» »

Udejstvovanje prodajalcev rac. firm na slo-techovem forumu:)!?

Udejstvovanje prodajalcev rac. firm na slo-techovem forumu:)!?

YusiHautameki ::

Kok ste bedni vi prodajalci hardvera v Sloveniji (vsaj večina), vsaka firma ma kakega predstavnika na tem forumu in pol se obnasate k otroci pa svoje produkte forsirate. A zna kdo od vas dat konstruktiven odgovor na doloceno temo, na da bi na koncu dodal da v vasi firmi je pa tisto najcenejse in da je treba hitro v Megahita, Pcxa, Mlacoma al pa Dara laufat. Namesto, da bi se resno lotili kakega oreng oglasevanja (v benerjih oglasevanja tocno dolocenih produktov, ki so aktualni) in pomagali da se stran razvija, se v forumu kregate kera firma je bolsa. Tko al tko je ta stran naredila veliko veliko za vas, vi pa skorajda nic da bi bil trud poplacan. Sej ste jim zrihtal server, nic ne recem, sam ce bo blo tako naprej, da namesto sponzorske podpore in benerjev oglasujete svoje produkte na forumu ne vem kam bo sel razvoj te strani, ker zastonj v nedogled noben pomoje ne bo delal. Res ne vem, za v Jokerja al Pcgamer vam ni tezko nament par sto tisoc tolarjev. Obiska ima stran veliko, za slovenske razmere zelo veliko in osredotocena je na temo, s katero se vi prezivljate. Ne stekam, da vam ne potegne??



p.s. je pa res, da se ob vasih prjavah lahko nasmejis do solz, npr ko je Edi prjavu, da ma kao zlahto v megahitu :)) in da so mu rekl da so dobil plato in da tok in tok stane, pa se popust dobis na kes. Mislm, ne da ne zna lagat ta Edi, ampak ce smo ze pr zlahti se jst z sirso familijo vidm ali slisim enkrat ali dvakrat na mesec, kaj sele da bi me obvescala teta, da so dobil pr njih v stacuni spodnje gate iz amerike ki so odebeljene v sprednjem delu in ti tako navidezno povecajo tica. Pa popust ti da na kes 4% ce vzames 2 komada. Pa se 3% na gotovino.

Pol pa se pogledas v Edijev profil in ima naslov Megahita v Kamniku.

Ne se jebat:))) funny shit:D Pa da nebi izpostavljav le Edija, drugi niste nic boljsi.
Upam da se ne bo ta post brisal ker je to kar je napisan pač res in želim nekaj narest da bi se stvar premaknila in bi bili vsi hepi:))

McHregec ::

lol :D

DoBri ::

ja ja....qurbe...sam, če mi pa kdo kej pocen zrihta, se pa kr javm!:)) (kaj mormo, današnja kapitalistična družba)
Več nas je, manj nas ni.

asteroidk ::

mas cist prou :D:D:D:D:D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

Sergio ::

No, vrli (osumljeni) prodajalci, bo kaksn odgovor iz vase strani?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

NiggerBob ::

Yusi, za opis spodnjih gat zaslužiš čisto petico:D.
EPPUR SI MUOVE bi lahko rekel na ostali del tvojega sestavka, yes, zadeve se premikajo, očitno prodajalcem ni vseeno, kakšna so mnenja o njih na tem forumu, očitno je Slo-Tech s svojimi uporabniki postal nekaj ali nekdo, čigar mnenje se upošteva.
Tudi ekonomska računica je tu, za en podarjen ali na Slo-Techu testiran kos HW se dotični firmi poveča prodaja tega artikla.
Bi pa bilo s strani prodajalcev res zanimo videti, kdo se bo prvi opogumil in ponudil kakšen popust za Slo-Tech člane. Mislim, da ima Dar nek popust (3% ???), kar je sicer kaplja v morje, ampak bolje to kot nič. Računam seveda na konkreten popust, recimo 20%, morda kakšna omejitev, da bi ga lahko izkoristil samo 1x na leto, da ne bi bilo kakršnihkoli zlorab (comp za mene, pa za kolega, pa za znanca...)
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

whatson ::

in vse tiho je bilo... :D

Siluro ::

