaboobrazloženega posta
... .. .

Backup22 ::

1.) Poznavanje vsaj HTMLja in CSSja (oboje najdeš tukaj)
2.) Izdelava koncepta (tehnika izvedbe in razporeditev vsebin)
3.) Izdelava layouta
4.) Postavitev layouta (div-i)
5.) Programiranje "logike" in linkanje
6.) Upload

7.) Za stvari kot so webforme, forumi, guestbooki, ankete... uprabiš bodisi java script, php, asp.net.., ampak ne začet tukaj.

8.) Prvi prijatelj je google, in če po dolgem iskanju ne najdeš rešitve, vprašaš na forumih

Torej poglej si strukturo (X)HTMLja in malo stestiraj.. Kodo lahko napišeš v notepadu, in jo shraniš s končnico *.html ter zaženeš v browserju... Z a kaj več priporočam Dreamweaver.
//

Luzhy ::

Hvala ti Backup za odgovor. Drugim pa kaj naj napišem post dolg pol strani zato, da izrazim zeljo, da nekdo opise postopek izdelave. Dvojna tema je bla pa moja napaka, ker sem dvakrat stisnu pošlji.



Drugače html znam, css pa nekaj osnov, ampak menda ni tezko. Bi te pa prosil, ce lahko mal bolj razlozis 3 tocko - izdelava layouta.

Groove ::

verjetno je mislu dizajn (photoshop?) in pa postavitev strani.
:))

strictom ::

V Photoshopu se naredi samo dizajn. Celo stran dobesedno narišeš in potem razrežeš na dive.

Layout si pa lahko narediš tudi na listek papirja. Narišeš grobo obliko strani da potem sploh veš kaj delaš.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

XCT ::

LP, če te zanima podobna stran, mogoče še boljša se mi lahko javiš na mail, pa se pogovorima o ponudbi glede na tvoje zahteve. mail: clubart AT gmail.com
Saso
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

Iztok Smolic ::

Nismo mi vedli da bi ti to sam naredil. Drugič pa tako povej :D

Za layout imaš tukaj primer, sicer je tole bolj oldschool, ampak vseeno lahko vidiš kako se lotiti.

http://www.pikslar.com/index.php?include=znalci&rubrikaid=34

Pri layoutanju je treba sproti mislit kako boš kodo pisal. Najhuje je ko se gredo layoute spravit delat "oblikovalci", ki nimajo blage veze z css ter html.
-----------/------------

Luzhy ::

gracie, nisem vedel, da layout pomeni dejansko stran narisati

sibam delat

skico pa ze mam, ko mi jo je tist ko stran hoce met narisu, tko da tukaj jz tak nimam kaj filozofirat

tnx

rkasteli ::

Za takšno spletno stran kot si dal link potrebuješ Joomlo, design in vsebino.
rkasteli

SurfMan ::

1.dolpotegneš joomla in jo instaliraš
2.najdeš ustrezno predlogo
3.napolneš z vsebino
4.pokasiraš
In spraviš v jok vse ki se že leta mučijo s html, php, css...
Ne me narobe razumet ampak žal tko pač danes je.

bluefish ::

... žal pa se sedaj tudi pojavljajo generične strani s skoraj enakim izgledom in občutkom uporabe.

mte ::

SurfMan - mogoče kratkoročno, ampak dvomim da se bo to dolgoročno obneslo. Primer: naročnik želi eno stvar narest malo drugače, ker je nekje drugje že tako videl in bi mu bilo bolj všeč po njegovo. Mu boš rekel, da se ne da? Mu boš vsilil svoje mišljenje in zavrnil njegove želje zato ker nimaš pojma? ;)

Poznavanje html, css in skriptnih jezikov se mogoče zdi nepotrebno, ampak le do takrat, ko naletiš na težave. Potem se pa ti mučiš in se ti drugi developerji lahko smejijo, ker ne znaš rešit trivialnega problema. Tu gre za isto debato kot to, ali programer rabi univerzitetno izobrazbo ali ne (je bilo tudi na tem forumu), kjer ni niti enega pametnega argumenta v prid programerjem s srednješolsko izobrazbo.
lp

SurfMan ::

mte se popolnoma strinjam s tabo, vendar je čedalje več teh enodnevnih programerjev.

Moseeya ::

Hej izisilver... jaz sem "oblikovalka" :D ... strani, ki jih oblikujem, pa delam večinoma s xhtml in css -peš! Najemajo pa me tudi v tujini. Kaj praviš? Verjetno ker sem slaba, a ne?

Ta link, ki si ga dal... hm!? Močno odsvetujem, da se nekdo, ki šele začenja, zgleduje po tem članku. Strani se že zdavnaj ne delajo več na tak način! Raje za začetek malo poglejte na W3C in ostale znane strani.

Luzhy, forum po moje ni pravi naslov za to, da ti bo nekdo pomagal naredit komercialno stran -razen če mu jo daš v izdelavo proti plačilu. Stran, ki bi jo rad naredil, je pa tako enostavna in photoshop tukaj rabiš le za obdelavo slik, ne pa za layout. Vse lahko narediš s css... ampak... "brez muje se še čevelj ne obuje"... a ne?

Ne razumem tega z "univerzitetno izobrazbo"... kaj ima to veze z delanjem spletnih strani!? Na naših faksih te prej zmedejo in zavedejo, kot pa da bi te dejansko kaj naučili! Kar oglejte si učne načrte ali pa ('ghua') IAM spletno stran... (... pravkar stopila na mino! ...) Skratka... poznam kar nekaj res dobrih na tem področju, pa nimajo nobenega faksa...

mte ::

Moseeya: tisto z "univerzitetno izobrazbo" je bil samo primer, govora je pa bilo o programiranju (kar html/css kodiranje za moje pojme to NI). Pri statičnih spletnih straneh tole itak nima veze, tu so važne samo izkušnje. Hotel sem samo ponazoriti, ko je nekdo rekel da se ne splača učiti html, ker samo pobereš joomlo in vzameš že narejen skin pa imaš portal končan.
lp

#000000 ::

Tody ::

Hehe nekomu pa dogaja :)

Ja treba začet počas, najbolj važno je da veš zakaj to delaš ! Če delaš to zaradi denarja, nikoli ne boš nič kaj dosti zaslužil/prodal. Če to delaš zarad hobija in ljubezni do spletnih tehnologij bodo pa ponudbe prej ali slej prišle same (seveda če nisi čisto skregan z logiko teh stvari)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna stran v photoshopu

Oddelek: Izdelava spletišč
252219 (1710) CaqKa
»

Apache server slo navodila?

Oddelek: Omrežja in internet
71429 (1331) z15ky
»

Webpage help

Oddelek: Izdelava spletišč
101299 (1160) Penny
»

MySQL & SQL baze

Oddelek: Omrežja in internet
83367 (3301) Sahel
»

Web server

Oddelek: Omrežja in internet
91180 (737) Jackass

Več podobnih tem