» »

[Joomla - problem] "You must login"

[Joomla - problem] "You must login"

BIG_Yack ::

Pozdravljeni!

Ko se želim s pravilnim uporabniškim imenom in glesmo, ki je nastavljen k pravicam administratorja na /administrator, me vrže spet nazaj ter napiše "You must login". Če napišem geslo narobe se prikaže opozorilo, da je bilo up. ime ali geslo vnešeno narobe, kar je OK.

Torej se že teden dni ukvarjam s tem kako rešiti tale problem. Po nasvetu nekega tipa je treba najprej prenesti configuration.php v neko mapo. Potem je treba iz Joomline strani prenesti celo Joomlo še enkrat in iz tiste mape na strežnik prenesti configuration.php-dist, ki ga potem preimenujemo v configuration.php. Nato poiščemo stari config in prepišemo tistega preimenovanega.

A meni se še je vse skupaj bolj zataknilo, zdaj me z napako 404 veselo preusmerja na /installation.

Imam pa še odaten problem: ne morem resetirati, ustaviti ali spreminjati nastavitev serverja saj gostujem pri podjetju Normbstudio, ki je mimogrede zelo vredu.

Čimhitreje bi potreboval pomoč, ker že dobivam e-pošte uporabnikov.

Hvala.

Road Runner ::

takole na hitro bi se spomnil dveh moznih scenarijev zakaj se to dogaja:

1. pozabil si kaksen korak pri namestitvi
2. tvoj browser ne sprejme cookie-ja, ki ga joomla ponudi. preveri ce se cookie ustvari oziroma poskusi z drugim browserjem
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Tody ::

Zbriši vse skupaj pa še enkrat nastavi, bo najhitreje :) Drugače pa pojdi v bazo pogledat (phpmyadmin) če se zadeva sploh pravilno prijavlja

BIG_Yack ::

In kaj naj tam pogledam?

Tako ali tako ne morem več do /administrator, ker sem upošteval tisti "nasvet".

Zbrisal pa nebi rad, ker bi potem moral vse še na novo nalagat pa uporabnike bi zgubili, njim pa se pač ne da na novo registrirat.

Tody ::

ja če si uničil bazo z config datoteko ti živ bog ne more več pomagat.

Ti lepo pojid v myphpadmin in naredi backup uporabnikov ... Zakaj zavraga tega nisi storil že prej ?

Drugače pa lahko da je pri inštalaciji šlo kej narobe in se je napačno zapisalo kako geslo po pomoti (tvoji) ali pa sploh ni nastavljenega administratorja (nevem iz kje si upgradal oz od kje maš bazo uporabnikov)

Torej greš v phpmyadmin in poiščeš users tabelo in si spremeniš password.

Ali pač narediš backup uporabnikov shraniš datoteko nekam čim dlje stran kot je možno in pobrišeš vso zadevo in ko ti rata pravilno inštalirat zadevo, lepo daš backup nazaj gor in voila nov portal isti uporabniki...


Neznaš z phpmyadminom delat ? Ti smola ti... Nauči se ali izgubi uporabnike ;)

SurfMan ::

"A meni se še je vse skupaj bolj zataknilo, zdaj me z napako 404 veselo preusmerja na /installation. "
Če sem te prav razumel, si zdaj ponovno instaliral joomlo. In če si, ali si povozil staro bazo ali jo pustil?
Ali si pobrisal mapo install?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SurfMan ()

BIG_Yack ::

Ne, Joomle še nisem ponovno inštaliral, pa tudi baze nisem povozil/opustil. /install pa je tako ali tako potrebno pi instalaciji.

P. S.: Zakaj pa ne bi vedel s PhpMyAdmin-om delat? Peace of cake.

Tody ::

Kaj pol jokaš tuki ? Pobriši zadevo in še enkrat namesti ! folder install moreš po inštalaciji zbirsat, ker drugače je preveč možnosti udora in te nekatere spletne aplikacije sploh ne pustijo delat karkoli preden ne zbrišeš tega.

SurfMan ::

No ja zdaj te še manj razumem.
Si potem že kaj spreminjal ali nisi?
Upoštevaj tudi nasvete za piškotke. Imaš mogoče požarni zid nastavljen narobe?
Za geslo pa http://help.joomla.org/component/option...

BIG_Yack ::

Zdravo!

hvala za vse nasvete do zdaj. Stvar sem ponovno instaliral in zdaj naložil tudi backup users tabele. Ampak v administraciji Joomle v User Managerju ne kaže drugi uporabnikov razen mene.

rešitev?

hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos spletne strani na novo lokacijo

Oddelek: Izdelava spletišč
91390 (1038) neoserv
»

joomla configuration.php error

Oddelek: Izdelava spletišč
5875 (810) c3p0
»

Pomoč pri Joomli, objava spletne strani na svetovni splet ?

Oddelek: Omrežja in internet
6903 (839) crayz43
»

pomoč pri spletni strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
9888 (749) lufy
»

Pomoč...heknali so mi joomlo.... prosim

Oddelek: Izdelava spletišč
163039 (2196) SurfMan

Več podobnih tem