Fantje se strinjam, z veseljem priznam , da sem uslužbenec podjetja DARCOMPUTERS in vesel sem , da se je končno nekdo odločil razkriti identiteto podjetij oz. njih Nickname-ov.V končni fazi je Slo-tech tista spletna stran na katero se hodijo izobraževat tako novi kot že stari člani računalniške druščine.Menim , da se pri nas nihče ne sramuje tega , da zastopamo dobro podjetje kot je ABIT in da nihče nima nikakršnih zadržkov, do uporabnikov SLO-TECH-a.Tako, da od sedaj ne bo več dilem ali so podatki pristni ali ne......Od uporabnikov slo-tech-a si želimo dobiti čimveč Feedback-a o ABIT-ovih produktih in jim seveda zagotavljati dober servis in upam ne preveč visoke cene!Skratka če se v forumu srečamo vas prosim , da se ne bi preveč pogovarjali kaj kdo komu ampak kako rešiti problem ,ki je nastal tako da bodo, boste vsi zadovoljni tako vi kot mi !In še enkrat vsa hvala naj bo peta Luniju in vsem ki se trudijo da je vaš, naš SLO-TECH- odličen....In bo še bolši z našo in vašo pomočjo!Tisti 3% še vedno veljajo samo izkoristiti jih je treba.Kar se tiče pa 20%popusta vam pa lahko rečem le to še naša marža ne znaša toliko!!!!
Howg govoril sem!

YusiHautameki ::

NiggerBob: 20% je res tumač, 4% morda kdaj 5%, na dolocene produkte seveda. Recimo za Duron-a, al pa za abit kt7, al pa Msi k7tpro2 (upam da ste postekal foro:D
No eniwej, resno sm mislil:)
Pa, da se mal opogumjo na oglasnem področju, ker lahko s tem samo pridobijo.

cu

YusiHautameki ::

ja, pa pokadite kak joint na dan, boste bolj sporščeni.

"En joint na dan odžene tegobe stran"

MadMax ::

Ja, res je, marze se vrtijo okrog 15% - zdaj pa razmisljajte...
Sam sem zaposlen kot serviser v malem podjetju (3 zaposleni)-ne bom nam delal reklame, je pa res, da prodajamo vecinoma PCX sisteme.
A se je ze kdo od vas glasnih uprasu, koliko nasvetov damo na forum prav zaposleni v teh podjetjih na podlagi vecletnih izkusenj??
V eno temo okrog RAMa sem zapisal KINGMAX pr PCX. A je to zdaj reklama, ce dobis za 1.5kSIT vec 128 MB RAMa, kateri dela na 150 MHz pri CAS2?????????
Dejte se no mal umirit.
A je ze kdo dobil struco kruha zastonj v trgovini, kjer prav ta kruh kupujete vsako jutro ze 10 let?:\

Siluro ::

Jao, jao ti govoriš o teh % kot da jih po tleh pobiramo, a mislite da ni prav, da podjetje za pošteno delo dobi pošteno plačilo, ker morate vedeti, da znanje tudi nekaj stane a ne.Kar se tiče Jointa bi blo super če bi si to lahko privoščili pa si na žalost ne moremo, da lahko "zadovoljimo" lačne stranke novih platk a ne !
Howg govoril sem!

YusiHautameki ::

pa sm reku za foro le občasne popuste za kake posebne produkte, pol pa vn pades ce bi se kirkrat na let privoscil kake 4% za super-duper produkt pa bi bla " slo-tech skonto" :), marze imate najmanj 10% tko da je pac skrtost slovenska navada:)

Siluro ::

Yusi, O.K saj se da vse dogovorit skusaj dobiti 1000 ljudi , ki si želijo recimo kupit ABIT KT7A , takoj zrihtamo poseben popust.Razumet moraš, da je Slovenija ena mala vas kjer ni dovolj kupcev, da bi lahko ponujali super cene in pogoje.Zakaj meniš ima ESSEDI takšne super cene?Ker je v Italiji in tam je na miljone ljudi oni si lahko prigrizejo bolše rabate saj jih je vendar skoraj toliko kot Rusov .Ampak fantje kljub vsemu se , da marikaj dogovorit smo s pravo idejo na plan, mi smo pripravljeni prisluhnit vsakemu zakaj pa ne!
Howg govoril sem!

mojsterpeter ::

Zdej mi je šele jasno zakaj je bil naš Mad Max tako pro-abitovsko usmerjen... Aja pa še neki - zakaj sta dva mad maxa?
ill communication

NiggerBob ::

Mad Max, kapo dol pred tabo, si trenutno edini, ki je priznal, da je zaposlen v kakem rač. podjetju:D
Gremo se malo ekonomske računice, tako, čez palec (vse so samo domneve), poznam samo naslednje podatke:
- 3 zaposleni
- marža cca 15%
Za 3 zaposlene potrebuješ mesečno cca 500.000 sit, da jim lahko daš plačo. Ostale stroške (najemnina, telefon, elektrika, rač. servis...) sem ocenil na 100.000 sit. Skupaj torej 600.000 sit, da pokriješ stroške...OK? In to ne 600.000 sit bruto prodaje, ampak ČISTEGA dobička/mesec.
Marža je 15 %, stroškov/mesec = 600.000, torej tako, na grobo, potrebujete cca 66.000.000 sit letne bruto prodaje oziroma vaš zaključni račun mora izkazovati vsaj 55.000.000 sit prihodka, ker se DDV ne všteva in od 66 Msit odšteješ DDV po preračunani davčni stopnji 15.9664%, kar znese 55.4 Msit.
Primer: 66.000.000 sit (bruto prodaja) - 15.9664% (19% DDV po preračunani stopnji 19x100 ulomljeno 19+100, kar je 1900:119=15.9664%) = 55.462.176 sit.
55.462.176 sit x 13.0434% (15% marža po preračunani stopnji 15x100 ulomljeno 15+100, kar znese 1500:115=13.0434%) = 7.234.153 sit dobička/leto. Znesek 7.234.153 sit deliš z 12 meseci in dobiš 602.846 sit dobička/mesec.
In ravno teh 600.000 sit dobička sem omenjal na začetku tega sestavka....
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Sergio ::

OK, vrli prodajalci, cenjeni uporabniki...

Zdej ste bli (prodajalci namrec) postavljeni pred dejstvo... Na tem forumu oglasujete zastonj...

Ce vprasate mene, tole skrivanje ni prav posteno... V glavi imam dve resitvi:

a) Vecni popust 3-5% na vso kupljeno robo, in to mislim VSO. Enkratni letni popust 20% pri nakupu ene komponente. Samo ene. To boste ze lahko preziveli, ane?

b) Lahko pa pozabimo na vse te popuste ter vam v globalni naziv nabasemo "Mlacom", "Dar", "PCX", "Megahit" ali podobno

Bistvo: Nehejte se skrivat, ker to ni dobro za nobenega.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PaJo ::

Hehe... lepo da se nekdo od prodajalcev oglasil, kje pa se se ostali?? Pa ta zadnji izracun je bil kar dober:D Samo blem je v tem da nihce nebo talal svojega dobicka:(
Drugace glede tistih zbiranj stevil narocil se pa strinjam, ker slo je res obcutno premala da bi si nekdo lahko privoscil narocilo 1000kosov neke plate, kdo jo bo pa kup???
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Siluro ::

Sergio, tisto glede zasonj oglaševanja ne drži čisto a ne .Podjetja so darovala opremo za novi server, pošiljajo nove platke na test in veliko informacij pustijo v Forumu.Kako bi pa blo v forumu če se ne bi malce "kregali", čeprav nisem ravno pristaš tega.V glavnem fantje pri DARCOMPUTERS imate vsi Slo-tech-ovci poleg popusta na gotovino še 3% popust na to da prebirate Slo-tech samo omenit morate pri nakupu.
Howg govoril sem!

Siluro ::

P.S:Pozabil sem povedat da 3% popusta veljajo za ABIT produkte seveda, ker jih zastopamo, ampak tisti 3% na gotovino pa ostanejo za vse izdelke iz našega prodajnega programa.
Howg govoril sem!

Rott-von-weiler ::

pa kaj te koga briga
za tako tematiko bi mogli v forumu odpret novo poglavje kjer bi se grizli prodajalci in kupci to bi blo fajn za videt>:D

V-i-p ::

Hmm... najprej pohvala Mad Max-u, da se je upal "razkrit", drugi bi ga lahko posnemali... Glede oglaševanja: pomoje je lepo, da če so podjetja prispevala opremo za nov server, da so tudi njihovi bannerji na slo-techu. Vendar, tudi to ne more trajati večno. Žal (pa brez zamere) od lunija vendar ne morete pričakovat, da bodo zaradi prispevka za server oglasi venomer zastonj, je pa hvala bogu, vsaj nekaj podjetij, ki je sploh kaj prispevalo...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

||_^_|| ::

pizdarija kva nism jst to prej vedu, bi si kšnih sto flik pr supr orbu našparu:))LOL

Laplace ::

Jest pa mislm da bi lahk SiOL dal ksne popuste za Slo-techarje k tolk velk srfajo po slo-techu.
Al pa Telekom k se tolk govori o njem.

Polek tega majo pa oni se najvec denarja in imajo se najvecji dobicek od slo-techa.Ce slisis reklamo za kasno racunalnisko firmo se ni mus da bus tudi tam kej kupu. Ce pa ti srfas po slo-techu preko SiOLa pa ti ze njim kseft delas.

Upam da me zastopte.

YusiHautameki ::

mad max: ta da dajete plate na test je ogromna reklama za vas, ce uvazate doticno stvar.

Jeronimo ::

HMMMMMM.
Če je marže res samo 10 - 15%, od kje potem tako velika razlika od enakih komponent v tujini?:\
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

YusiHautameki ::

pa mal pretiravate vsi zdej, ne mors zarad tega k si nekako "slo-techar" pa kr popuste dobivat od vsepvsod, ste smesni??
Kokr sm reku, kaksn extra popust na res kako hudo zadevscno (gf MX al pa kako plato, proc, cas2 ram). Ne mors kr si zmisljat popuste, zato k pa srfas po slo-techu ti bo pa kr telekom popust dal, to je utopicno.
Poleg tega je tud pohvalno, da so nekateri dali stuff za nagradno igro aka. raztaljotko, tko da se nekaj le premika.
Zdej pa malce razmislite o kakih extra hudih benerjih, npr.
Dar: vi bi lahko s kako hudo animacijo v banerju (dober gif al pa flash) oglasevali npr kt7A, kar bi sigurno se dvignilo prodajo. Mlacom je ze naredu ta trik, Jae tudi na Jokerjevem forumu, dejte mal razmislt kake so možnosti no!

Zipper ::

0:)Kaj pa vem...Na FORUMU se pogovarjamo in debatiramo tudi o dopustih, snegu, jedrskih granatah in o rediatorjih. Ne vem...3-5%...Smo upraviceni od prodajalcev rac. komponent prositi, vcasih skoraj zahtevati razne popuste...Meni se to zdi malo bedno...Pa brez zamere.;(
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

luni ::

Ja folk cist ste zabluzli no...Yusi ni imel v mislih to, da bi zdaj morala vsa podjetja placevati dodaten "Slo-Tech davek" v obliki popustov, ker kaj takega enostavno ne mores zahtevati. Tako da vsi razni predlogi v tej smeri odpadejo (Sergio tvoje bluzenje pa je res blo brezvezeno).
Yusiju je slo na zivce, da se nekateri predstavniki podjetij infiltrirajo v Forum pod laznimi imeni in pol bolj ali manj opazno reklamirajo svoja podjetja in tu se z njim popolnoma strinjam. Forum je namenjen predvsem debatam in pomoci uporabnika uporabniku ne pa zastonj (in prekleto ucinkoviti!) reklami. Za take stvari obstaja posebna stran na Slo-Techu, ki se imenuje Oglasevanje. Kaj bo s to debato dosezeno mi ni cisto jasno, ker se mnenja in cilji popolnoma razhajajo, na eni strani so podjetja, ki pac na vse mozne nacine poskusajo ustvariti dobicek in preziveti (kar je popolnoma razumno), na drugi strani pa pobesnel trop overclockerjev, ki krici "Popusti, popusti", na tretji pa stekla gruca Slo-Tech adminov ki krici "Reklame, reklame".
Kakorkoli, cestitke Petru oz Mad Maxu da se je razkril in lepo priznal od kod je in upam, da bodo toliko jajc imeli tudi drugi.
Artificial Intelligentia

Zipper ::

Sto procentno stojim za tvojimi besedami!!! Bil je ze cas!:|
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

ABX ::

Tudi jaz sem zaposlen kot prodajalec v manjši firmi. Prej sem delal v eni vodilnih firmah v SLO ampak sem se pobral stran zaradi nizke plače.

Trenutno naša marža je okoli 15-20%
Osebno kupujem vse komponente v Essedi kjer je cena nižja kot je pri nas nabavna (brez marže in DDV). Jebiga pač Italija ima večji trg.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MadMax ::

Ancient: (tut ostalim) saj nisva dva.... Jaz sem brez presledka. Imel sem nekaj zapletov pri prijavi in ceprav sem ze prej nekaj casa prebiral to stran, nisem zasledi Mad Maxa. Zal... shit happens... Priznam pa, da tut jaz vcasih za trenutek pomislim: pismo, kdaj sem pa to napisal...:(

miranpozar ::

Tudi jaz delam v manjši računalniški firmi... smo samo trije (jebemti, da nista tista dva ki sta gor napisala, da sta tudi v majhnem podjetju s tremi zaposlenimi slučajno torej moja sodelavca? :D).
Če si pameten ne vsiljuješ svojih stvari, ker kot se izkaže, te slejkoprej razkrinkajo in tvoja verodostojnost pade!

Evo torej reklame za vse, ki ste iz mojih krajev in kupujete računalnike, opremo ali pa rabite kvaliteten servis:
Teni d.o.o., Liminjanska 96, 6320 Portorož-Lucija, tel 05/677-8300.

Je dovolj očitno? ;)

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Loki ::

Jeronimo v tujini si v akcijah (alpa tut v prosti prodaji, odvisno od trga) odmerijo manjse marze, ker imajo vecji trg in s tem tudi vec prodajo, ker so cene nizje.

P.S. Cestitke miranupozaru in Mad Maxu, ker sta si upala razkriti, da delata v racunalniski firmi.
I left my wallet in El Segundo

Paramedic ::

Mogoče bo tole kerga iz Mlacoma še vn prgnaloMen so pr Mlacomu zlomli temp. senzor pod procom, vendar ker sem plato kupu pr dar-u, sem jo tja nesu, da bi ugotovil kaj se da nardit. Pa so mi (v Daru) zastonj gor prlotali en drug senzor (ampak ne vem če prav kaže). Pri mlacomu pa niso pol za to nikol zvedl, ker se mi je takrat zdelo kr vredu. Pol so se mi pa še pr mlacomu zlagali, da mi ne bojo računal delo, čeprav bom kupu plato drugje (-3% pri dar), ampak so ga kr lepo računali!;((
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636609 (32485) Gregor P
»

Posebna cena XFXa za slo-techovce?

Oddelek: Slo-Tech
462467 (1783) Primoz
»

ISDN + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
291926 (1240) Mavrik
»

Naše poštene računalniške trgovine!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6544767 (43380) Tjulenj
»

BIRG & MEGAHIT

Oddelek: Kaj kupiti
121671 (1400) matevzm

Več podobnih tem